Kamioni, sneg in ostalo

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.147
2.321
113
v lokalni ostariji
samo to vrli urednik moto revije ne bo videl. da avtomo bilisti naredijo zastoj da kamion obtiči. avto ****** kamion pa obstane... ker sred klanca še take gume težko pomagajo... ampak to enim dopovedat...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Je pa objektiven in ni urednik kamion magazina ampak Avto magazina, celo enkrat so nek članek povzemali, kok je sploh pametno met zimske gume pozimi. Pa sej ni fora samo v njemu, oziroma je tip še med normalnimi, on bi pač moral bolj pazit kaj napiše, ker ne piše kot Francelj, ampak kot urednik. Imaš pa tu gor še polno pacientkov, ki so se kar sami javili, eni zares, drugi zaje.bavajo, eni izmed njih precej radi pametujejo drugim kako je treba vozit, pol pa napišejo, da so letne gume čist OK pozimi, spet drug da gor fotko totalno zgonjenih gum. Mislim, da je tale debata precej velik pokazatelj zakaj je tako, kot je.

Da o butljih, ki se vozijo s pol metra snega na strehah ne govorim, ti mi gredo pa še bolj na jetra od tistih na letnih gumah (v snegu da se razumemo).
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Mah, če si reden alteraš, potem že veš da ima SJTV1 zelo občutljiv živec za kamionarje.
smile-1.gif


Malo mu moraš dat zraka da lahko tudi osebno komentira (ne v vlogi urednika)
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
meni res še vedno ni jasno kako šlepar pripelje iz A, I, H... a obtiči pri nas... premontirajo gume na jesenicah? ali je kak drug hec...

Škoda da nisi to napisal dva dni nazaj, ko je na Brenneru vse stal. Tako na I strani kot na A strani. Al pa Belgija včeraj.
Če naši cajtngi o tem ne pišejo, še pomeni, da se drugje to ne dogaja, mal pogooglaj pa YT uporabi za bolj nazorni prikaz. Povsod je isto sranje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Ksz....

Da malo prekinem rdečo nit prerekanja
grims-1.gif
(pa malo skrenem s temo..)

Prišel sem do ugotovitve, da se stare (zimske!) gume (10 let) z veliko profila (mogoče obrabljene pol mm, ki seveda ne služijo kot celoletne), mnogo boljše obnašajo kot novejše z 'malo' profila (starost cca. 3 let..profila še nad zakonsko omejitvijo).
Vsaj kar se snega tiče.

Sem bil skeptičen kaj in kako bo..a je šlo presenetljivo dobro (tako kot mora oz. pričakuješ od zimske gume v zimskih razmerah).
Tako da, tista o 4 let starih gumah, da so za v smeti..se ne bi povsem strinjal.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Citat:
s Spacetourerjem in dobrim centimetrom profila na zimskih
Kaj pa je gor za en model zimskih, da ima 10+ mm profila? Sem mislil, da nove pridejo v teh dimenzijah med 8-9 mm.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Citat:
Uporabnik JakeOnBreak pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
meni res še vedno ni jasno kako šlepar pripelje iz A, I, H... a obtiči pri nas... premontirajo gume na jesenicah? ali je kak drug hec...

Škoda da nisi to napisal dva dni nazaj, ko je na Brenneru vse stal. Tako na I strani kot na A strani. Al pa Belgija včeraj.
Če naši cajtngi o tem ne pišejo, še pomeni, da se drugje to ne dogaja, mal pogooglaj pa YT uporabi za bolj nazorni prikaz. Povsod je isto sranje.

Evo dve sliki s FB od včeraj Belgija, da se ne boš rabil preveč matrat



 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.547
8.900
113
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Ksz....

Da malo prekinem rdečo nit prerekanja
grims-1.gif
(pa malo skrenem s temo..)

Prišel sem do ugotovitve, da se stare (zimske!) gume (10 let) z veliko profila (mogoče obrabljene pol mm, ki seveda ne služijo kot celoletne), mnogo boljše obnašajo kot novejše z 'malo' profila (starost cca. 3 let..profila še nad zakonsko omejitvijo).
Vsaj kar se snega tiče.

Sem bil skeptičen kaj in kako bo..a je šlo presenetljivo dobro (tako kot mora oz. pričakuješ od zimske gume v zimskih razmerah).
Tako da, tista o 4 let starih gumah, da so za v smeti..se ne bi povsem strinjal.

