Wifi pade, potreben restart routerja

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Wifi mi stalno pada. Sem klical operaterja in mi je bilo rečeno, da je to zaradi tega, ker je v okolici preveč router-jev. Predlagal mi je nakup 5 ghz routerja, ki pa naj bi imel veliko krajši doseg. Router je tp link WR841N.

Je še kakšna druga rešitev?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Za zacetek lahko sam preveris, kako nasicena je okolica z wifi signali.

V app storeu na svojem omiljenem telefonu naredis search za wifi analyzer (za android recimo obstaja app z natanko taksnim imenom).

Ce imas moznost dobiti drug napajalnik, najprej preveri to moznost.

Lahko poizkusis z alternativnim fw za tvoj router. Sicer odvisno od verzije, ampak ena opcija je Gargoyle (gugl it).
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
Kako je napisal Blazko. Ko preveriš zasedenost v svoji bližini, prestaviš kanal svojega WIFI ruterja na številko okrog katere je najmanjša gneča.
Ruter premakni za pol metra levo, ali desno. Na signal vplivajo včasih čudne reči, kot je pri meni WIFI padel takoj po vklopu Amisovega STB-ja. Pa STB sploh nima WIFI-ja
bonk.gif
Težavo rešil z uporabo enajstega kanala (izklopil avto funkcijo).
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Hudič je, ker imaš na 2.4GHz na voljo samo 3 neprekrivajoče kanale, tako da imaš hitro gužvo na vseh, sploh v kakem bloku. Je pa res, da če WiFI popolnoma mrkne do naslednjega restarta, zna bit še kak drug problem s samo napravo kot pa zaseden spekter.
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
To sem že nastavljal ročno kanal na tistega, ki je bil najmanj zaseden pa je blo še slabše, ker se menjujejo. Dal sem na 5. Bom probal še druge kanale.

Očitno je nek bug, da zmrzne, ko pride do prezasedenosti. Bom posodobil fw. Ker auto je verjetno ravno temu namenjen, da ko je izbrani kanal prezaseden in povezava pade, preveri kateri je najmanj zaseden in ga izbere.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik karamarko pravi:
Wifi mi stalno pada. Sem klical operaterja in mi je bilo rečeno, da je to zaradi tega, ker je v okolici preveč router-jev. Predlagal mi je nakup 5 ghz routerja, ki pa naj bi imel veliko krajši doseg. Router je tp link WR841N.

Je še kakšna druga rešitev?

Če restart pomaga, potem ni nujno kriva zasičenost. Preveri ali je po restartu router slučajno izbral drug WIFI kanal (v kolikor sploh ima "auto" opcijo). Če je še vedno na istem, potem zasičenost 100% ni kriva.

V vsakem primeru pa updataj FW na zadnjo verzijo.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Kateri kanal si pa prej imel? Fiksnega ali avtomatsko? Lahko daš tudi 13. kanal, tam večino folka ne ve da gre skozi, čeprav je pri nas ta kanal popolnoma legalen.
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
Najprej sem imel auto, potem sem preveril kateri so najmanj zasedeni in izbral 5. Mi je skos crashiral. Zdaj sem nastavil kanal 11 in prestavil ruter iz modema na regal. So far so good.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Problem je (tudi) v gnilem routerju (za 18 eur pač ne dobiš kaj prida). Meni je dal operater nekaj podobnega in je stalno metalo ven. Po menjavi za model 1043 je bilo težav konec.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Meni je pa 1043 nenehno padal s tovarniškim FW-jem. Potem sem naložil dd-wrt in težav ni bilo več. Sedaj pa že lep čas tega routerja ne uporabljam več.
 

karamarko

Pripravnik
29. sep 2014
365
0
16
So far so good je blo za kratek čas. Premik routerja in nastavitev kanala na 11 ni imelo efekta. Verjetno ni druge, kot da nabavim drugi router.

p.s. zdaj bom probal še kanal na 13
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
čeprav na 13. kanalu (po mojih izkušnjah) določene naprave ne delajo-dobijo signal, samo se ne uspejo povezati. a verjetno bolj starejše...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Če ne deluje, potem regija ni pravilno nastavljena. 13. kanal (obstaja tudi 14. kanal) ni ravno neka novost...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.877
8.897
113
EU
Si naložil Net Surveyor da vidiš stanje signala WIFI. To je signal pri mojem Abaku od modema Calix.



Anteno imam na mizi zraven Abaka. Ko noge dam na mizo zraven antene, signal takoj pade za polovico.
Preizkusi več različnih položajev ruterja tako, da spremljaš jakost signala spomočjo računalnika.