Triglav kombinacija D , naknadna cenitev ...

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pozdravljeni,

Kdor ima izkušnje ,prosim za manjšo razlago ,pojasnila...

Na avtocesti pri cca 100kmh sem zbil fazana. Enostavno se mu ni dalo izogniti.

Naj povem ,da sam trk sploh ni tako nedolžen kot bi nekdo mislil. Verjetno ima cca2-3 kg in ko to udariš kot mirujoče telo kar lepo poči.

Na prvem izvozu počakam ,pogledam,in moram reči da tako na prvo oko niti ni neke hude poškodbe. Zlomljena plastična mreža zaščite hladilnikov ,spodaj deformiran odbijač. Ampak tako na hitro oko ni sile.

Sem še razmišljalali se zajebavati z vsem skupaj ali pač pozabiti. Hvalabogu mi nekaj reče ,da naj vse skupaj prijavim. Pokličem 112 ,naredijo zapisnik ,jaz pa takoj k cenilcu.

On pogleda avto ,slika in mi kar on svetuje kam naj peljem na popravilo. Pooblaščeni servis. Ker ima izkušnje mi je rekel ,da ko bodo avto razdrli ,ga bodo po potrebi potem poklicli iz servisa na dodatno cenitev.

Peljem takoj še na servis na ogled,kjer se tudi dogovorim da bodo avto sprejeli čez cca 14dni.

Klepar na hitro ugotovi ,da bopotrebna menjava plastike pa tudi odbijač bo potrebno menjat ker ga je spodaj fejst napelo.

Umakne malo tisto polomljeno plastično rešetko , tam pa bingo.

Vidno udarjen hladilnik intercolerja . Zvit ,zamaknjen. Skratka potreben menjave.

Se odpeljem ,in ker je avto stal kar nekaj časa na soncu ,četudi ni bilo neke hude vročine zunaj ,kaj kmalu ugotovim da tudi klima ne dela več... Grem nazaj povem ugotovitev ,pogleda še enkrat in se vidi ,kolikor se pač da videti da je hladilnik intercolerja verjetno nabilo v hladilnik klime,da je spustil,in posledično klimane dela več.

In sedaj kaj me zanima. Nimam izkušenj.

Ali je to res ,kar mi je zatrdil na servisu , da ko bo avto sprejet na popravilo , ga bodo razdrli in oni takrat naknadno poklicali cenilca na ogled.?? Da bo videl še ta dva poškodovana hladilnika ? Sicer hladilnik intercolerja verjetno ne pušča ,je pa vidno udarjen .Hladilnik klime je pa spustil ,ker ni nič pritiska not.

Predvidevam ,da je takšen naknaden ogled realnost ,saj se dokler je odbijač gor ,le s težavo vidijo notranje poškodbe in jih tako cenilec na prvem ogledu ne more videti.

Na servis sem zraven nesel že odstopno izjavo . Ali to pomeni da splačilom servisu nimam jaz nič ,in je to vse na relaciji sevis - triglav.


Ima zavarovano tudi asistenco plus ,tako da mi verjetno pripada nadomestni avto ?? To mi ga odobri servis ali zavarovalnica ?


Zavarovano je pri triglavu in bo koriščena D kombinacija.

Prosim za mnenja.

Hvala.lp
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Naj bi bilo vse res, samo ne vem za kako dolgo ti pripada nadomestni avto.
Ce ti sploh pripada.
Ko je meni spuscala cev za vodo in sem z dolivanjem se privlekel do servisa mi avto ni pripadal. Ce bi na plocniku "pred servisom" poklical asistenco, bi mi pripadal.
Ne vem.kako je pri.D kombinaciji.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Nadomestno vozilo ti v tem primeru pripada samo, če imaš doplačano tudi kombinacijo I.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Imaš svojega zastopnika, pa ti naj razloži, meni se ne da pisati litanij. Je pa praktično isti razlog kot ga je Hanzi zgoraj opisal.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Asistenca je namenjena reševanju zagate, ki je posledica presenetljivega dogodka, če malo zakompliciramo retoriko ...
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
V tem primeru ti dober servis ponudi nadomestni avto na njegove stroške (oz. to zamaskira v fakturi zavarovalnici). Sem ravno včeraj prijavljal na servisu butnjena vrata in so me vprašali če rabimo nadomestni avto za čas popravila.
 
