Kamioni, sneg in ostalo

krko

Guru
5. sep 2010
2.486
1.132
113
Zaprta avtocesta...zdrs tovornjaka

242942791021491972269473.jpg

2636577-Zajetaslika.PNG
 

Priponke

  • 2636577-Zajetaslika.PNG
    2636577-Zajetaslika.PNG
    156,1 KB · Ogledi: 203
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.710
113
Fajn, nekoč si rekel, da ob sneženju ostane tvoj avto doma. Ravnokar si potrdil tisto, kar sem takrat rekel, da boš, kot vsi na letnih gumah, zjutraj pač probal. Danes je mal pred sedmo začel kar konkretno sipat, komot bi naredu neumnost.
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Vido - to pa je to, ko se danes posadi za volan vsa samo da ima C pa E .
crazy1.gif


Pol pa ob slabih razmerah brez varnostne, še malo po telefonu in ko je nuja pa polno na bremzo - pol ga pa zloži.

In močno dvomim, da bi ga zimske rešile ...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Fajn, nekoč si rekel, da ob sneženju ostane tvoj avto doma. Ravnokar si potrdil tisto, kar sem takrat rekel, da boš, kot vsi na letnih gumah, zjutraj pač probal. Danes je mal pred sedmo začel kar konkretno sipat, komot bi naredu neumnost.
Ketne v prtljažniku pomagajo da ne plačam kazni. Na šiht sem šel pa z LPP-jem.
evil.gif
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Razvajeni lublanski froci. Na kmetih lepo setkajo vec kilometrov do sole.....V Lj pa neodgovorni fotri z letnimi gumami serjete po cesti, svaka cast.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.372
155
63
Ampak Romzi je s kmetov izven mestnega potniskega prometa.
Mal v temo brcas.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
To je helikopter deca.
[cenzura] jaz sem od prvega razreda dalje sam peš v šolo hodil, to debelo deco pa vozijo okrog da se še bolj zadebeli.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.710
113
Citat:
Uporabnik Romzi pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Fajn, nekoč si rekel, da ob sneženju ostane tvoj avto doma. Ravnokar si potrdil tisto, kar sem takrat rekel, da boš, kot vsi na letnih gumah, zjutraj pač probal. Danes je mal pred sedmo začel kar konkretno sipat, komot bi naredu neumnost.
Ketne v prtljažniku pomagajo da ne plačam kazni. Na šiht sem šel pa z LPP-jem.
evil.gif
Pol je pa OK. Gospod novinar je šel na cesto.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
KSZ: Torej, če prav razumem je sedaj kriminal iti na cesto z recimo dobrimi letnimi, če je na cesti nekaj cm snega? Ob tem, da je najpomembnejše, da voznik ve, kaj dela.
Ker dolgo nazaj sem se sam z letnimi ustavil, da sem pomagal enemu se izkopati iz snega na zasneženi cesti. Na avtu je imel dobre zimske gume. No, čez 500m sem ga že dohitel in tudi prehitel, ker se je vlekel ko smrkelj po cesti.
In v tistih časih nisem nikoli imel zimskih, prevozil kar nekaj na letnih po snegu brez enega ''incidenta'' ali prometne. Ob tem, da sem bil običajno daleč od počasnejših na cesti.
Je pa res, da sem v tistih časih večkrat koristno ''zabil'' tudi po več ur na velikem praznem zasneženem parkirišču, da me je potem že roka bolela od zategovanja ročne.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Vsi enakopravni, vsi pametni v pičkumater. Tako nekak..... V isti sapi pa niti ne preberejo (ali poslušajo) kaj jim hočeš dopovedat.
Kriminal je pozimi sploh imeti letne gume, pa tudi če snega niti ne vidijo in so ketne v prtljažniku (privezane z vezico) samo za okras.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.347
8.710
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
KSZ: Torej, če prav razumem je sedaj kriminal iti na cesto z recimo dobrimi letnimi, če je na cesti nekaj cm snega? Ob tem, da je najpomembnejše, da voznik ve, kaj dela.
Ker dolgo nazaj sem se sam z letnimi ustavil, da sem pomagal enemu se izkopati iz snega na zasneženi cesti. Na avtu je imel dobre zimske gume. No, čez 500m sem ga že dohitel in tudi prehitel, ker se je vlekel ko smrkelj po cesti.
In v tistih časih nisem nikoli imel zimskih, prevozil kar nekaj na letnih po snegu brez enega ''incidenta'' ali prometne. Ob tem, da sem bil običajno daleč od počasnejših na cesti.
Je pa res, da sem v tistih časih večkrat koristno ''zabil'' tudi po več ur na velikem praznem zasneženem parkirišču, da me je potem že roka bolela od zategovanja ročne.
Pa ti si supermen, ti bi se še po feltnah vozu ko po tirnicah.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.355
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Pa ti si supermen, ti bi se še po feltnah vozu ko po tirnicah.
Normalno, po feltnah po tirnicah bi se vozil brez težav
tongue-1.gif
.
Pa ne gre za mene, to je bil le primer: pameten voznik, ki pozna avto, cesto, razmere na cesti se bo čisto normalno peljal po malo zasneženi cesti tudi z letnimi gumami. Seveda ne mi sedaj dajat nekih ekstremov ala Vršič, kjer še z zimskimi gumami rabiš verige.
Pa da dam še en primer, tudi desetletje nazaj. Dva avta iz Ljubljane na Primorsko tudi čez planinske ride z letnimi gumami (novimi) bp, zraven so pa loleki z zimskimi kopali in se zakopali. In policist je pred ridami preverjal gume in tiste s slabimi izločal. Izgleda se je s takratno tehnologijo gum to dalo, z najsodobnejšo si pa z letnimi izgleda skoraj na ledu.
grin1.gif

