Garmin ne vleče

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Ali se komu dogaja, da Garmin nima signala, ko je prižgan v avtu, montiran pri vetrobranskem steklu?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Najbolj semm se bal, da bo kašen našelluknjo v vprašanju.
Naj bi nekatera vetrobransma stekla ovirala ali celo onemogočila brehod GPS signala.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
ksz...

Se opravičujem za off topic, a bi vseeno vprašal kar tukaj:
V čem je fora, da garmin v zaprtih prostorih, npr. stanovanje, nima GPS signala medtem, ko v istem prostoru vsak pametni telefon dobro ve kje je?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.199
4.667
113
Pa si na telefonu uporabi enak način lociranja, torej preko GPS? Daj ga v letalski način in vklopi samo GPS, pa boš realno videl, če bo telefon v zaprtem prostoru še vedel, kje je. Oziroma uporabi kak SW, ki kaže GPS lokacijo (npr. GPS Test).
 

komar89

Fizikalc
22. apr 2008
776
195
43
Zdaj že vsi telefoni, poleg GPS, lovijo tudi ruske GLONASS satelite. Mogoče je v tem vzrok, ker tvoja naprava vidi samo GPS, se pravi manj satelitov.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
mr. Wolf : razlog je A-GPS
smile-1.gif
in lokacijske storitve v telefonu

http://www.zdnet.com/article/how-google-and-everyone-else-gets-wi-fi-location-data/
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
GPS sateliti so 20 tisoč km nad nami in vsaka manjša ovira zna predstavljati problem, zaradi oddaljenosti. No bolj je problem zemljina atmosfera, ki ogromno signala posrka ali pa razprši...Za natančno merjenje rabiš 3 satelite in dovolj močen signal, kar ob vseh teh ovirah zna biti problem, tudi na prostem kjer so visoke stavbe, je problem. Vseeno v bajti, npr. pritlična, lahko loviš gps signal.
Zdaj kako tvoj pametni telefon ve kje je, če ni gps signala. Enostavno, prek gsm signala oziroma bazne postaje mu posreduje lokacijo oziroma celico. Ta pa ni toliko natančna, ampak naselje v ljubljani zadane, sploh če se telefon vspe povezati z dvema baznima postajama, je natančnost dokaj visoka. Ampak z gps se ne da primerjati. Daj ga v letalski način, pa ne bo več vedel kje je...
 
Nazadnje urejeno:

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Aha..
...na to, da bi se telefon lahko orientiral tudi na bazne postaje pa nisem pomislil
redface-1.gif
.
Dasiravno kao utripa "ikona satelitske antene"...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ne samo “bazne” - tudi preko WIFI “ve” kje je. Seveda pod pogojem, da je kdo bil tako “prijazen”, da se je že kdo z “odprtim” telefonom prijavil na dotični WIFI. BBiwy

Za GPS in GLONASS pa mora biti prost pogled na “nebo” - dejansko mora GPS/GLONASS sprejemnik “videti” satelit/e - in sicer v teoriji najmanj 3, v realnem pa 5, pogojno 4 satelite enega sistema.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Torej sem postavil pretežko nemogoče vprašanje.
Ali je možno, da so vetrobranska stekla taka da ovirajo Garmin pri navigaciji?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Torej sem postavil pretežko nemogoče vprašanje.
Ali je možno, da so vetrobranska stekla taka da ovirajo Garmin pri navigaciji?

Seveda, citroen picasso je bil znan...
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Vsa atermična stekla ovirajo signal. Vmesni sloj v samem vetrobranskem steklu je metalizirana folija, katera naredi za signal enako, kot če bi postavil kovinsko plahto nad Garmina. Rešitev je, da navigacijo postaviš na stransko steklo oz v njeno bližino.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Res je, a novejši modeli tudi s takimi šipami nimajo več težav
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
To, to, to.
Trej avto v ponudbi nima navigacije. Pa ostanem na tistem, kar sem navajen.
Mi pa ponuajo vtrobrasko steklo akustično, ogrevano,
Izberem, pol pa sranje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
To, to, to.
Trej avto v ponudbi nima navigacije. Pa ostanem na tistem, kar sem navajen.
Mi pa ponuajo vtrobrasko steklo akustično, ogrevano,
Izberem, pol pa sranje.

Pri novih navigacijah, ki imajo bolj občutljive sprejemnike kot pred leti, šipa ne povzroča več težav, nenazadnje tudi vgrajena navigacija ima gps anteno iz notranje strani šipe, res da ponavadi zgoraj v območju, kjer ni motenj,nekateri pa tudi na armaturi pred šipo