Sneg 2017/2018

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Ja kako bo Dars kriv? Eni se cist normalno vozmo okol, brez scen. Voslom pa rata marsikej narest na cesti ja, pol je pa Dars kriv. Kera logika?!
bonk.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Vse mozne tecaje varne voznje imamo, vecina soferjev pa je brez enega metra izkusenj dokler ni sneg na cesti. Takrat pa zmrznejo, precenijo zmoznosti avta in svoje znanje in ko se postavijo pocez so trdi za volanom bolj kot pleh okol njih.
Nimajo pojma kaj bi jih lahko resilo (brez nekih keten) da vsaj sprostijo pot drugim ali da se obrnejo in grejo nazaj v dolino.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ja kako bo Dars kriv? Eni se cist normalno vozmo okol, brez scen. Voslom pa rata marsikej narest na cesti ja, pol je pa Dars kriv. Kera logika?!
bonk.gif

Tole niso vozniki prav nič krivi. Pa so lepo in pravilno plačali vinjeto in cestarino in še kakšen vzporeden davek.
- Prosim, ob en teden vnaprej napovedanih težavah!
shocked-1.gif


Sedaj bodo pa za kaos vozniki krivi?
stupid-1.gif

2631065-SnegRazdrto13Nov201712-18.jpg
 

Priponke

  • 2631065-SnegRazdrto13Nov201712-18.jpg
    2631065-SnegRazdrto13Nov201712-18.jpg
    25,8 KB · Ogledi: 204
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kdo vam puca pločnike in poti pred blokom (če živite v njem) ? Vi sami, osebno?

Pravim še enkrat - DARS se naj nikar ne zgovarja na avtomobiliste, naj se raje loti posla, za katerega je že vnaprej prejel denar !
10.gif


In to je vse.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

P.s. - Ni še čisto vse. Vnaprej se plačuje samo v kuplerajih. Ker - če morda ne bi bil s storitvijo zadovoljen in "posle yebanja" ne bi hotel plačat, si kasneje ne moreš prav nič pomagat. Ker je ta posel pač ... npr. na pol zakonit
tongue-1.gif
)

Točno tako je pa tudi v tem našem primeru.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ja kako bo Dars kriv? Eni se cist normalno vozmo okol, brez scen. Voslom pa rata marsikej narest na cesti ja, pol je pa Dars kriv. Kera logika?!
bonk.gif

Tole niso vozniki prav nič krivi. Pa so lepo in pravilno plačali vinjeto in cestarino in še kakšen vzporeden davek.
- Prosim, ob en teden vnaprej napovedanih težavah!
shocked-1.gif


Sedaj bodo pa za kaos vozniki krivi?
stupid-1.gif

Tle na tvoji fotki je čisto OK prevozno, ko govorimo o hudem sneženju ipd. Z zimsko opremo, seveda.

Tako kot eni tumbate, naj se grem vozit s kamionarji okoli, lahko mirno zapišem, da se pejte vozit s plugi po AC.
Pa daleč od tega, da sem nek hud zagovornik DARSa (z mano načeloma ne marajo komunicirat, ker pravijo, da sem pristranski, jih nemaram in pišem le proti njim).
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tisto kar je Nacek objavil, pove vse.

Citat:
Uporabnik nacek pravi:
Še zapis tovornjakarja

Hvala DARS, za novo adrenalinsko izkusnjo. Res sramota in nesposobnost do konca. Zjutraj ob 6:10 sem s tovornim vozilom vstopil v SLO na mejnem prehodu Fernetici. Kot sem pricakoval je ze snezilo in popolnoma jasno mi je bilo, da bo snega se vec proti Postojni.

Sploh okrog Razdrtega je vedno za pricakovat "cirkus".

Meni, navadnemu soferju je jasno, da bo sranje, vele ucenim pristojnim sluzbam pa NE. Vozil sem se po celem ali ze steptanem snegu (ledeni dili) in nekako prigural do Loma. Sele tam sem srecal prve Darsovce. PRVE!!!!!!

