Kamioni, sneg in ostalo

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Nimaš pojma o čem govoriš, ampak OK, naj ti bo, le nisi urednik odmevne avtomobilistične revije, ampak navaden Slovencelj, ki ne vidi dlje od nosa. Res je, imaš marskakega pacienta med kamionarji, samo tak poniževalen ton do voznikov tovornjakov je pa nesprejemljiv. Sploh v državi, kjer se 20 procentov voznikov fura s kapami na strehah avtomobilov v teh dneh. Pomojem so kamioni še najmanjši problem. Al bi ti zarad enega pacienta zbrisal kar vse kamione?

Kvalitetna zimska služba, kvalitetni kamioni v lasti DARSA, ki bi potegnil kamionarja naprej in odblokiral cesto in seveda bi lahko DARS mastno računal take intervencije. Prepovedi pa ne bodo pomagale, mimogrede, kako pa misliš, da pride sol do pločnika po katerem hodiš....po tvojem verjetno po luftu prileti iz Kopra?
Ok, tudi ti ne vidiš dlje od svojega nosu, pa ti bom dal drug primer.
Zaradi enega kamionarja, ki obtiči na AC z zlizanimi gumami in posledično sledi zapora AC, stoji tudi na stotine drugih, nič krivih kamionarjev... Tudi ti morajo do nekega roka dostavit blago na točko B, in se nato vrniti nazaj do svoje družine.

In ne boš verjel, znanec, ki je hkrati tudi lastnik prevozniškega podjetja, je želel vpričo mene pri vulkanizerju na svoj kamion zmontirat rabljene zimske pnevmatike, ki jih je drug prevoznik iz istega kraja nekaj dni pred tem zaradi obrabe zamenjal z novimi. In to ne na malem tamiču, ampak na šleperju, s katerim prav tako prevaža blago po Evropi. K sreči mu vulkanizer ni želel teh gum zmontirat, mu je kar direktno rekel, da naj gre k drugemu vulkanizerju...

Kaj ti želim rečt, boš verjetno razumel...
Ne mečem pa vseh v isti koš, ampak če se želi narediti red na tem področju, je treba nekje začet. Udarec po žepu je še najučinkovitejša rešitev, ampak ne, dokler so kazni nižje od cene pnevmatik...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Ja bravo, še ti. Lepo se kažete druščina zbrana, še MTL manjka, pa boste popolni, pametnjakoviči. Da se po mal snega po ravnem z novimi gumami, če je moker sneg fejst pogojno, takoj ko je mal klančka in steptan sneg in temperature pod nulo se zadeva lepo ustavi al pa konča enmu v riti.
SJTV1 pribija kamionarje na križ, poleg tega je odgovorni urednik odmevne avtomobilistične revije, njegove besede imajo večjo težo in če pametuje ta revija kako bi bilo treba vozit, bi motral bit on prvi, ki bi moral bit vsaj tiho, če gre na cesto z letnimi gumami, ne da se pa še lepo pohvali. Poleg tega bi moral bit objektiven in zadevo pogledat še s kamionarske strani, pa ne "sem že fural kamion in sem blazno pameten" ampak bolj konkretno. Bo zdaj šlo razumet, al še ne?
 
Nazadnje urejeno:

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:

Kvalitetna zimska služba, kvalitetni kamioni v lasti DARSA, ki bi potegnil kamionarja naprej in odblokiral cesto in seveda bi lahko DARS mastno računal take intervencije. Prepovedi pa ne bodo pomagale, mimogrede, kako pa misliš, da pride sol do pločnika po katerem hodiš....po tvojem verjetno po luftu prileti iz Kopra?
Ti nobena zimska služba ne more v nulo sčistit AC, če v eni noči vrže 30cm snega... Če imaš pa zlizane gume, pa pri kamionu že 1cm snega na vsakem klancu predstavlja nerešljiv problem.
Tistega o soli na pločniku pa ne bom komentiral, ker so to populistične floskule in nič drugega.
 