Tvoja ugotovitev kvečjemu potrdi, da se je neumnost metat za čimbolj frišen DOT. Drugače pa ja, v snegu te rešujeo lamele in profil, kako se pa po mokrem obnesejo?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
torej,,
Vsi kamioni so na zimskih gumah, ne vem če sem že videl pogonsko gumo ki ni zimska, koliko ima kdo profila je že druga stvar
Največji problem je če je kamion prazen ali poln. V snegu ima prazen kamion težave pa mu gume kaj dosti ne pomagajo
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Je pa objektiven in ni urednik kamion magazina ampak Avto magazina, celo enkrat so nek članek povzemali, kok je sploh pametno met zimske gume pozimi. Pa sej ni fora samo v njemu, oziroma je tip še med normalnimi, on bi pač moral bolj pazit kaj napiše, ker ne piše kot Francelj, ampak kot urednik. Imaš pa tu gor še polno pacientkov, ki so se kar sami javili, eni zares, drugi zaje.bavajo, eni izmed njih precej radi pametujejo drugim kako je treba vozit, pol pa napišejo, da so letne gume čist OK pozimi , spet drug da gor fotko totalno zgonjenih gum. Mislim, da je tale debata precej velik pokazatelj zakaj je tako, kot je.

Da o butljih, ki se vozijo s pol metra snega na strehah ne govorim, ti mi gredo pa še bolj na jetra od tistih na letnih gumah (v snegu da se razumemo).

Ker enostavno lažeš oz. selektivno bereš ali pa namerno to delaš, te bom popravil s svojimi citati:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
KSZ: Torej, če prav razumem je sedaj kriminal iti na cesto z recimo dobrimi letnimi, če je na cesti nekaj cm snega? Ob tem, da je najpomembnejše, da voznik ve, kaj dela.
Ker dolgo nazaj sem se sam z letnimi ustavil, da sem pomagal enemu se izkopati iz snega na zasneženi cesti. Na avtu je imel dobre zimske gume. No, čez 500m sem ga že dohitel in tudi prehitel, ker se je vlekel ko smrkelj po cesti.
In v tistih časih nisem nikoli imel zimskih, prevozil kar nekaj na letnih po snegu brez enega ''incidenta'' ali prometne. Ob tem, da sem bil običajno daleč od počasnejših na cesti.
Je pa res, da sem v tistih časih večkrat koristno ''zabil'' tudi po več ur na velikem praznem zasneženem parkirišču, da me je potem že roka bolela od zategovanja ročne.
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Aja, pa še nekaj: itak si bedak, če z letnimi rineš v zmrzal ali snežni metež. Ampak to si tudi, če z zimskimi. Evo, jaz sem ta teden raje doma ostal, kot se je... na cesti, pa imam zimske gor.
grims-1.gif

Torej, da smo si na jasnem: sam ne vidim težav it na zasneženo cesto z dobrimi (veliko profila) letnimi gumami, če PRAVILNO oceniš razmere, zmožnosti gum, sebe, vozila in ceste in ustrezno prilagodiš vožnjo. Si pa bedak, če s takšnimi gumami ali pa zimskimi rineš v nenormalne razmere, kjer povzročiš prometno.

Čakam naslednje tvoje laži, ker vem, da ne boš razumel... Sem samo pojasnil, da bodo ostali razumeli, kaj sem hotel napisat.
746904f7980c366b5429131bea7a967a--emoji-emoticons-symbols-emoticons.jpg
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.320
5.842
113
pri taščici
Kalbose ne bo nikol sprijaznil da sem doma pustil avto na zimskih gumah in se v 20cm snega proti lj pognal z.letnimi. in sem prisel v ljubljano. Tam pa smo s parkinga vlekli avto s 4x4 pogonom na zimskih gumah.

Je pa res da je to bilo v rosnih letih ko sem bil mlad pa neumen. Pa da avto na novih letnh gumah ni bil vreden nic, avto na starih zimskih gumah pa ene 4 jurje evrov. Ce bi ze koga koral pustiti v grabnu, bi raje tistega na letnih.pa ga nisem.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
meni res še vedno ni jasno kako šlepar pripelje iz A, I, H... a obtiči pri nas... premontirajo gume na jesenicah? ali je kak drug hec...

Policija, kontrola ipd...tega pri nas ni.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
No zaključek pa je , da so krivi šoferji BMW jev , ki imajo velika platišča in zlizane letne / zimske gume , ker za nove nimajo denarja in ko šajsajo po cesti posledično vstavijo kamjone in potem kot pravi BMW vozniki , spizdijo od tam kjer so naredili pizdari---o , tovornjaki pa se zakopajo in amen.

Zaključek teka je niso krivi Tovornjakarji ampak BMW fahrerji .

Ukrep ki ga predlagam, ko začne snežit je treba izločit iz prometa vse BMW-je.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik Corvette pravi:
Citat:
s Spacetourerjem in dobrim centimetrom profila na zimskih
Kaj pa je gor za en model zimskih, da ima 10+ mm profila? Sem mislil, da nove pridejo v teh dimenzijah med 8-9 mm.

Saj nisem izmeril, morda imaš prav, so nove in res izgledajo "kramparce" - Michelin Agilis Alpin.
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Še dva videa iz Avstrije




Upam, da bo dovolj zaenkrat, če pa ne, maš pa na Youtoubu še malo morje primerov