Kamioni, sneg in ostalo

mr_

Guru
20. sep 2007
8.932
2.414
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Na tvojo žalost ne bom. Se ti pa ob nadaljnem brihtoliranju lohk zgodi marsikak komentar na tvoje članke. Ne želiš si tega, verjemi.

To je pa ze malo preko meje. Sploh ker se ve, kdo je SJTV in bodi ded, predstavi se, pol pa mu na enakovrednem nivoju brihtoliraj naprej. Sploh ne vem, kaj te je tko razburilo, ampak odziv je definitivno pod nivojem.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Ni težko pogruntat kdo sem in zadevo z lahkoto povem v obraz, če želi. In seveda stvar nikakor ne leti na nič drugega kot SJTV1 kot odgovornega urednika odmevne avtomobilistične revije. Žal bi moral on vseeno pazit kakšne stvari piše, ker imajo njegove besede večjo težo in samo zato sem siten. Če bi se spravil nanj osebno, bi šlo seveda čez mejo, tako pa menim, da ni šlo. Če pa moderator misli drugače naj pač pobriše.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Matr si ti zoprn. Kako te lahko prenaša žena, če jo seveda imaš, no ja taki so copatke.
Štejem si v čast, da sem tebi zoprn. Polepšal si mi dan, hvala.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.318
113
v lokalni ostariji
sjtv1 a ti kapiraš da ni vse v zimskih gumah? da tudi če ma snežinke, m+s pa še kej nalimano v primeru, da en voznik os voznika zaustavi kamion sredi klanca lahko zelo zelo hitro pride do zdrsa tega kamiona... ni to avto da se kr premakne...

ampak važno da nekdo, ki na os. avtu nima zimskih gum, bi nabijal jkazni kamionarjem...
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Avto nekje na parkirišču zrimske gume avto na cesti z otrokom na krovu v snegu letne.
 

Company

Pripravnik
7. okt 2007
787
6
18
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Avto nekje na parkirišču zrimske gume avto na cesti z otrokom na krovu v snegu letne.

Saj če bi v slovenščini zapisal, bi bilo zelo v redu.
cheer.gif
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
Citat:
Na primorski avtocesti je med razcepom Gabrk in priključkom Senožeče proti Ljubljani zaradi zdrsa tovornih vozil zaprt vozni pas.

edit: Zdaj je že zaprta AC
Citat:
Zaradi zdrsov vozil je zaprta primorska avtocesta na razcepu Gabrk iz smeri Sežane proti Ljubljani.

vir:pIC


Iz tega lahko potegnemo sklep, ko začne snežiti se peljemo po stari cesti...ziher je ziher
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Jaz sem ob 4h brez vecjih tezav skobacal preko Vac. Sicer je bilo enkrat ze spluzeno nekaj ur pred mano, vendar gume niso prisle do tal skoraj nikjer. V celega pa najbrz vseeno ne bi slo, ker ga visje od Vac 20+.
Tale sneg v moji okolici ni bil ravno najbolj pasji za gume....
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik krko pravi:
Citat:
Na primorski avtocesti je med razcepom Gabrk in priključkom Senožeče proti Ljubljani zaradi zdrsa tovornih vozil zaprt vozni pas.

edit: Zdaj je že zaprta AC
Citat:
Zaradi zdrsov vozil je zaprta primorska avtocesta na razcepu Gabrk iz smeri Sežane proti Ljubljani.

vir:pIC


Iz tega lahko potegnemo sklep, ko začne snežiti se peljemo po stari cesti...ziher je ziher
smile-1.gif

Ehm - pol so pa izredno hitro spucali - zdaj namreč ni nič več zaprto.
17758-icon_confused.gif


Razen prehitevalnega pred Kastelcem zaradi nesreče.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.432
858
113
Ksz
Promet za tovorna vozila bi morali ustaviti ob snezenju.
Hrvati Delajo tako in imajo mir.
3cm snega, tovornjaki pa cakajo ze 7 ur.
Samo tako bo mir.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:

ampak važno da nekdo, ki na os. avtu nima zimskih gum, bi nabijal jkazni kamionarjem...
Na mojem avtu so že od začetka novembra zimske gume.
Že možno, sam tistga je mela tvoja soproga, nehaj se sprenevedat no. Dejstvo je, da si ga sral po cesti z letnimi gumami in sam srečo maš, da je prošlo, kamionarje bi pa na križ pribijal.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:

ampak važno da nekdo, ki na os. avtu nima zimskih gum, bi nabijal jkazni kamionarjem...
Na mojem avtu so že od začetka novembra zimske gume.
Že možno, sam tistga je mela tvoja soproga, nehaj se sprenevedat no. Dejstvo je, da si ga sral po cesti z letnimi gumami in sam srečo maš, da je prošlo, kamionarje bi pa na križ pribijal.

