Nakup rabljenega Tourana

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.558
113
Kupuje se avto in ne cifra na števcu. Če upoštevaš še edini uporabni nasvet v tej temi (by hondi) si že skoraj zmagal. Malo je treba imet pa tudi sreče. In ne, ne mislim da je avto, ki je v dveh letih v nemčiji naredil 120k slabši od avta, ki se je 5 let jajcal po slo cestah da je napraskal 80k. Prej obratno. Aja, pa janezi, marjani in silvoti ne vrtijo števcev. :buhaha:
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.145
2.320
113
v lokalni ostariji
na žalost je tako, da kupci gledajo
- km
-km
-barvo
-pa da je posesan notri

touran je meni dober, ker lahko vzameš ven sedeže in imaš dostavnik
smile-1.gif
kater še to omogoča?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Govora je o prvem lastniku od katerega kupiš voz.

Če je prvi in ima kaj za pokazat...kdaj in kako ga je servisiral, ti je takoj jasno, kako so se tekom časa nabirali kilometri. Če tega nima je identično kot pri preprodajalcu..kjer pa je res vseeno ali ej iz uvoza ali doma...če bo nategun, te bo pač nategnil.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
touran je zakon. malo tovorno vozilo.
komplet spalnico pa predsobo sem pripeljal naenkrat v njem, da ne govorim, da sem noter vozil troseda, "bosanke" ta normalne so šle kamot noter, 3odrasle osebe + 2 otroka smo šli na morje, pa sem vse spravu v prtljažnik....

če veš da rabiš tak avto, si ga kupiš.

edit:
kupcu bom dal zraven vse račune, komplet servisna zgodovina je na voljo, lahko pokažem 2 nogi, ki sta naklepale kilometre, vse.
no avto je že pol leta rezerviran, kupec ga že čaka, dobi ga takoj, ko jaz dobim novega.
 
Nazadnje urejeno:

gufy

Pripravnik
11. apr 2009
616
17
18
Super! Lahko kaj več poveš o motorizaciji tvojega in morebitnih problemih, servisih...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
touran je zakon. malo tovorno vozilo.
komplet spalnico pa predsobo sem pripeljal naenkrat v njem, da ne govorim, da sem noter vozil troseda, "bosanke" ta normalne so šle kamot noter, 3odrasle osebe + 2 otroka smo šli na morje, pa sem vse spravu v prtljažnik....

če veš da rabiš tak avto, si ga kupiš.

edit:
kupcu bom dal zraven vse račune, komplet servisna zgodovina je na voljo, lahko pokažem 2 nogi, ki sta naklepale kilometre, vse.
no avto je že pol leta rezerviran, kupec ga že čaka, dobi ga takoj, ko jaz dobim novega.

Ja, samo tak avto ponavadi niti ne pride do avto neta, ker ga že prej vzame kak znanec.

Na avto net pa pridejo običajno tisti, ki jih je prodajalec (po možnosti iz omrežne skupine 03) kupil zmahane v kakšni italiji za recimo 8 jurjev, prevrtel kilometre iz 250.000 na 120.000, spucal avto, opral motor in ga dal na avto net za 13 jurjev.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Citat:
Uporabnik gufy pravi:
Super! Lahko kaj več poveš o motorizaciji tvojega in morebitnih problemih, servisih...

avto je letnik 2010, 2.0tdi 140KM(pd motor) prevoženih 233.500km.

poleg rednih servisov na 15.000km, so mi v garanciji pri 74.000km menjali cev intercolerja in turbino(turbine načeloma naj ne bi bilo treba menjati, ampak ker poznam glavnega je reku, da bo menjal preventivno, bila je malo mastna), imel sem težave z ebenspraeherjem (webasto za hladilno tekočino) je kadil, so menjali v garanciji, potem je crknil en senzor (G407 se mi zdi), kateri meri razliko tlaka v izpušnem sistemu, to je pa načeloma to.

diski so še prvi, zavorne ploščice so se menjale prvič letos spomladi (dal gor original) pri 228.000km bolj preventivno, ker lučka še ni zasvetla,
mam eno prasko na desnem boku, pa popikano havbo od kamenčkov. spomladi menjano še prednji armortizerji in prednje fedre, vsi stabilizazorji pa objemka na izpušni cevi.

avto ni nikoli šel na avto net, dejansko mi je znanec sam rekel, da ko bom prodajal naj prvo njega pokličem in sem ga in sma se takoj zmenla. cenkal ni niti za evro, cene pa tut nisem dal visoke ampak srednje povprečje. are nisem vzel čeprav je rekel, da mi jo da, ampak sma se zmenla, da bo avto čakal, dokler jaz dobim novega. ko so kolegi zvedli, da imam nov avto naročen, sta se takoj še dva oglasla, da bi ga kupla.

edit: aja imam pa naročenega novega tourana
smile-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.093
113
39
MB
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
touran je zakon. malo tovorno vozilo.
komplet spalnico pa predsobo sem pripeljal naenkrat v njem, da ne govorim, da sem noter vozil troseda, "bosanke" ta normalne so šle kamot noter, 3odrasle osebe + 2 otroka smo šli na morje, pa sem vse spravu v prtljažnik....

