Plezanje - plezalna stena

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.464
227
63
Zdravo

Ker nam tamala povsod pleza, bi jo poizkusil peljati plezati tudi na pravo plezalno steno v kaksno dvorano oz telovadnico. Malo sem pogooglal, pa nekako ne najdem, kje bi omogocali npr enkratni (da sploh vidimo ce je to to) obisk z otrokom, skupaj z najemom opreme. Varoval bi jo ze jaz npr. Ima kdo kaksno info, kje bi to omogocali?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.771
4.282
113
Očitno si slabo pogledal...

Sam plezaš in imaš izkušnje z varovanjem?
Mala je koliko stara, 1 leto, 2, 3, 5, 7?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.360
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Zdravo

Ker nam tamala povsod pleza, bi jo poizkusil peljati plezati tudi na pravo plezalno steno v kaksno dvorano oz telovadnico. Malo sem pogooglal, pa nekako ne najdem, kje bi omogocali npr enkratni (da sploh vidimo ce je to to) obisk z otrokom, skupaj z najemom opreme. Varoval bi jo ze jaz npr. Ima kdo kaksno info, kje bi to omogocali?

Plezalni center Ljubljana:
http://plezalnicenter.si/

Se pravi nekje 3-6 EUR za tamalo, odvisno od starosti, za spremljevalca, ki ne pleza 3 EUR potem pa še nekaj evrov za opremo, odvisno kaj si sposojaš.

Sicer pa imaš tudi cenik gor:
http://plezalnicenter.si/cenik/


 
Nazadnje urejeno:

Borca

Pripravnik
21. jul 2007
372
13
18
Kopivnik
To enostavno rešiš tako, da greš v najbližjo plezalno šolo. Itak omogočijo nekajkratni obisk brez plačila, da otrok vidi, če to sploh je za njega, pa da to tudi ti vidiš. Vsaj naša je šla tako v Sl. Bistrico, pa tudi v MB se je dalo tako dogovoriti. Potem pa se dogovoriš dalje ali pa otrok odneha. Pa je potem obiskovala treninge dve pa pol leti, tu pa tam še kakšno tekmovanje in malce druženja... Potem pa je presedlala n drug šport, kjer je še danes, ko je v osmem razredu.
 

john

Pripravnik
27. sep 2007
646
0
16
odvisno od kje si?

Naša dva hodita v bricalp v Sv duhu pri šk loki. Imajo opcijo tudi enkratni obisk

LP
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.101
905
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
Zdravo

Ker nam tamala povsod pleza, bi jo poizkusil peljati plezati tudi na pravo plezalno steno v kaksno dvorano oz telovadnico. Malo sem pogooglal, pa nekako ne najdem, kje bi omogocali npr enkratni (da sploh vidimo ce je to to) obisk z otrokom, skupaj z najemom opreme. Varoval bi jo ze jaz npr. Ima kdo kaksno info, kje bi to omogocali?

Plezalne stene so v številnih telovadnicah osnovnih šol po celi Sloveniji, tako, da za probati ni noben problem. Pokličeš društvo, poveš, da bi rad probal in ti bodo z veseljem otroka dali v pas in ga zihrali
smile-1.gif


Jaz imam odlične izkušnje, ko sem mulca pri treh letih peljal v plezalno šolo Pod steno (danes Plezalni center LJ). Imeli so odličen pristop in odlične "inštruktorje" (za razliko od nekaterih drugih), kjer so se otroci skozi igro, na zelo domiseln in zabaven način spoznavali s plezanjem. Mulc je res rad plezal in celo tekmoval. Veselje pa lahko ugasne, če otroke vodi zdolgočasen osebek brez domišljije.
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.464
227
63
ksz

Super, hvala vsem za predloge. Tamala je stara 5 let, tako da bi jo peljal, da vidim če ji bo zanimivo. V kolikor ji bo, jo seveda vpišem v tečaj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.199
4.667
113
Več bo lahko o svojem veselju pokazala ali zanikala, če jo boš za nekaj mesecev dal v plezalni klub kot če jo boš sam enkrat peljal in sam varoval. Pri tem vidim prvi problem, čeprav nisem plezalec, plezajo pa otroci. Kako boš vpel varovalno vrv v steno, če tebe ne bo imel kdo varovati? Otrok to še ne bo znal. Vsaj pri nas se štriki striktno pospravljajo in jo pač ob začetku treninga za tiste, ki se ne vpenjajo sami pripravijo.
Sicer pa balvanska stena, ki je nižja in za varnost skrbijo blazine.
 

UniqUser

Pripravnik
26. sep 2013
212
5
18
Univerza
Citat:
Uporabnik vogel pravi:
ksz

Super, hvala vsem za predloge. Tamala je stara 5 let, tako da bi jo peljal, da vidim če ji bo zanimivo. V kolikor ji bo, jo seveda vpišem v tečaj.

Če boš rabil "plezalnike" (čevlje za plezat) jih prodam, ker jih je sin že prerasel. Cifra 34/35, znamka WildClimb. Točno taki: WildClimb
cool-1.gif


Cena malo manj kot plato pira ali plato pira....
nahrung002.gif