Zdaj pa nehaj že enkrat dramo delat. Kot da se ne da po snegu peljat čisto normalno z dobrimi letnimi gumami. Sploh, če na poti nimaš večjih klancev.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Ne, ne da se čisto nič normalno peljat, vas pa ogromno misli da se da ja, SJTV hvala bogu ni eden takih, gre za pribijanje kamionarjev na križ, če pa to delaš moraš bit pač čist ko solza.
 
Nazadnje urejeno:

sistemik

Majstr
15. jul 2011
3.342
313
83
Logično, da se kamionarje pribija na križ, če pa že ob vsakem malem sneženju zaradi KAMIONARJEV vse na AC stoji...
In ni se zgodilo, da bi tisti kamion, ki je naredil sranje, imel zimsko opremo, ampak je bilo obratno, imel je zlizane letne gume. Že če pomislim na onega pacienta od kamionarja, ki se je po AC vozil brez kolesa (provizoriš rešitev z gurtno)...

Jaz se popolnoma strinjam z rešitvijo, da se takoj ko začne snežit, prepove vožnja tovornim vozilom. Bi na ta način lastniki tovornjakov takoj segli v svoj žep in nabavili kvalitetne zimske gume, jih pravočasno namontirali, pa dodatno zabičali šoferjem, da si morajo kljub temu ob nekoliko močnejšem sneženju umazati roke in zmontirati snežne verige, samo da bi se ta ukrep umaknil.
Dokler pa so kazni nižje od zimskih pnevmatik, pa se bodo tovornjaki še naprej vozili z zlizanimi letnimi gumami...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.318
113
v lokalni ostariji
sistematik ti pa še nisi slišal za karelo ali tako imenovano DVIŽNO OS. ne boš verjel pacienti se vozijo po cesti s dvignjeno osjo (tko da sta dva kolesa v luftu). edino kar je zajebal je to, da bi moral kolo nazaj zmontirat da se ne bi videlo in resnični pacienti od novinarjev ne bi pisarili pa pametovali...

še enkrat. kamion NI avto. sploh prazen ali pa malo "butasto" naložen ima težave ali obtiči kljub super duper gumam...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Citat:
Uporabnik sistemik pravi:
Logično, da se kamionarje pribija na križ, če pa že ob vsakem malem sneženju zaradi KAMIONARJEV vse na AC stoji...
In ni se zgodilo, da bi tisti kamion, ki je naredil sranje, imel zimsko opremo, ampak je bilo obratno, imel je zlizane letne gume. Že če pomislim na onega pacienta od kamionarja, ki se je po AC vozil brez kolesa (provizoriš rešitev z gurtno)...

Jaz se popolnoma strinjam z rešitvijo, da se takoj ko začne snežit, prepove vožnja tovornim vozilom. Bi na ta način lastniki tovornjakov takoj segli v svoj žep in nabavili kvalitetne zimske gume, jih pravočasno namontirali, pa dodatno zabičali šoferjem, da si morajo kljub temu ob nekoliko močnejšem sneženju umazati roke in zmontirati snežne verige, samo da bi se ta ukrep umaknil.
Dokler pa so kazni nižje od zimskih pnevmatik, pa se bodo tovornjaki še naprej vozili z zlizanimi letnimi gumami...

Nimaš pojma o čem govoriš, ampak OK, naj ti bo, le nisi urednik odmevne avtomobilistične revije, ampak navaden Slovencelj, ki ne vidi dlje od nosa. Res je, imaš marskakega pacienta med kamionarji, samo tak poniževalen ton do voznikov tovornjakov je pa nesprejemljiv. Sploh v državi, kjer se 20 procentov voznikov fura s kapami na strehah avtomobilov v teh dneh. Pomojem so kamioni še najmanjši problem. Al bi ti zarad enega pacienta zbrisal kar vse kamione?

Kvalitetna zimska služba, kvalitetni kamioni v lasti DARSA, ki bi potegnil kamionarja naprej in odblokiral cesto in seveda bi lahko DARS mastno računal take intervencije. Prepovedi pa ne bodo pomagale, mimogrede, kako pa misliš, da pride sol do pločnika po katerem hodiš....po tvojem verjetno po luftu prileti iz Kopra?
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Zdaj pa nehaj že enkrat dramo delat. Kot da se ne da po snegu peljat čisto normalno z dobrimi letnimi gumami. Sploh, če na poti nimaš večjih klancev.

Točno tako. Seveda nihče ne trdi, da se da z letnimi v snegu peljati enako kot z zimskimi ampak v kolikor upoštevaš dejstvo, da si na letnih gumah in temu prilagodiš hitrost in varnostno razdaljo, se da pa tudi z letnimi gumami peljati povsem solidno ter varno. In ravno zato mi ni jasno, čemu kalbo in alko tako utrujata SJTV1, čigar situacija je POVSEM neprimerljiva s sranjem, ki ga povzročajo nekateri tovornjakarji s svojim nespametnim ravnanjem.