Paket iz Francije?

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.316
6.528
113
Sem dal sem, ker vas je največ tu...

Je kdo že dobil kak paket iz Francije, laposte.fr storitev Colissimo? Zanima me, kdo od lokalnih dostavljalcev bi naj dostavil, ker mi njihov tracking javlja, da je zadeva tu, ne morejo pa dostavit, pa ne vem na koga se obrnit
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.316
6.528
113
Hvala, ste me rešili, ker sem zaradi tega tudi pomislil, da parcelforce pripelje nekdo drug, kot pošta SLO, in tako sem dobil paket, ki me je čakal že 2 dni.

So pa ti GLS/DPD majstri dobri...pride do bloka, ni priimka na vhodu, pa ne bi pustli listka...kaj pa bi naredili če bi zvonili pa se ne bi nihče javil? ali pa lahko bi vsaj potem pismo poslali na naslov...z obvestilom...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
Drugic pod opombe napisi gsm, da naj pred dostavo poklice, pa bo najmanj problemov...

Kje naj pusti listek ce ni zvonca? Kako naj pride v blok? Majster si ti, ker nimas urejenega zvonca!
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Citat:
Uporabnik darjan pravi:


So pa ti GLS/DPD majstri dobri...pride do bloka, ni priimka na vhodu, pa ne bi pustli listka...kaj pa bi naredili če bi zvonili pa se ne bi nihče javil? ali pa lahko bi vsaj potem pismo poslali na naslov...z obvestilom...

Kako ce dostaviti ce ni priimka? A da bi pozvnil pri vseh v bloku?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.316
6.528
113
Ne, pač zahakla obvestilo za vrata.

Kaj pa bi naredil, če pozvoni pa se nihče ne javi, ponavadi itak nikoga ni doma dopoldan? Za zvonec ne more zataknit obvestila.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Te "nizkocenovne" dostavne službe ne puščajo obvestil. Če te ni doma se paket vrne v depo, potem sta še dva poskusa dostave, če še v tretje ne gre, se paket vrne pošiljatelju.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ne, pač zahakla obvestilo za vrata.

Kaj pa bi naredil, če pozvoni pa se nihče ne javi, ponavadi itak nikoga ni doma dopoldan? Za zvonec ne more zataknit obvestila.

Pride do bloka, priimka naslovnika ni, kaj naj naredi
evil.gif


Po celem bloku zvoni, če te kdo pozna (recimo).

Drugače pa DPD je kar soliden, če daš gsm, ti javijo, kdaj pridejo in tudi spremljaš
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Te "nizkocenovne" dostavne službe ne puščajo obvestil. Če te ni doma se paket vrne v depo, potem sta še dva poskusa dostave, če še v tretje ne gre, se paket vrne pošiljatelju.
tak delajo v tvoji vasi ?
pri nas te pokliče ali pa pusti obvestilo. nekateri še na mail pošljejo in/ali pa tudi sms
edini ki ne pokličejo je posta slovenija. včasih tudi obvestila ne pustijo
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.316
6.528
113
Ni mi jasno zakaj ne puščajo obvestil...

Kakorkoli, GSM očitno pošiljatelj ni napisal, zakaj, ne bi vedel. dobra šola za naprej, moram izrecno opozoriti prodajalca in pa spremljati paket, dobro da vem katere slo kurirske dostavljajo od kod robo.

Za robo, kjer je gsm deluje vse odlično, zadnič sem pri DPD preusmeril paket na BS petrol. Samo pač...vedno tudi ni GSM in lahko bi kako to uredili, saj tudi sledi vsak paketov ne...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Komu pa naj pusti obvestilo? Saj sploh ne ve ali je pred “pravim blokom”, če ni imena zunaj vidnega.

A mi poveš en pameten razlog zakaj ni imena na zvoncu?
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ni mi jasno zakaj ne puščajo obvestil...

meni pa ni jasno zakaj bi puščali obvestilo, če ni priimka. Kako pa naj dostavljavec ve ali je ta oseba na tem naslovu in se ji samo ni dalo nalimat priimka ali se je oseba odselila.
V takšnem primeru bi morala biti pošiljka enostavno vrnjena tako, da pošiljatelj ve, da te oseben ni več tam in ustrezno reagirati.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.316
6.528
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Komu pa naj pusti obvestilo? Saj sploh ne ve ali je pred “pravim blokom”, če ni imena zunaj vidnega.

A mi poveš en pameten razlog zakaj ni imena na zvoncu?

Pozabil sem ga nalimati, je samo od moje priimek, moj je pa sicer na predalniku od pošte, tam kjer je važno.

Saj pa ima naslov napisan, točen, pa če je pred blokom si verjetno lahko misli, da je na pravem.

Kako pa potem dostavi k hiši, kjer pa sploh ni napisanega imena/priimka na zvoncu, kako tam ve, da je na pravi lokaciji, če ni nikogar doma? se tam tudi vrne paket v depo ker ni priimka na zvoncu?
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
Citat:
Uporabnik Notranjc pravi:
Te "nizkocenovne" dostavne službe ne puščajo obvestil. Če te ni doma se paket vrne v depo, potem sta še dva poskusa dostave, če še v tretje ne gre, se paket vrne pošiljatelju.
tak delajo v tvoji vasi ?
pri nas te pokliče ali pa pusti obvestilo. nekateri še na mail pošljejo in/ali pa tudi sms
edini ki ne pokličejo je posta slovenija. včasih tudi obvestila ne pustijo

Ne," tak" delajo v Nemčiji, ko pošiljam pakete iz SLO.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.316
6.528
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Ja, se mi je ze zgodilo to. Nikogar doma, klicali niso.

huh, zato pa zaprisegam na pošto, še vedno daleč pred vsemi kar se tiče biti komot

zadnič sem celo paket poslal preko paketomata, v 30sec rešil, milina. Pa še hudo poceni je.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

GLS tudi ni švoh, ti pustijo na črpalki, da tam dvigneš in pustijo listek.

DPD pa lahko greš dvignit v depo na Tržaško, GLS pa je sedaj v Limbušu...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.316
6.528
113
Saj, tudi DPD pusti na pumpi, saj ko imaš tracking in oni imajo GSM, ni problema...majo super rešeno.

Problem očitno je, ko nimaš nič od tega, kar se recimo meni zgodilo, ko mi je nekdo iz anglije poslal preko parcelforce, kjer oni niso imeli sledenja, ista številka paketa pa ni prijela pri DPD/GLS, ker si oni dodelijo lastno številko, ko pride enkrat paket v njihove roke.

Pošiljatelj pa ni vpisal mojega GSM. In glede na pisanje ostalih, me niti priimek na zvoncu ne bi rešil, ker itak dostavljajo ob takih urah, ko ni nikogar doma.