Banda laznjiva, pa koga image za norca? Kdo je posuval in pluzil? KDO???

Pristojne sluzbe sigurno ne. Seveda je se sedaj vse zaprto, ker tovornega vozila se ne da z dvemi pari rok porinit naprej. Tist vas predpotopen pravilnik o ciscenju cest si nekam zatlacite. Dokler se vi zmigate na ceste, je ze vse steptano od teze tovornjakov. Pa naj majo se tako dobre gume nastane sranje.

Res bi bla potrebna ena dobra skupinska tozba za ogrozanje varnosti vseh udelezencev v prometu... Iscem somisljenike in kakega advokata, ki bi nam pomagal to zahojeno organizacijo "pristojnih sluzb za ceste" postavit pred dejstva in zahtevati od njih odgovornost za ogrozanje varnosti v prometu ter povzroceno gospodarsko skodo. Banda nesposobna... Pa se pojasnilo bi rabil.

Zakaj je bilo od Loma pa okrog prestolnice vse polno posipanja in pluzenja od Sezane pa do Loma pa nikjer zive duse??? Zakaj? Snega je bilo ze ob sedmih pri Postojni pol vec kot ob devetih v LJ!!! Sramota. In za vse smo spet krivi tovornjakarji kot ze celo dopoldne tuli Val202.

Pa tej izjavi tudi verjamem, ker imam nekaj prijateljev in znancev v tem cehu. Verjamem ji tudi, ker sem na tem svetu in na tej naši ljubi zemljici že kar nekaj časa in sem imel medtem precej visoko čast marsikaj doživet - ter da nobena kritika ali zabavljanje kjerkoli ni nikoli nič pomagalo. Pa še ga bom lahko nekaj let biksal tu naokrog ... skupaj z mojimi otroci, ki so prav tako vpeti v ta sistem ki samo tepe in pobira davke za to tepenje
rolleyes-1.gif
.

Zato - če si že udeležen v zadevi kot nek novinar ki naj se ga bi slišalo, - torej, naj se te tudi sliši ! Naj se te sliši tako kot je prav! Ne pa da zagovarjaš bagro lenuharsko!
10.gif


En teden prej so vedeli, da bodo imeli nočni šiht - pa so ga raje prespali, krivdo za zastoje pa potem prevalili na uporabnike!
13.gif
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ja kako bo Dars kriv? Eni se cist normalno vozmo okol, brez scen. Voslom pa rata marsikej narest na cesti ja, pol je pa Dars kriv. Kera logika?!
bonk.gif

Tole niso vozniki prav nič krivi. Pa so lepo in pravilno plačali vinjeto in cestarino in še kakšen vzporeden davek.
- Prosim, ob en teden vnaprej napovedanih težavah!
shocked-1.gif


Sedaj bodo pa za kaos vozniki krivi?
stupid-1.gif

To menda veš, da je bila ta slika narejena, ko je zastoj trajal že par ur? Kako naj po tvoje DARS pluži cesto med stoječimi vozili? Z lopatami na roke odmetavat okoli avtov?

Da se kamion na ravnem terenu ne more premaknit zaradi slab centimeter pludre kot na spodnji sliki je po tvoje kriv DARS?
3851184690006ad785f7_letne_gume.jpg



Da ne omenjam drugih biserov z letnimi gumami ali zlizanimi zimskimi
9db9ae5384506debeb22_letne_gume.jpg


7debedd1c58388354049_letne_gume.jpg


33c0603b2c0c441b5362_letne_gume_1.jpg


c08bdf0e863585d2002a_letne_gume.jpg


Vse slike so iz primorske avtoceste v ponedeljek

Da ne omenjam, kako se se tovornjaki v klanec po snegu "prehitevali" in na koncu po tri v vrsto obstali in kompletno zablokirali celotno avtocesto, da se tudi z osebnim vozilom ni dalo mimo.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Zdej pa dost,naredimo premirje !

Se prvič oglašam v tej temi in vidim,da rinete eni proti darsu drugi za problem gum.