1. avg 2016
18
0
1
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Pozdravljeni,

Kdor ima izkušnje ,prosim za manjšo razlago ,pojasnila...

Na avtocesti pri cca 100kmh sem zbil fazana. Enostavno se mu ni dalo izogniti.

Naj povem ,da sam trk sploh ni tako nedolžen kot bi nekdo mislil. Verjetno ima cca2-3 kg in ko to udariš kot mirujoče telo kar lepo poči.

Na prvem izvozu počakam ,pogledam,in moram reči da tako na prvo oko niti ni neke hude poškodbe. Zlomljena plastična mreža zaščite hladilnikov ,spodaj deformiran odbijač. Ampak tako na hitro oko ni sile.

Sem še razmišljalali se zajebavati z vsem skupaj ali pač pozabiti. Hvalabogu mi nekaj reče ,da naj vse skupaj prijavim. Pokličem 112 ,naredijo zapisnik ,jaz pa takoj k cenilcu.

On pogleda avto ,slika in mi kar on svetuje kam naj peljem na popravilo. Pooblaščeni servis. Ker ima izkušnje mi je rekel ,da ko bodo avto razdrli ,ga bodo po potrebi potem poklicli iz servisa na dodatno cenitev.

Peljem takoj še na servis na ogled,kjer se tudi dogovorim da bodo avto sprejeli čez cca 14dni.

Klepar na hitro ugotovi ,da bopotrebna menjava plastike pa tudi odbijač bo potrebno menjat ker ga je spodaj fejst napelo.

Umakne malo tisto polomljeno plastično rešetko , tam pa bingo.

Vidno udarjen hladilnik intercolerja . Zvit ,zamaknjen. Skratka potreben menjave.

Se odpeljem ,in ker je avto stal kar nekaj časa na soncu ,četudi ni bilo neke hude vročine zunaj ,kaj kmalu ugotovim da tudi klima ne dela več... Grem nazaj povem ugotovitev ,pogleda še enkrat in se vidi ,kolikor se pač da videti da je hladilnik intercolerja verjetno nabilo v hladilnik klime,da je spustil,in posledično klimane dela več.

In sedaj kaj me zanima. Nimam izkušenj.

Ali je to res ,kar mi je zatrdil na servisu , da ko bo avto sprejet na popravilo , ga bodo razdrli in oni takrat naknadno poklicali cenilca na ogled.?? Da bo videl še ta dva poškodovana hladilnika ? Sicer hladilnik intercolerja verjetno ne pušča ,je pa vidno udarjen .Hladilnik klime je pa spustil ,ker ni nič pritiska not.

Predvidevam ,da je takšen naknaden ogled realnost ,saj se dokler je odbijač gor ,le s težavo vidijo notranje poškodbe in jih tako cenilec na prvem ogledu ne more videti.

Na servis sem zraven nesel že odstopno izjavo . Ali to pomeni da splačilom servisu nimam jaz nič ,in je to vse na relaciji sevis - triglav.


Ima zavarovano tudi asistenco plus ,tako da mi verjetno pripada nadomestni avto ?? To mi ga odobri servis ali zavarovalnica ?


Zavarovano je pri triglavu in bo koriščena D kombinacija.

Prosim za mnenja.

Hvala.lp


Pozdravljeni,

ja, drži. Servis bo uredil vse potrebno okrog dodatnih ogledov – vi pa s tem nimate dodatnih obremenitev. Če ste na servis že odnesli »nalog s pooblastilom«, bo zavarovalnica vse potrebne stroške nakazali servisu direktno.

Primer je (glede na opis) krit v celoti (brez odbitkov in brez vpliva na bonus/malus) po delni kombinaciji »D« - škode zaradi živali.

Že po opisu dogodka pa je mogoče pričakovati, da so poškodbe lahko tudi na hladilnikih in delih vozila, ki jih brez delnih demontaž ni mogoče videti (to je cenilcem znano dejstvo).

