Renault Trafic SpaceClass VS Multivan (anketa)

Kateri avto bi kupil za cca 35.000 EUR?


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Na zalogi je cca 35.000 in za ta denar se dobi nov Renault SpaceClass, ki je njihova varianta Multivana, ali pa nekje 3 leta star Multivan. V vsakem primeru se bo zapravilo cca 30 jurjev, vprašanje je samo novo ali rabljeno. Malo me skrbi mašina pri Renaultu, 1.6 twin turbo se mi zdi malo za kombi + tega dve turbini pomenita 2x strošek, če crkne.

Nov mi je všeč, ker se kupuje avto za 10 let.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Vse kar lahko crkne pri Renaultu, lahko vsekakor tudi pri VW.
Če kupiš novega, boš imel 5 let garancije.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Probaj oba, poglej tudi dimenzije enega in drugega.
Sicer sem kupoval furgona, pa je kar nekaj razlike med njimi.
Tako da se je pametno vzeti nekaj casa, pa preveriti ponudbo. Se tako te potem "prodajalec" pelje zejnega preko vode. (Tema nov avto)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Motor v trafficu je precej detunana verzija (120 - 145 konjev namesto 165) renojevega biturbo dizla iz osebnih avtov. O tistem se prav veliko ne sliši, da bi ga kaj dosti sral.
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
kakšen drug te zanima?
recimo peugeot traveller (ala spacetoure,..)...za dobrih 30k dobiš spodoben kombi
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Spacetourer ni multivan oz. beri se ne da obracat sedezev in iz njih narediti postelje.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
za 35k € bi že dobil kar solidno opremljenega Multivana Comfortlina "Family izvedbo".
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Najboljs, da gres oba vozit ter preizkusiti kar te zanima (postelje, sedezi, prostor) in vidis kaj ti odgovarja, ker notri bos ti prezivel 10 let in ce je vw se tako cenjen, bo imel morda renault boljso resitev za zadevo, ki ti vec pomeni. Kvari se pa danes vse isto. Mal nizjo cestnino bos imel pri renoju, kako je z vinjetami pa izmeri, da ne bos 2x placeval.
Meni je trafic vizualno lepsi ampak, ko sem ga moral voziti si nikakor nisem nasel dobrega prostora za volanom. Cudne razdalje so pedali, volan, sedez, plastika okoli.. Armatura z digitalnim stevcem hitrosti tudi ni ravno pregledna.
Poglej se za ford touranom ali kaj je ze..

No sam bi vseeno novega kupil, kateregakoli ze. Imas garancijo in ves kako delas z njim.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik as21 pravi:
nov seveda
npr.nekaj takega avto.net

zmaga.gif
:

Jst bi tud raje vzel novega multivana.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.282
113
Itak, +1 pa načeloma nisem fan VWja. Kolega je ravno včeraj na firmo vzel novega multivana za dobrih 30k, tako da ja, gre tudi to čez. Edina razlika je to, da je za dodatnih 1500€ vrgel ven zadnje dva sedeža ter zadnji dve stranki stekli nadomestil s plehom ter tako predelal vozilo v tovorno ter tako dobil še povrnjen DDV.
 

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Trd je na zadnji strani. Pri citroeni peugeotu pa je mehak oz. sploh nima stranice. Poglej si na YT trafic spaceclass escapade pa bos videl
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
Najprej seznam kaj bi imel od opreme, nato pojdi oba pogledat v živo.

primerjava Traffic / Transporter
Renault cenejši, bolj "plastičen", z manj možnosti dodatne opreme, v prodajni ceni nudijo že komplet servisiranje za 2/4 leta
V kolikor si želiš kaj "posebnega" (radar, 4WD, avtomatik,...) moraš poseči po VW


Na splošno:
dobri prodajalci so redki (obišči jih več)
seznam dodatne opreme je odvisen od medosne razdalje, tipa zadnjih vrat,...
sedaj je na voljo povečano število novih ugodnih vozil iz zaloge (očitno konec leta lovijo kvote)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Tole.o dobrih prodajalcih je definitvno res.
Poleg tega velik trgovec v velikem mestu ni nobeno zagotovilo za dobrega prodajalca, niti za ugodno ceno. A
Ampak da pa bi sedaj 10 (od vsake znamke) tezil z razlaganjem zelja pa tudi ne vidim smisla.
Pri vsaki znamki izberes 2 ali tri trgovce pa da vidis kdo vec zna. Pa upas da ne spoznas sele ob prevzemu da nic ne ve (kot jaz)
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Citat:
Uporabnik Matko pravi:

sedaj je na voljo povečano število novih ugodnih vozil iz zaloge (očitno konec leta lovijo kvote)

Da ni januarja večji popust za lansko modelno leto, ker je bila ravno zadnjič pri poročilih predstavljena raziskava, da slovenci najmanj avtov kupimo decembra?
smile-1.gif
No čeprav se letnik gleda s 1. registracijo..

Kdaj naj bi se začele te akcije vozil iz zaloge? Po Miklavžu?