In pa se normalno strinjam, da so zimske gume boljše, zato jih pa imam pri teh kilometrih. Ampak, če bi delal samo skakanje okrog po mestu par tisoč km letno, jih pri nas ne bi imel.

Aja, pa še nekaj: itak si bedak, če z letnimi rineš v zmrzal ali snežni metež. Ampak to si tudi, če z zimskimi. Evo, jaz sem ta teden raje doma ostal, kot se je... na cesti, pa imam zimske gor.
grims-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.832
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
S predpisano zimsko opremo.
Ketne v prtljažniku ti en drek pomagajo.
Če jih ne natakneš, ko je treba, res ne. Če bi bilo treba, bi jih nataknil. Ni bilo treba.
Dajva že nehat s to O/T debato, ker očitno samo iščeš način, da bi dokazal, da imaš prav, ne glede na dogajanje, predpise ...
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
KSZ: Torej, če prav razumem je sedaj kriminal iti na cesto z recimo dobrimi letnimi, če je na cesti nekaj cm snega? Ob tem, da je najpomembnejše, da voznik ve, kaj dela.
Ker dolgo nazaj sem se sam z letnimi ustavil, da sem pomagal enemu se izkopati iz snega na zasneženi cesti. Na avtu je imel dobre zimske gume. No, čez 500m sem ga že dohitel in tudi prehitel, ker se je vlekel ko smrkelj po cesti.
In v tistih časih nisem nikoli imel zimskih, prevozil kar nekaj na letnih po snegu brez enega ''incidenta'' ali prometne. Ob tem, da sem bil običajno daleč od počasnejših na cesti.
Je pa res, da sem v tistih časih večkrat koristno ''zabil'' tudi po več ur na velikem praznem zasneženem parkirišču, da me je potem že roka bolela od zategovanja ročne.

Včasih so bile letne bolj "krampaste", ožje in avtomobili lažji. Se spomnim Golfa 2, kako je šel po snegu s Sava Exact. Danes ima že skoraj vsak avto širino najmanj 205, tehta najmanj 1,2t, proizvajalci gum morajo pazit na kotalni upor (poraba, ekologija) in smo tam.