če veš da rabiš tak avto, si ga kupiš.

edit:
kupcu bom dal zraven vse račune, komplet servisna zgodovina je na voljo, lahko pokažem 2 nogi, ki sta naklepale kilometre, vse.
no avto je že pol leta rezerviran, kupec ga že čaka, dobi ga takoj, ko jaz dobim novega.

Ja, samo tak avto ponavadi niti ne pride do avto neta, ker ga že prej vzame kak znanec.

Na avto net pa pridejo običajno tisti, ki jih je prodajalec (po možnosti iz omrežne skupine 03) kupil zmahane v kakšni italiji za recimo 8 jurjev, prevrtel kilometre iz 250.000 na 120.000, spucal avto, opral motor in ga dal na avto net za 13 jurjev.

pridejo tud dobri avti do prodajalcev, ampak imajo tud prodajalci sezname zainteresiranih in nasploh se uporabni družinski avti (ne samo touran) prodajo ponavadi takoj, razen če so res jetre
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Torej si na svojem wagnu menjal vse, kar se pri drugih znamkah ne pri tej starosti, razen diskov, ki bi jih pa res bilo treba..
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.558
113
Imam pri 200k+ na touranu tudi še originalne diske. Važno da ti veš da so matejevi za zamenjat.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Imam pri 200k+ na touranu tudi še originalne diske. Važno da ti veš da so matejevi za zamenjat.
Vsaj diske imaš original, če je že vse ostalo zamenjano..dobr zate.
zmaga.gif

za vsak slučaj poglej, če že niso tenki kot papir..
tongue-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.670
3.558
113
Ne skrbi ti za moje diske. Jih vedno menjam preden je nujno potrebno. Pri kakšnem avtu sem jih pri tej kilometrini že drugič.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Ksz
Ampak ste pa biseri. Ob primerni voznji na primernih cestah ( AC) ni nobn problem narediti 200kkm z diski. Tudi jaz bi jih bp, ce bi imel ac vec kot 5%.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Ksz
Ampak ste pa biseri. Ob primerni voznji (predvidljivi) na primernih cestah ( AC) ni nobn problem narediti 200kkm z diski. Tudi jaz bi jih bp, ce bi imel ac vec kot 5%.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.319
5.842
113
pri taščici
Ksz
Ampak ste pa biseri. Ob primerni voznji (predvidljivi) na primernih cestah ( AC) ni nobn problem narediti 200kkm z diski. Tudi jaz bi jih bp, ce bi imel ac vec kot 5%.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.896
5.456
113
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
touran je zakon. malo tovorno vozilo.
komplet spalnico pa predsobo sem pripeljal naenkrat v njem, da ne govorim, da sem noter vozil troseda, "bosanke" ta normalne so šle kamot noter, 3odrasle osebe + 2 otroka smo šli na morje, pa sem vse spravu v prtljažnik....

če veš da rabiš tak avto, si ga kupiš.

edit:
kupcu bom dal zraven vse račune, komplet servisna zgodovina je na voljo, lahko pokažem 2 nogi, ki sta naklepale kilometre, vse.
no avto je že pol leta rezerviran, kupec ga že čaka, dobi ga takoj, ko jaz dobim novega.

Ne vem kjer letnik je tvoj...sam sem se peljal v 2008...2.0 TDI (spot on motor)....vse ostalo pa nevem...

3je odrasli pa 2 otroka v sedežih na izlet...men se ni zdel bajno prostoren...1x sedel zadaj in dihal na škrge...potem je pa kolega vedno raje ženo dal zadaj ker je mal manjša od naju
smile-1.gif


Notr je G5 (2008)...oz po gaberitih bi rekel G5plus izvedba...torej karkol hočeš tovorit morjo zici praktično vn...tok o tem ko se hvalite kakšen dostavnik je
smile-1.gif
tud kolega je prodal in gleda Sharana al pa transporterja...

Tko da ja...ma 4 kolesa... Pelje se ok... Ni pa neki oh in sploh kot bi radi nekateri tukaj zaljubljeno predstavljal
smile-1.gif
pa tud ni tolk bulletproof...ma kr nekaj man... Če ne na motorju pa v armaturi...klimi....rji...