Opel - crknu daljinc na ključu

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Zdravo,

Daljinec na enem od ključev mi je nehal delat (ni baterija). Avto/ključ je star 12 let. Obstaja kakšna možnost razen da kupim original novega pri Oplu, kjer stane cca 90 EUR?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Seveda obstaja možnost..nekomu, ki se malo spozna na te zadeve ga daj za pogledat..ponavadi je treba polotat kontakter ali zamenjat kako zadevo. Verjetno boš nekje v rangu do 20 EUR.

Zdaj kam ga nest, bo pa drug povedal. Ena od opcij je bila avtoelektronika, a to žal več ne gre.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Sicer ne vem iz kje si, meni jih je že nekaj porihtal ključar v ljubljanski Supernovi - spodaj pod stopnicami...Ponavadi za okoli 20€
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Ne bo šlo drugače kot 90-130€
Ne poznam oblike ključa.
Če je elektronika šla, lahko z drugega - delujočega - prekopiraš kode.
Tisti ki dela ključe ti pogleda delujoč ključ, če se da kopirat. Pogleda, kaj ima na zalogin in akcija.
Prekopira gravuro iz nedelujočega in z delujočega kodo in prenese v novo vezje/kluč.
Lj v SUPERNOVI-vhod NE nasproti E Leclerca ampak tisti drugi. Se boš zaletel v kiosk, CE v INTERSPARZ-vhod mimo frizeraja in HERVISA.
V obeh primerih cca 2h, z avtom, ki ga elektronsko uskladi z novim ključem. In po predhodnem tel dogovoru.
Tudi sam sem pred kakim tednom bolj intenzivno tole gleda
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Rezervnega nimaš?

Imam in še dela. Pa morda bom kmalu avto prodajal in ne vem ali naj investiram ali naj zraven pač priložim ključ z nedelujočim daljincem...
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Ne bo šlo drugače kot 90-130€
Ne poznam oblike ključa.
Če je elektronika šla, lahko z drugega - delujočega - prekopiraš kode.
Tisti ki dela ključe ti pogleda delujoč ključ, če se da kopirat. Pogleda, kaj ima na zalogin in akcija.
Prekopira gravuro iz nedelujočega in z delujočega kodo in prenese v novo vezje/kluč.
Lj v SUPERNOVI-vhod NE nasproti E Leclerca ampak tisti drugi. Se boš zaletel v kiosk, CE v INTERSPARZ-vhod mimo frizeraja in HERVISA.
V obeh primerih cca 2h, z avtom, ki ga elektronsko uskladi z novim ključem. In po predhodnem tel dogovoru.
Tudi sam sem pred kakim tednom bolj intenzivno tole gleda

Hvala za tole. Da še malo zakopliciram
smile-1.gif
Isti daljinec mi hkrati tudi alarm (GT) deaktivira. Je to lahko problem ali je alarm samo vezan na avto elektroniko in je vseeno kako se avto odklene? Sem že pozabil kako je, je bil alarm montiran pred 10 leti.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
če ti GTja vklopi izklopimoriginalni daljinec, je sigurno GT vezan na CAN BUS vodilo
se pravi ni original daljinca,ni vžiga vozila

s tem smo se 10 let nazaj borili proti vžigu in vlomu preko ključavnice vrat (vlomil je, ampak sprožil alarm in avto ni vžgal)
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Pri oplovih daljincih navadno popustijo spoji (loti) ohišja baterije na vezju. Navadno imaš tri kontakte, s katerimi je ohišje prilotano na tiskanino, preko teh kontaktov pa se vezje tudi napaja. to ti lahko popravi vsak enlektronik s primernom spajklanikom in lupo. Glede na letnik je to astra G ali astra H.

Se ti prižge lučka naključu, ko pritisneš tikpko odklep/zaklep (če je astra G, za H ne vem če še ima lučko)? Lahko je samo izgubil sinhronizacijo, to preveriš tako,da ključ vtakneš v ključavnico za vžig, daš kontakt in pritisneš eno od tipk na ključu (odklep ali zaklep). S tem ponovno sinhroniziraš daljinca z avtom.
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Citat:
Uporabnik Hondi pravi:
če ti GTja vklopi izklopimoriginalni daljinec, je sigurno GT vezan na CAN BUS vodilo
se pravi ni original daljinca,ni vžiga vozila

s tem smo se 10 let nazaj borili proti vžigu in vlomu preko ključavnice vrat (vlomil je, ampak sprožil alarm in avto ni vžgal)

Torej samo original kljulč
frown-1.gif
 

milos621

Pripravnik
29. apr 2008
913
10
18
Da malo delim znanje. Sem bil v Supernovi na Rudniku in so tam preverili da ključ oddaja signal, da se je torej samo "razkodiral". V tem primeru pomaga, če s tem ključem vžgeš avto in držiš eno od tipk 10 sekund. Ključ se je spet "skodiral" z avtom in vse je zdaj BP