Avtomatično brisanje datotek iz mape

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Pozna kdo kakšen programček (ali drugačno rešitev), s katerim bi določil, da recimo 1x na tri dni pobriše vsebino neke točno določene mape in njenih podmap. Gre se za to, da kamera ob zaznavanju premikov samodejno shranjuje posnetke v dočočeno mapo, ki pa se seveda zelo hitro polni in zaseda prostor na disku. Kamero uporablja starejši možakar, kateremu težko razložim, da mu bodo posnetki hitro zabasali disk, če jih ne bo sproti brisal. On potrebuje posnetke samo za zadnje 3 dni in na ta način mu nebi bilo potrebno ročno brisat map, zato bi mu rad naredil vse čim bolj avtomatizirano, saj kolikor sem videl, je že dvoklik z miško precej velik izziv...
crazy1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
A kamera/snemalnik pa nima opcije, da bi shranjeval samo X dni oziroma avtomatsko brisal brisal starejše posnetke. Jaz imam na Synologyu nastavljeno, da lahko posnetki zasedejo max 1TB in potem sam briše najstarejše posnetke, ko je ta limit presežen. Koliko točno je arhiva za nazaj, je potem odvisno tudi od tega, koliko je premikanja. Imaš pa tudi nekaj free SWja, ki ti to omogoča.

Drugače pa res task oziroma cron job naredit, pa najboljše, da briše vsak dan starejše od X dni npr.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.308
630
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
ja saj že delam na bat datoteki, ki jo bom potem dal v task manager...Bom videl kako bo v praksi.

ja drugače pa je nameščen en "priporočen" program za upravljanje s kamero in posnetki in ima to možnost, vendar glede na to, da se kamera s tem programom ne razume najbolje, nekako dvomim v to da bo program naredil svoje..no probal bom tudi to seveda.
 
Nazadnje urejeno:

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.021
52
48
tole imam jaz narejeno, da briše loge starejše od 30 dni:

Koda:
forfiles.exe /p "c:\inetpub\logs\LogFiles" /s /m *.log /d -30 /c "cmd /c del @file"