Torej najprej gremo do Darsa,ta naša komunistična državna izkoriščevalnica slovencev nam lažejo in ogrožajo življenja davkoplačevalcev !
Oni imajo zakon 10 cm potem pa akcija ! PA TO JE KRIMINAL ! Ali kdo to sprejme kot nekaj normalnega? Aha državna firma lahko serje kolk hoče!

Na cesti so že bile zvožene ledene ploskve ! Koliko imajo pa predpisane debeline teh ploskev? Tudi 10 cm??

Dobro letne gume vs zimske ? Kdor se vozi z letnimi po snegu je orenh [cenzura] ali pa ga je nekdo v zavedu,ker očitno še ni naredu kakšnega karambola!
Letna guma pod 10 -timi stopinjami že postane trda in naj še pada malo dež,guma profila 3-4 cm in evo karambol ali zdrs s ceste!

Torej kdo je krivec za nastalo situacijo na ac ? Ja v prvi vrsti DARS ker je dopustil da so bile ceste katastrofalne zamedene!
Voznik,ki nimajo zimskih gum pa naj bodo samo tiho kot miši,ker v takšem ali podobnem vremenu tudi,če ni snega je totalno idiotsko sranje !

In še zadnje izločanje tovornega prometa iz cest!
Torej kot prvo,Dars ni opravil dela,drugo nimajo primerne opreme in tretje vsi ne morajo vedeti,da če se pelješ mimo Vrhnike,potem na vrhu klanca bo katastrofa in naprej proti Postojni kaotične razmere!
Ok kdo je kriv,da se ne umaknejo??? POLICIJA !!
Ja ko vse stoji pridejo v akcijo in pišejo kazni,kot v filmih ko se vsi pobijejo in ostene samo eden ali dva glavna igralca prileti policija !!
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Dal sem pač eno priložnostno sliko, ta npr. je bila menda narejena na Razdrtem, 13 Nov 2017 12:18.
Ko je snežni metež, je snežni metež. Če se DARS izjavi, da ga bo reševal šele po 10 cm zapadlega (na cestišču, ali morda ob cestišču v travi
confused-1.gif
Tako jih vsaj ne bi mogel nihče obtoževati za lenobo.

Sedaj bi pa kar nov zakon pisali ...
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Ja najejbajo takši kot si ti.Maš zimsko opremo,vendar cesta je neprevozna.

Stati v takšnih razmerah po 3,4 ali več ur,je res samo za doživet,potem vidiš !
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.636
449
83
Tolmin
Na 10 cm se lahko sklicujejo DRSI in občine - to naj velja za glavne,regionalne,krajevne ter vaške ceste.

Ko pa plačaš cestnino (vinjeto) pa morajo zaradi tega veljati povsem drugi pogoji.
Za plačljivo cesto* pričakuješ, da bo brezhibna in vzdrževana. Pričeti z odstranjevanjem snega pri 10 cm je milo rečeno bolno.
Ob pričetku sneženja je nujno posuti sol (ali kaj drugega), da se ne napravi ledena plošča kot v zadnjemu primeru - brozga je veliko bolj prevozna kot led.
To ne pomeni, da če sneži pri Postojni posipajo pa v Lendavi. Posuje se lahko tudi krajše in vedno problematične odseke ne pa cel krak primorske od Brezovice do Kopra.
DARS je tudi na ta dan (kot vedno) imel dežurno službo - Ima kateri od novinarjev jajca dobiti podatek o številu "dežurnih" na problematični dan ?
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
ksz

Pred leti sem bolj iz firbca začel sodelovati v zimski službi. Dobil sem triosni kamion z avtomatskim posipalcem, inštruktorja na desni sedež, relacijo in gasa po snegu. Zadeva se je sprevrgla v resen posel, katerega opravljam z veseljem. Moje delo je, da poskrbim, kolikor je v moji moči, da so ceste prevozne. Včasih se zgodi, da je narava močnejša, vendar se ne dam. S pluženjem začnem takoj, ko začne padati sneg.