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Aja, na SJTV sem pozabil, niti pod razno ne odobravam njegovega početja, skrajno neodgovorno, v njegovem primeru pa še zelo slab zgled drugim.. Ni razlike, ali se pelješ 400m po lokalni ulici ali 200 km na drug konec države, zavorna pot v snegu je z letnimi enako slaba. V ulici ti lahko brez težav na teh 400m nekdo skoči na cesto - z zimskimi se boš v snegu ustavil, z letnimi pa niti približno...

Sem že nekoč omenil, da če se mi kdo zabije v rit zaradi kitajskih, nalitih, zlizanih, letnih ipd. pnevmatik, ker se ne bo mogel ustavit medtem ko se jaz bom, mu najprej pritisnem konkretni šamar, šele potem bo sledila debata.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Ne govorim o očiščeni cesti ampak pomoči na cesti z zimsko službo za odblokiranje ceste. Kar se zlizanih gum tiče jih je manj kot misliš, tiste, ki jih pa imajo, pa lepo kamion za ograjo in to je to.

Sol na pločniku ni pa nič populističnega, pač imam bližnjega, ki vozi sol kot nor in to ne z rikšo, ampak s šleperjem....bo šlo?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.323
3.421
113
Sol se vozi v skladišča ko sije sonce ne pa takrat ko sneži kot za stavo.
Je pa res ,da bi moral DARS avtoceste plužiti takoj ko začne snežit posebej Primorsko AC ki je najbolj problematična.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Sol se vozi v skladišča ko sije sonce ne pa takrat ko sneži kot za stavo.
Je pa res ,da bi moral DARS avtoceste plužiti takoj ko začne snežit posebej Primorsko AC ki je najbolj problematična.

Res, tko bi moglo bit, pa največkrat ni.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
No vidiš, sej se po večini strinjava, z razliko, da sam poznam kamionarski lajf iz skoraj prve roke.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.544
8.897
113
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Nimaš pojma o čem govoriš, ampak OK, naj ti bo, le nisi urednik odmevne avtomobilistične revije, ampak navaden Slovencelj, ki ne vidi dlje od nosa. Res je, imaš marskakega pacienta med kamionarji, samo tak poniževalen ton do voznikov tovornjakov je pa nesprejemljiv. Sploh v državi, kjer se 20 procentov voznikov fura s kapami na strehah avtomobilov v teh dneh. Pomojem so kamioni še najmanjši problem. Al bi ti zarad enega pacienta zbrisal kar vse kamione?

Kvalitetna zimska služba, kvalitetni kamioni v lasti DARSA, ki bi potegnil kamionarja naprej in odblokiral cesto in seveda bi lahko DARS mastno računal take intervencije. Prepovedi pa ne bodo pomagale, mimogrede, kako pa misliš, da pride sol do pločnika po katerem hodiš....po tvojem verjetno po luftu prileti iz Kopra?
Ok, tudi ti ne vidiš dlje od svojega nosu, pa ti bom dal drug primer.
Zaradi enega kamionarja, ki obtiči na AC z zlizanimi gumami in posledično sledi zapora AC, stoji tudi na stotine drugih, nič krivih kamionarjev... Tudi ti morajo do nekega roka dostavit blago na točko B, in se nato vrniti nazaj do svoje družine.

In ne boš verjel, znanec, ki je hkrati tudi lastnik prevozniškega podjetja, je želel vpričo mene pri vulkanizerju na svoj kamion zmontirat rabljene zimske pnevmatike, ki jih je drug prevoznik iz istega kraja nekaj dni pred tem zaradi obrabe zamenjal z novimi. In to ne na malem tamiču, ampak na šleperju, s katerim prav tako prevaža blago po Evropi. K sreči mu vulkanizer ni želel teh gum zmontirat, mu je kar direktno rekel, da naj gre k drugemu vulkanizerju...

