WIN CE ali Android 7.1

B81

22. jul 2007
34.424
8.922
113
Zdravo,

Eno vprasanje pri izbiri avtoradia:

Kolikor sem gledal video od prvega (ki ga vec ne najdem), je delalo kulturno hitro brez zamika, podobno, kot pri novem avtu (vw family).
Vseeno pa me zanima, za katerega bi se odlocili?

Sta enaka, tipska Pumpkin kitajska firma, ki pase v avto.
Drugi je 100 eur drazji od prvega, prvi stane 250 eur, 2-DIN navigacija z moznostjo "vsega" (kamere, podatkov o voznji prek BT OBD vmesnika).
Dodatne aplikacije me ne zanimajo.

Hvala

WIN CE z 800 mhz in 256 rama, ARM11
VS.
Android 7.1 Rockchip PX3 Cortex A9 Quad Core 1.6GHz 2 Gb RAM
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Android, ni dileme. Večina ima že Wi-fi, navigacija deluje tekoče, prometne informacije letijo preko Wi-fija..Bolj bogata multimedia in na splošno si na Androidu precej bolj fleksibilen kar se tiče programja in uporabe. Pravzaprav ne vidim nobene uporabne prednosti v wince OS-ju razen to, da je morda malenkost cenejši.
 

B81

22. jul 2007
34.424
8.922
113
Hvala. Sem bral, da je pri androidu tako, kot pravis, pri WinCe pa, da izgled je pac taksen, kot je, samo eno kamero lahko prilopis (njihovo) itd...cold start je 10-30 sekund.
Zdaj sem pa pred dilemo, kako dolgo bi se zaganjal android. Sklepam, da je to tako, kot pri kaki tablici ali telefonu in da ima neko baterijo mogoce za spomin.
Imam po vecini le 14 km relacije dnevno v eno smer. Se bo velikokrat ugasal in prizigal.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Saj kolikor vem se Android ne ugasne popolnoma ampak gre samo v "stand by", torej ni čakanja vsakič znova, razen če ga fizično odklopiš iz štroma oz crkne aku. Po drugi strani pa se Wince vsakič v celoti boota znova. Po integrirani bateriji seveda ni potrebe in je ni, saj za napajanje in vzdrževanje komplet elektronike skrbi akumulator.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.311
631
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pol boš pa mene za šijek prijel, ko boš nezadovoljen
evil.gif


Aja, morda velja omeniti pomanjkljivost vseh 2-din kitajcev in sicer, kolikor sem jih imel pač možnost sam videt v živo, so vsi imeli težavo z FM sprejemnikom, namreč skorajda ni bilo frekvence oz radijske postaje, ki bi delovala brez šuma..celo VAL 202.. Opazka velja tako za WinCe, kot Android. Je pa res, da imam sam izkušnje samo s starejšimi modeli in so morda v teh novejših že kaj optimizirali zadevo.
 

B81

22. jul 2007
34.424
8.922
113
To sem pa ze bral, slo je za nekaj let stare modele. Sicer pise 14 dni in lahko nazaj posljes, bom se malo pozanimal, kako je s tem
smile-1.gif
 
22. jul 2007
12.767
1.299
113
123
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Pol boš pa mene za šijek prijel, ko boš nezadovoljen
evil.gif


Aja, morda velja omeniti pomanjkljivost vseh 2-din kitajcev in sicer, kolikor sem jih imel pač možnost sam videt v živo, so vsi imeli težavo z FM sprejemnikom, namreč skorajda ni bilo frekvence oz radijske postaje, ki bi delovala brez šuma..celo VAL 202.. Opazka velja tako za WinCe, kot Android. Je pa res, da imam sam izkušnje samo s starejšimi modeli in so morda v teh novejših že kaj optimizirali zadevo.
Če imaš dober mobilni paket, se val 202 posluša preko streama
wink-1.gif
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik Janch pravi:
Pol boš pa mene za šijek prijel, ko boš nezadovoljen
evil.gif


Aja, morda velja omeniti pomanjkljivost vseh 2-din kitajcev in sicer, kolikor sem jih imel pač možnost sam videt v živo, so vsi imeli težavo z FM sprejemnikom, namreč skorajda ni bilo frekvence oz radijske postaje, ki bi delovala brez šuma..celo VAL 202.. Opazka velja tako za WinCe, kot Android. Je pa res, da imam sam izkušnje samo s starejšimi modeli in so morda v teh novejših že kaj optimizirali zadevo.
Če imaš dober mobilni paket, se val 202 posluša preko streama
wink-1.gif

DAB+ pa ga zmaga, sploh ce poslusas drzavne progame.