Odvajanje kajenja

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Najboljš je zadnji čik prižgat, pika amen, ni pa najlažje. Tud 10 kil zgubit ni problem, težava je pol to obdržat.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Kakorkdo. Še vedno trdim da je fizična odvisnost pri nikotinu nikakva in jo telo pohendla v nekaj dneh. Torej ni nobenega razloga da bi se navajal na nekaj light. Samo sebe dlje in počasneje mučiš. Čakanje da ti ne bo več "pasalo" pa nič drugega kot slepilo. Jaz poznam od vejparjev same take ki so se pol leta afnali in potem šaltali nazaj na čike. Če ti je fajn pač furaš na hard in se ne trpinčiš od čika do čika. Če ti ni pa se nekaki pripraviš do tega da nehaš. Enim uspe hitro, drugim v 10 letih, nekaterim nikoli.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Jest sem nehal tako, kot sem napisal in to je bil zame edini način. Bi pa z veseljem še kdaj skadil kak čik Marlboro rdeč, sam žal gre pri meni sam škatla al pa nič. Poznam jih pa tud nekaj, ki jim je ratalo z elektronsko, sam so v manjšini. Poznam tud enga, ki bi po enem letu na elektronski še vedno ubijal za tobak.
Drugače pa vsako odvisnost telo hitro predela, psihična je problem.
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Saj točno to jaz pišem. Da je (po moji izkušnji in izkušnji še nekaterih) zmanjševanje samo podaljšanje agonije, ker se spraviš v stanje, da se ves čas nečemu odpoveduješ. In nehaš samo do prvega trenutka slabosti oziroma pomanjkanja motivacije (ki pride prej ali slej). V osnovi so zadeve enostavne, če je dobro, potem delaj to 24/7 (ker ni nobene potrebe da bi se čemu odpovedoval), če ni dobro, spet ni nobene potrebe, da bi se čemu odpovedoval, ampak si lahko vesel, da ti tega ni treba počet. Samo možgane si je treba (samo)oprat, pa gre. Ampak ne čez noč in ne samo od sebe.
grin1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Nekako tako, ja.

V bistvu se ni treba odločiti, da boš nehal kaditi, ampak se moraš odločiti, da ne boš več prižgal.

Meni je bilo (deloma še je) največja težava, da nisem več imel rituala za zaključiti kakšnega dela in si sam potalati "nagrado" (prižgati čik).

Aja - 8 let kar sem prižgal zadnjega, pred tem 3 leta "nehavanja". V "najboljših" časih škatla na dan + ob "izhodi" še ena čez.
bonk.gif
 

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.535
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Kaj pa vem, jaz sem prvih par tankov nafilal z 6mg nikotina pa sem pokadil tam okoli 6-8ml na dan, ko pa sem tankal 12mg nisem nikoli pokadil vec kot 4ml. Res je da se nikotina hitro resis, vendar ce zacnes z premalo dozo enostavno ne zdrzis in kadis vec. Vsaj pri meni je bilo tako. Zdaj na 3mg imam povprecje eml na dan.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
enim rata s SNUSom
nekaterim pač ne pomaga ne z danes na jutri odrezat, niti vsi nadomestki
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ja, zabašem fugo, prižgem čik in čakam da mi bo začel smrdet. hec.press. Si kdaj podložen kadil?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Počasi bo 4 leta od zadnjega mojega cigareta. Kadil sem ca. 12 let. Vmes probal nehat na vse možne načine, dolgoročno nikoli ni funkcioniralo. Potem sem si nabavil elektronsko. Ne neko igračko iz trafike, ampak tapravo zadevo. Od takrat dalje več čika nisem prižgal, dejansko se mi gabijo in smrdijo
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Steve pravi:
Počasi bo 4 leta od zadnjega mojega cigareta. Kadil sem ca. 12 let. Vmes probal nehat na vse možne načine, dolgoročno nikoli ni funkcioniralo. Potem sem si nabavil elektronsko. Ne neko igračko iz trafike, ampak tapravo zadevo. Od takrat dalje več čika nisem prižgal, dejansko se mi gabijo in smrdijo

Zdaj kadiš elektronsko, ali sploh ne?
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Elektronsko, ni šans da se je odvadim
frown-1.gif
Ampak počutje je neprimerno boljše kot prej na cigaretih
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Jaz sem odrezal pred 2 meseci...in se zredil za 3 kg. Znova začel kadit..... pred 1 mesecem znova odrezal čisto čike in začel na polno športat. Rezultat, 1 mesec brez čikov, redno športanje, zdrava hrana, shujšal 4 KG, vrhunsko počutje. V bistvu sem čike zamenjal za športanje... Začelo se je pa tako, da sem si rekel, vsakič, ko me primejo čiki, bom šel na tla sklece delat ali se na štangi dvigovat. Velikokrat me je prijelo, veliko telovadil.., pol se pa resno lotil.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.607
1.526
113
Hehe moja zgodba je bila podobna. Nehal kadit, zredil za 10kg. 4 leta šport na polno, nekaj kg izgubil. Potem pa neka pijanica, enega pripalim, 2, 3 in sem že bil nazaj med kadilci. Potem sem kadil ene 2 leti, dokler nisem prešaltal na elektroniko
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
To pomeni da boš ob prvem slabem dnevu spet nazaj. Če ne ob prvem pa ob tretjem, slab dan pride, prej ali slej. Pojdi na žur in si govori kolk je fajn ker ti ni treba kadit in ne kako furaš safr ker ne moreš.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik jello pravi:
To pomeni da boš ob prvem slabem dnevu spet nazaj. Če ne ob prvem pa ob tretjem, slab dan pride, prej ali slej. Pojdi na žur in si govori kolk je fajn ker ti ni treba kadit in ne kako furaš safr ker ne moreš.

Sem že imel hud in neprijeten test ta mesec... je šlo čez BP. Mene najbolj pivo zjebe. Tam po tretjem pivu ratam ko uber odvisnik.
 
Nazadnje urejeno: