Tušmobil in nedosegljivost na 2G

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Me zanima če namerava Tušmobil kdaj porihtat, da si dosegljiv, če na 2G uporabljaš internet. Sedaj ga sploh ne upam imet nonstop vklopljenega, ker dobivam potem sporočila o nedosegljivosti
rolleyes-1.gif
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Nedosegljiv si samo v trenutku ko se prenašajo paketki in te takrat nekdo pokliče, če imaš samo aktivno podatkovno povezavo ne boš nedosegljiv....
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Če pa mi je prej pri Simobilu vedno prekinilo povezavo in sem dobil klic. Sicer možno, da je Nokia/Symbian imela to kak bolje urejeno kot HTC/Android?
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Če imaš samo aktivno povezavo (brez da se takrat prenašajo paketki) ti bo normalno prekinilo povezavo na android, na symbian ti jo da na hold (vidš prečrtan E) in po končanem klicu vzpostavi nazaj....
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Bom se malo špilal kak je s tem, Android verjetno res prenaša več kot Symbian in je večja verjetnost, da bo zasedeno ravno v tistem trenutku. Čeprav sem skoraj prepričan, da mi je med prenašanjem nečesa prej prekinilo in sprejelo klic.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Android ti lahko prenasa podatke konstantno...lahko tudi 30minut v 1 uri. Odvisno od marsicesa.. Sam uporabljam Mobitelovo sim in se dogaja, da sem NDS.

Symbian pa skori nikoli
smile-1.gif
uporabljam tako enega kot drugega. Zal je pi Androidu tako...

Pri iPhonu je enako kot pri Androidu, samo da vse skupaj hitreje naredi in si hitreje "na voljo" za klic.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Torej sem po krivem obtoževal Tušmobil, da tega ne omogoča... Bo treba nabavit nek app, da na 2G izklopi podatkovno povezavo (ali pa mogoče obstaja takšna nastavitev?).
 

igors24

Pripravnik
5. maj 2010
505
0
16
Actions lite

Lite verzija podpira največ dve pravili, imaš pa ti za svojo situacijo eno dovolj.
1760446-Screenshot.png
 

Priponke

  • 1760446-Screenshot.png
    1760446-Screenshot.png
    127,7 KB · Ogledi: 277

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.203
5.584
113
Na Androidu potrebuješ firewall, drugače se prenaša preveč zadev...in za delujoč fw potrebuješ root pravice, kar je spet fail.
 

grmek

Pripravnik
18. sep 2007
158
4
18
Ni čisto tako. Npr. A1 v Avstriji teh težav nima - tudi če visiš na EDGE in na "polno" (200kbit/s) prenašaš podatke - npr poganjanje speedtesta, bo istočasen dohodni klic prišel "skozi". Seveda pa se v tem primeru prenos podatkov prekine, dokler tel. klic ni zaključen.

lp
 

astet

Pripravnik
4. jan 2012
95
14
8
Nočem šinfat in vnaprej se opravičujem Tušmobilu ter vsem Tušmobilovcem vendar je res, da dokler sem uporabljal Tušmobilovo omrežje (torej sem imel Tušmobilovo sim kartico v androidnem telefonu) in na 2G omrežju sem bil večkrat nedosegljiv. Vedno so mi prijatelji rekli, da me ne morejo priklicat in sem bil tudi vedno obveščen s SMS-om s strani Tušmobila o zgrešenem klicu. Ko sem imel tega dovolj sem prešel na Mobitel in teh težav ni bilo več. Izgovor, da je za to kriva tehnologija ne drži saj zakaj pa potem Mobitelu ne škodi prenašanje podatkov. Uporabljam iste aplikacije kot sem uporabljal tudi pri Tušmobilu-
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Na Schussu se meni na 2G dogaja enako. Sicer imam SEP1i, vendar v slucaju da sem na netu in ravno v casu dohodnega klica ni nobenega prenosa podatkov, telefon vseeno zazvoni oz. je dohodni klic "uspesno" pripeljan do mene.
Lp
 
22. jul 2007
12.794
1.313
113
123
Da obudimo staro temo, po tem ko sem zamenjal paket in imam zdaj non-stop vklopljene podatke se mi je že večkrat zgodilo, da so me klicali in sem bil nedosegljiv.
Največkrat streamam na chromecast glasbo ali pa brskam po netu
sprasujem se.gif


Ko sem prej to enako počel samo na wi-fi ju teh težav ni bilo, zdaj pa ko so vklopljeni stalno še podatki se pa je pojavila ta nedosegljivost?

Aja telefon je note 4, samo po mojem to nima veze.

Ali še kdo ima podobne težave?

Kakšnega obvestila o zgrešenem klicu pa tudi ne dobim.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Imaš aktiviran LTE? Pri meni je bilo to problem, ko sem prešel na nov aparat, ki podpira LTE, jaz pa nisem imel opravljene aktivacije.