Glede nadomestnega vozila pa bi bilo dobro, če kontaktirate cenilca (lahko tudi preko serviserja), ker zavarovanje asistence (razen če ne gre za asistenco »Comfort«) ne krije nadomestnega vozila (kritje v tem obsegu je omejeno zgolj na pomoč na cesti, kar pa v danem primeru ni bilo potrebno). Najem nadomestnega vozila za čas popravila (vsaj delno) krije dodatna kombinacija I, avtomobilskega kaska.

Lep pozdrav,
Zavarovalnica Triglav, d.d.
www.triglav.si
www.vsebovredu.triglav.si
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Citat:
Uporabnik ZavarovalnicaTriglav pravi:
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Pozdravljeni,

Kdor ima izkušnje ,prosim za manjšo razlago ,pojasnila...

Na avtocesti pri cca 100kmh sem zbil fazana. Enostavno se mu ni dalo izogniti.

Naj povem ,da sam trk sploh ni tako nedolžen kot bi nekdo mislil. Verjetno ima cca2-3 kg in ko to udariš kot mirujoče telo kar lepo poči.

Na prvem izvozu počakam ,pogledam,in moram reči da tako na prvo oko niti ni neke hude poškodbe. Zlomljena plastična mreža zaščite hladilnikov ,spodaj deformiran odbijač. Ampak tako na hitro oko ni sile.

Sem še razmišljalali se zajebavati z vsem skupaj ali pač pozabiti. Hvalabogu mi nekaj reče ,da naj vse skupaj prijavim. Pokličem 112 ,naredijo zapisnik ,jaz pa takoj k cenilcu.

On pogleda avto ,slika in mi kar on svetuje kam naj peljem na popravilo. Pooblaščeni servis. Ker ima izkušnje mi je rekel ,da ko bodo avto razdrli ,ga bodo po potrebi potem poklicli iz servisa na dodatno cenitev.

Peljem takoj še na servis na ogled,kjer se tudi dogovorim da bodo avto sprejeli čez cca 14dni.

Klepar na hitro ugotovi ,da bopotrebna menjava plastike pa tudi odbijač bo potrebno menjat ker ga je spodaj fejst napelo.

Umakne malo tisto polomljeno plastično rešetko , tam pa bingo.

Vidno udarjen hladilnik intercolerja . Zvit ,zamaknjen. Skratka potreben menjave.

Se odpeljem ,in ker je avto stal kar nekaj časa na soncu ,četudi ni bilo neke hude vročine zunaj ,kaj kmalu ugotovim da tudi klima ne dela več... Grem nazaj povem ugotovitev ,pogleda še enkrat in se vidi ,kolikor se pač da videti da je hladilnik intercolerja verjetno nabilo v hladilnik klime,da je spustil,in posledično klimane dela več.

In sedaj kaj me zanima. Nimam izkušenj.

Ali je to res ,kar mi je zatrdil na servisu , da ko bo avto sprejet na popravilo , ga bodo razdrli in oni takrat naknadno poklicali cenilca na ogled.?? Da bo videl še ta dva poškodovana hladilnika ? Sicer hladilnik intercolerja verjetno ne pušča ,je pa vidno udarjen .Hladilnik klime je pa spustil ,ker ni nič pritiska not.

Predvidevam ,da je takšen naknaden ogled realnost ,saj se dokler je odbijač gor ,le s težavo vidijo notranje poškodbe in jih tako cenilec na prvem ogledu ne more videti.

Na servis sem zraven nesel že odstopno izjavo . Ali to pomeni da splačilom servisu nimam jaz nič ,in je to vse na relaciji sevis - triglav.


Ima zavarovano tudi asistenco plus ,tako da mi verjetno pripada nadomestni avto ?? To mi ga odobri servis ali zavarovalnica ?


Zavarovano je pri triglavu in bo koriščena D kombinacija.

Prosim za mnenja.

