Uvoz avta iz bivše juge

manijak007

Zelenc'
18. nov 2017
7
0
1
Pozdravljeni. Imam avto v Makedoniji BMW 7 E38 730D z makedonsko registracijo. Zanima me kaj vse bi potreboval plačati da ga registriram v Sloveniji? Lp
 
Nazadnje urejeno:

manijak007

Zelenc'
18. nov 2017
7
0
1
Pardon ja e38 sem popravil napako
smile-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.374
3.459
113
Uh pomoje 10% carine davek na luksuzni avto zaradi gibne prostornine pa se DMV glede na normo tak da cca 40% ti ne uide. Pol pa še homologacija 100€ pa pridobitev coc dokumenta pri uvozniku.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.266
5.843
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Uh pomoje 10% carine davek na luksuzni avto zaradi gibne prostornine pa se DMV glede na normo tak da cca 40% ti ne uide. Pol pa še homologacija 100€ pa pridobitev coc dokumenta pri uvozniku.

ja, samo vreden ni v bistvu nič, kako se to pol zaračuna?
confused-1.gif
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
JAz sem pred kratkim imel podoben primer, samo da je bil iz Srbije.
Avto vreden nič kaj. Na naši špediciji so mi povedali vse kar rabim. Predlagam da stopiš tja. Itak je zastonj, dkler ni storitve.
Predvsem bodi pozoren, kar se zahteva za uvoz, da ti bojo Makedonci izdali vse potrebno.
Pri meni iz Srbije je bilo treba dobiti tudi potrdilo iz državnega muzeja, da lahko peljem zadevo ven. Vsi lokalci so mi ponujali, d ami pripeljejo avto za male pare, amak vsi po vrsti so pozabili na izvoz.
Njihove uradne službe pa nimajo pojma, kako izvoziti.
Idealno bi bilo, če bi si tu našel špediterja, pa naj se on poveže z svojim kolegom dol, pa naj urejata tako dolgo, da bojo vsi papirji zbrani. Itak bo še dol kako presenečenje, ko te dobijo fizično pred sebe in probajo izsiljevat še za kak dodaten denar.
Srečno
smile-1.gif