zvočniki na lcd Tvju

grm

Zelenc'
27. jan 2010
12
0
1
Imam lcd tv star dobrih 5 let, ki ima kot vsak Lcd tv vgrajena dva zvočnika v samem tvju.

rad bi na Tv priklopil dva samostojna zvočna(levi in desni) ker bi rad da so bližje meni kot je sedaj ko
sta v televizorj. Torej televizor je 3 metre oddaljen od mene. zvočnike bi pa rad kakšen meter stran kjer sedim.

Televizor ima več priključkov, rdeč in in beli vhod, ki sta audio. torej bi moral kupiti tedva kabla dolžine cca 5metrov in jih povezati z dvema samostojnima zvočnikoma, ki bi bila tudi oddaljena med sabo cca. 5 metrov. Torej kaj moram kupiti..verjetno kabla za rdeč in bel vhod na televizorju in jih povezati z dvema zvočnikoma in kabel da bosta oba zvočnika povezana, ter priklop na elektriko.

ali morda kdo ve kateri kabel kupiti, kako dva zvočnika povezat za dolžino 5 metrov itd..
 

grm

Zelenc'
27. jan 2010
12
0
1
evo slike..
2633771-DSCF9727.JPG
 

Priponke

  • 2633771-DSCF9727.JPG
    2633771-DSCF9727.JPG
    77,4 KB · Ogledi: 259
Nazadnje urejeno:

grm

Zelenc'
27. jan 2010
12
0
1
slika2
2633774-DSCF9726.JPG
 

Priponke

  • 2633774-DSCF9726.JPG
    2633774-DSCF9726.JPG
    189,6 KB · Ogledi: 204
Nazadnje urejeno:

bpfc

Majstr
12. sep 2008
1.863
57
63
Ta izhod ni namenjen za priklop zvočnika, ampak za ojačevalec z zvočnikom.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kolikor jaz vidim sta OUT izhoda samo optični digital audio in pa slušalke. Praviloma bi aktivni zvočniki delovali na slušalke, ampak večinoma činč za slušalke avtomatično izklopi zvočnike v TV in bo zvok zelo čuden.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik grm pravi:
Imam lcd tv star dobrih 5 let, ki ima kot vsak Lcd tv vgrajena dva zvočnika v samem tvju.

rad bi na Tv priklopil dva samostojna zvočna(levi in desni) ker bi rad da so bližje meni kot je sedaj ko
sta v televizorj. Torej televizor je 3 metre oddaljen od mene. zvočnike bi pa rad kakšen meter stran kjer sedim.

Televizor ima več priključkov, rdeč in in beli vhod, ki sta audio. torej bi moral kupiti tedva kabla dolžine cca 5metrov in jih povezati z dvema samostojnima zvočnikoma, ki bi bila tudi oddaljena med sabo cca. 5 metrov. Torej kaj moram kupiti..verjetno kabla za rdeč in bel vhod na televizorju in jih povezati z dvema zvočnikoma in kabel da bosta oba zvočnika povezana, ter priklop na elektriko.

ali morda kdo ve kateri kabel kupiti, kako dva zvočnika povezat za dolžino 5 metrov itd..

Zakaj pa bi imel zvočnike 2 metra bližje kot TV?
 

grm

Zelenc'
27. jan 2010
12
0
1
zato ker ponoči je hrup problem in lahko ob isti jakosti zvoka normalno slišim in tudi bolj razločno..sem razmišlju o slušalkah samo tisto mi ni najbolj všeč imeti nekaj na glavi ko gledaš nekaj ur tv...sem pa razmišlju ker imam nek poceni hišni kino ki je sicer konkretno boljše kot navadni zvočniki ob gledanju filma v prostorskem zvoku..pa bi zadnje zvočnike preklopil kot sprednje, če se da,..samo to skoz ročno prestavljat žice ko bom gledal kakšen film pa spet ni fajn.
 
Nazadnje urejeno:

grm

Zelenc'
27. jan 2010
12
0
1
McGiver--sem računalniške zvočnike priklopil na slušalke sej je bilo okey, samo mi izključi tv zvočnike..sicer nevem zakaj bi bil čuden zvok, je bil pa drugačen...bolj basi so delal se mi zdi...in tudi potem nisem mogel preko daljinca preklopit na prostorski zvok..ker ni zaznal tv zvočnike in je v menuji izginila tista ikonca..tudi ni najbolj praktično, potem bi moral ko bi gledal film ven dajat bananco da bi lahko preko daljnica vklopil prostorski zvok..itak so pri pc zvočnikih žice prekratke za pravo postavitev.
 

grm

Zelenc'
27. jan 2010
12
0
1
sej če dobro pomislim imam pri prostorskem zvoku kakšno opcijo da vklopim zadnje zvočnike ki so mi dokaj blizu napram sprednjim in bo problem rešen:)
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik grm pravi:
McGiver--sem računalniške zvočnike priklopil na slušalke sej je bilo okey, samo mi izključi tv zvočnike..sicer nevem zakaj bi bil čuden zvok, je bil pa drugačen...bolj basi so delal se mi zdi...in tudi potem nisem mogel preko daljinca preklopit na prostorski zvok..ker ni zaznal tv zvočnike in je v menuji izginila tista ikonca..tudi ni najbolj praktično, potem bi moral ko bi gledal film ven dajat bananco da bi lahko preko daljnica vklopil prostorski zvok..itak so pri pc zvočnikih žice prekratke za pravo postavitev.

A ni normalno, da izključi zvok iz TVja, če priklopiš nekaj na izhod?

Jaz bi na tvojem mestu priklopil ali kak soundbar na optični izhod, pa ga nesel bližje, ko bi to rabil ali pa priklopil na isti izhod dobre slušalke.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik grm pravi:
McGiver--sem računalniške zvočnike priklopil na slušalke sej je bilo okey, samo mi izključi tv zvočnike..sicer nevem zakaj bi bil čuden zvok, je bil pa drugačen...bolj basi so delal se mi zdi...in tudi potem nisem mogel preko daljinca preklopit na prostorski zvok..ker ni zaznal tv zvočnike in je v menuji izginila tista ikonca..tudi ni najbolj praktično, potem bi moral ko bi gledal film ven dajat bananco da bi lahko preko daljnica vklopil prostorski zvok..itak so pri pc zvočnikih žice prekratke za pravo postavitev.

Ja meni je pač čuden zvok, če gledam sliko 3m stran zvok pa z enega metra, pri slušalkah je filing precej boljše. Pojdi preizkusit več različnih slušalk.

Glede vklopa in izklopa slušalk/kabla pa uber kompliciraš, saj se moraš vsake toliko premaknit s kavča, če ne drugo za sc.t it.
wink-1.gif