Kaj ti želim rečt, boš verjetno razumel...
Ne mečem pa vseh v isti koš, ampak če se želi narediti red na tem področju, je treba nekje začet. Udarec po žepu je še najučinkovitejša rešitev, ampak ne, dokler so kazni nižje od cene pnevmatik...

Strinjam. Ampak udariti je treba lastnike kamionov, ne šoferjev in to na prave strune. Prepoved tovornega prometa v sneženju ne bo nič pomagala.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.313
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Ja bravo, še ti.

Še jaz ja. Več kot očitno čist brezveze, ker še kar ne dojameš
grin1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.919
1.087
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:

SJTV1 pribija kamionarje na križ,...
Poleg tega bi moral bit objektiven in zadevo pogledat še s kamionarske strani, ...

Samo tiste, ki zabijejo AC.
Objetiven sem. Ampak če si opazil je revija Avto Magazin in ne Kamion Magazin.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Priden, zdej pa še povej, kok fajn gre po snegu z letnimi gumami.
Iskreno povedano se grem raje z glavo v steno zabijat, kot pa se s tabo prerekat. Jeb.. ga, pametnejši popusti.
tongue-1.gif
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Evo jaz imam izkušnje po štajerski avtocesti, ko je začelo snežit iz petka na soboto, iz MB proti LJ.

Vidljivost obupna, cesta nesplužena in sproti je nanašalo.
Pasov se ni videlo nič, si izbiral najmanj zasneženo špuro, če je sploh bila.

Našlo se je par pacientov v osebnih ki so vozili 30- 40km/h, verjetno ni šlo hitreje, ker so imeli preslabo gretje/brisalce/luči.
Tovornjaki - tistih par, ki jih niso ustavili v Šentilju - so vozili vsaj 80km/h in večinoma prehitevali vse ostale. Da ja ne bi izgubili zaleta.

Prvi klanci od Celja naprej se je že malo prijemalo, obstalo je vsaj par lepih BMWjev, k sreči so šli na odstavnega.

Takrat me je bilo najbolj strah, da bo en tak BMW pacient zaustavil še tovornakarje in tako cel promet., ker ne morejo potem speljat v klanec.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.214
4.696
113
30 - 40 km / h ste divjali ob izredno močnem sneženju? Jaz sem se drugo jutro, ko sneženje praktično ni bilo več vozil po isti cesti 30 na uro, ker je pač bila spredaj plužna skupina. Kolikor so mi pojasnili v drugi temi, je to normalna hitrost za pluženje po avtocesti, ker sicer sneg podere vse okrog skupaj z varovalnimi in protihrupnimi ograjami.
No, takrat snega na vozišču ni bilo več niti za plugoma, niti pred njima, ko se so nas po nekaj 10 kilometrih usmilili, se odmaknili in nas spustili naprej.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
30 - 40 km / h ste divjali ob izredno močnem sneženju? Jaz sem se drugo jutro, ko sneženje praktično ni bilo več vozil po isti cesti 30 na uro, ker je pač bila spredaj plužna skupina. Kolikor so mi pojasnili v drugi temi, je to normalna hitrost za pluženje po avtocesti, ker sicer sneg podere vse okrog skupaj z varovalnimi in protihrupnimi ograjami.
No, takrat snega na vozišču ni bilo več niti za plugoma, niti pred njima, ko se so nas po nekaj 10 kilometrih usmilili, se odmaknili in nas spustili naprej.

30km/h so tisti zaradi katerih morajo tovornjakarji potem ustavit sredi klanca.
smile-1.gif

Hitrosti večine so bile od 60-80km/h, na zgornjem koncu tovornjakarji. Jaz s svojim Spacetourerjem in dobrim centimetrom profila na zimskih. Kakšen pacient je poskusil tudi hitreje, pa potem odnehal ker je težje plužit tako hitro po prehitevalnem. Nobenega nisem videl, da bi se res lovil zaradi aquaplaninga.