Narava nam pri čiščenju cest nič ne pomaga. Preventivno posipanje s soljo pred sneženjem pomaga SAMO v primeru, ko ne pada dež! Če dežuje, se sol spere z vozišča, ko pa začne snežiti, nastanejo idealni pogoji za drsalnico. Za to pa je potrebno samo nekaj minut. Plužna vozila pa tudi ne vozijo en za drugim, na vsakih nekaj minut.

Zadnjih nekaj let, na moji relaciji, ni obstalo nobeno vozilo, pa je kar nekaj klanca. Izjema so avtobusi, ko voznik počaka, da pridem okoli in se spusti za mano v dolino (ali v breg). Zgodilo se je tudi, da je reševalec na nujni vožnji vozil za mano in na vsak način hotel prehiteti. Ko sem se umaknil je šel naprej, nato pa sva oba vozila 20 km/h počasneje.

V zadnjih letih so začeli prepovedovati uporabo peska, oz. mešanice, kar nam še otežuje delo. Mešanica se dalj časa obdrži na vozišču in tudi hitreje učinkuje na taljenje (mehčanje) snega, predvsem snežnih desk.

Kako imajo urejeno na DARSu ne vem. Ne verjamem pa, da čakajo, da zapade 10cm snega in šele nato začnejo s pluženjem. Po posnetkih s primorske AC sodeč, bi rekel, da so vozniki tovornih vozil precenili sposobnost vozil in sebe. Misleč da bo šlo, gre na levi pas in obstane tudi on, ter tako zablokira AC. Če pa poskuša še naprej, ga zalomi in naredi še večje sranje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Na prehitevalnem pasu je ob takih razmerah bistveno slabse stanje kot na voznem.
Z osebnim avtom je marsikdaj rizicno menjati pas, ker si na voznem v nekih zvozenih kolesnicah in preden prides v "celega" na prehitevalni pas morae prevoziti tiste kolesnice ki te kaj hitro lahko pometejo ob ograjo ali pa se kam drugam. Sploh ob vecji hitrosti in slabsih gumah. Ko si enkrat ja prehitevalnem si pa zmagal. Samo nazaj na voznega priti je pa spet projekt.Dokler nimas projektila za seboj je bolje vztrajati na prehitevalnem....

In ko ie kamion zapeljal iz zvozenega voznega pasu v celca na prehitevalcu je avtomatsko pocakal.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.361
113
40
Lj
To je to od snega za to sezono. Naslednji teden je napovedana že otoplitev na 10+ stopinj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Drago, zanimivo mi je, da sta z rešilcem vozila spredaj vozila 20 km / h počasneje. DARS-ovi tovornjaki po mojih opažanjih zadnja leta plužijo s hitrostjo okrog 50 km / h ne glede na količino snega. Pred 25-imi leti, ko je tam delal še moj sorodnik, so sloveniko plužili z okrog 80 km / h. S kako največjo hitrostjo plužiš ti na navadnih cestah.
Strinjam se, da ima kombinacija pesek + sol skoraj čudežne efekte za prevoznost ceste glede na ostale metode. Sploh pri redkejšem prometu, ki ne spravi peska takoj dol.
 
Nazadnje urejeno:

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Če ob cesti ni objektov, če se mudi in je suh sneg, lahko vozim tudi 60 km/h in več. Voznik rešilca je mislil, da lahko pelje hitreje in je šel prehitevat, nato pa ugotovil, da pač v cel sneg ne gre. Sva se kasneje na kraju nesreče pogovarjala o tem in je priznal, da je naredil napako.

Načelno med posipanjem ne smemo voziti hitreje kot 40 km/h, da ne razmeče soli preveč na široko.čez rob vozišča. Za probo je šlo s plugom že tudi 90 km/h. Z večjo hitrostjo sneg umaknemo precej dalje od vozišča. Zdaj ko je bil sneg zelo moker je šlo čez naselja tudi samo 20 km/h, ker če bi šlo hitreje, bi si lahko poiskal delo med fasaderji.
cool-1.gif