Hvala.lp


Pozdravljeni,

ja, drži. Servis bo uredil vse potrebno okrog dodatnih ogledov – vi pa s tem nimate dodatnih obremenitev. Če ste na servis že odnesli »nalog s pooblastilom«, bo zavarovalnica vse potrebne stroške nakazali servisu direktno.

Primer je (glede na opis) krit v celoti (brez odbitkov in brez vpliva na bonus/malus) po delni kombinaciji »D« - škode zaradi živali.

Že po opisu dogodka pa je mogoče pričakovati, da so poškodbe lahko tudi na hladilnikih in delih vozila, ki jih brez delnih demontaž ni mogoče videti (to je cenilcem znano dejstvo).

Glede nadomestnega vozila pa bi bilo dobro, če kontaktirate cenilca (lahko tudi preko serviserja), ker zavarovanje asistence (razen če ne gre za asistenco »Comfort«) ne krije nadomestnega vozila (kritje v tem obsegu je omejeno zgolj na pomoč na cesti, kar pa v danem primeru ni bilo potrebno). Najem nadomestnega vozila za čas popravila (vsaj delno) krije dodatna kombinacija I, avtomobilskega kaska.

Lep pozdrav,
Zavarovalnica Triglav, d.d.
www.triglav.si
www.vsebovredu.triglav.si

Hvala za konkretna pojasnila...

Trenutno smo dogovorjeniza 20-tega za prevvem na servis.Potem pa upam da steče vse normalno.

Glede nadomestnega avta pa vsaj vem za vnaprej. Sem predvideval da je pokrit z asistenco. Če nimaš pogostih opravkov z škodo pač ne veš.

Še enkrat hvala vsemza sedaj. Javim razplet...
lp
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Naj bi bilo vse res, samo ne vem za kako dolgo ti pripada nadomestni avto.
Ce ti sploh pripada.
Ko je meni spuscala cev za vodo in sem z dolivanjem se privlekel do servisa mi avto ni pripadal. Ce bi na plocniku "pred servisom" poklical asistenco, bi mi pripadal.
Ne vem.kako je pri.D kombinaciji.

Hanzi, ti si ratal pravi zavarovalniški strokovnjak.
smile-1.gif


Sicer je pa praviloma asistenca čisto drugo kot nadomestno vozilo. Prvo je nujna pomoč na cesti, ki vsebuje še kaj drugega kot samo nadomestni avto (prenočišče, vleka itd.) Nadomestni avto krije kombinacija I, za vsakih 8 ur popravila po Eurotaxu 1 dan nadomestnega vozila.
 
Nazadnje urejeno:

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Takole , avto popravljen.


Če bi me takrat ko sem povozil fazana nekdo prepričeval ,kakšne posledice in koliko škode lahko to vse prinese bi se mu smejal..

Ko so avto razdrli ,se je ugotovilo da sta poškodovana še dva hladilnika. Klima in intercooler.
Za hladilnike sem moral priznati nekaj svoje soudeležbe pri plačilu , ker je bil en hladilnik že nekoč varjen. Sta pa samo hladilnika stala cca 800 evrov. Menjali so še odbijač.

Suma sumarum sem kljub doplačilu kar zadovoljen ,ker lahko da bi tisti varjeni hladilnik v bližnji prihodnosti spustil pa bi imel še enkrat sitnosti ,tako se je pa sedaj vse uredilo. Pa originalni deli in garancija. Avto pa popravljan na uradnem servisu brez kakih mutibaričev.

V konkretnem primeru zadovoljen tako z triglavom kot servisom.

Kar se tiče pa nadomestnega avta pa imam vsaj za vnaprej razjasnjene pojme. Upam da ga nikdar ne bom rabil ,a vseeno je dobro poznati zadeve.
Res je smešno ,da v primeru da bi avto bil pripeljan v istem primeru na servis z vleko bi pa pripadal nadomestni avto. Zaradi preprečitve nadaljnih poškodb bi v danem primeru ,ker se na oko niso videle poškodbe brez težav poklical asistenco. Ker kaj lahko bi se zgodilo da bi zaradi poškodovanih hladilnikov prišlo ob primeru vožnje do kakšnih dodatnih okvar poškodb.

lp