TPMS senzorji

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
Jaz sem si kalibrator nabavil na ebayu za cca 35eur. Dela na Astri BP. Če si iz MB lahko to naredima for free.
 
Nazadnje urejeno:

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Oplov servis ti bo to naredil zastonj.

Problem pri oplih je, da je SW napačen in ni čist tko, kokr so si predstavljal
smile-1.gif


Pri insignii, recimo, lahko ročno sprožiš zaznavanje novih (pogoj: že prehodno sprogramiranih) senzorjev (ko daš kontakt, se ti prižge ekran pri volanu in lahko tam v meniju zberes novo detekcijo), pri astrah K pa te opcije ni. In so sami priznali, da zadeva ne dela tko kot bi morala in to naredijo zastonj. 10s dela pri vsakem kolesu. Manj kot minutka
smile-1.gif
.
Itak, lahko prodajajo bučke (od 4ih servisov, ki sem jih klical, sta mi 2 podala take buče, da.. Al je pa krivo, da se je javila ženska, IDK), ampak poglej, kaj ti piše v navodilih. In če ti piše, da daj kontakt in v meniju izberi senzorje, pa se ti ekran ob kontaktu ne prižge, je zadeva 4-3.
cool-1.gif
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Žal sem iz čisto drugega konca Slo (Cerkno). Imaš mogoče kakšen link?

Nisem kupil preko ebaya. Preko Aliexpresa sem. Evo link pa še popust imaš 3 dni. Pa še link.

Zdaj se res splača. Pa dobil sem v malo več kot tednu dni, da niti nisem mogel verjet da je iz drugega kontinenta prišlo.
 
Nazadnje urejeno:

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.192
41
48
Da si malo sposodim temo... Na netu sem zasledil, da se da za BMW X1 TPMS senzorje izklopit in se vklopi senzorje prek ABS-a. Je to pri nas že kdo počel? Samo programiranje ni videti zahtevno.
LP
 
Nazadnje urejeno:

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Kolikor sem jaz prejel informacijo imajo novejši VW senzorje na ABS-u in ne na ventilu.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
ne vsi
ravnokar sem pregledal ponastavitvene informacije in imaš lepo za passate kar senzorje vgrajene, se pravi direktni sistem za razliko od posrednega preko ABS magnetnih ležajev
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če velja zakonodaja izpred dveh leto morajo senzorji odčitavat pritisk, tega sistem preko ABS ne dela, ampak samo opozori na drugačno hitrost vrtenja enega kolesa.
Pa izklop senzorjev na na novih vozilh po 2014 ali 15 ni več dovoljen/možen.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Če velja zakonodaja izpred dveh leto morajo senzorji odčitavat pritisk, tega sistem preko ABS ne dela, ampak samo opozori na drugačno hitrost vrtenja enega kolesa.
Pa izklop senzorjev na na novih vozilh po 2014 ali 15 ni več dovoljen/možen.

ne uči krive vere
zakonodaja določa od novembra 2014 vsi prodani novi avti morajo imeti opozorilo, imaš pa direktni (senzor) in indirektni (preko ABS) opozorilo
se prav zapisano s tvoje strani ne drži
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
Citat:
Uporabnik prijam pravi:
Kolikor sem jaz prejel informacijo imajo novejši VW senzorje na ABS-u in ne na ventilu.

Novi Touran ima preko ABS, za ventilcke oz. Senzorje preko ventilkov so bili dodatna oprema.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
tpms preko senzorjev podraži vozilo, zato se ga eni otepajo
stara kanta audijeva ima senzorje od 2004 naprej, a8 in a6
in dela v piko, poklikaš na mmi, sam prepozna senzorje, kje je kateri in das store tyre pressures in voila

ne pa extrem kot je vitara 2016 kjer moras narediti sledeče (a se inženirji mal hecajo?) za ponastavitev
Inflate all tyres to pressure indicated on tyre placard.
Turn ignition to ON position (engine off).
Press and hold driver side door switch for 2 seconds. Release, then press again for 2 seconds.
Release, then press again for 5 seconds.
Place learn tool over LF tyre and press activate/test button, then proceed to RF, RR, and LR. Sensors must be activated within 90 seconds.
When each sensor ID has been received by control module, TPMS display will be displayed for 5 seconds.

ali pa nekateri renaulti, kjer se moraš peljat od 25 do 65 km/h po vkljucitvi rekalibracije preko stevca
bonk.gif
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.515
57
48
Kranj
Pri Hyundaiu ni treba nič nastavljat. Tudi če pri menjavi gum prestavi feltno z ventilčlom iz leve na desno stran.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kakor kateri. Rabim se peljat neke 3 km da mi zazna senzorje in odčita tlak po menjavi kompleta.
Mimiorede, kaj ni EU direktiva da morajo vsa nova vozila z 2017 imeti TPMS ki izmeri tlak (ne samo razliko) torej preko senzorja v kolesu in ne preko ABS obročka? Nekje sem to ujel, lahko da se motim v letnici ali dejstvu? Tako nekak kot ESP...
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
zaenkrat te direktive pomojem še ni, se pa govori za 2018 nekaj, ampak nisem še zasledil nikakršne potrditve
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.116
6.484
113
Direktiva zdaj, ki je imo zadostna, je pač merjenje prek ABS, ne vem zakaj bi se z dejanskimi senzorji kompliciralo. to mora biti samo na runflat.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kakor kateri. Rabim se peljat neke 3 km da mi zazna senzorje in odčita tlak po menjavi kompleta.
Mimiorede, kaj ni EU direktiva da morajo vsa nova vozila z 2017 imeti TPMS ki izmeri tlak (ne samo razliko) torej preko senzorja v kolesu in ne preko ABS obročka? Nekje sem to ujel, lahko da se motim v letnici ali dejstvu? Tako nekak kot ESP...

Upam, da nisi mene bral jaz pa tebe, ker tudi sam sem bil prepričan, da mora sistem po 2014/15 kazat tlak, ne pa zgolj razliko.