Sneg 2017/2018

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Zgleda da mu je, ker je ceneje to naredit kot počakat. Treba je tudi kazen za zdrs nabit. Normalna za voznika in odgovorno osebo, par deset jurjev za firmo.
In ne, v zakonu ne piše zimske gume na vseh kolesih, pika. Letne+ketne je treba ukinit, ker je to za kamion na AC neuporabna kombinacija. Zimske na vseh kolesih. Pika.

Piše človek, ki se je šel zavestno peljat z letnimi po snegu.....umiri se malo. In ne, človeku za volanom definitivno ni do zdrsa, al misliš, da je mazohist in si želi prespat v kamionu bogu za hrbtom?

PS: Hint, a sol za ceste posipat vozjo pa s helikopterjem iz Kopra al kako? Ups, ne, s šleperji veš....

Se mi j..., ali mu je do zdrsa ali ne.
Ja, z letnimi sem se peljal. Ker sem bil 110%, da bo šlo in da ne bom oviral prometa. Če ne bi bil ziher, ne bi šel (zato sem tudi šel le kilometer po ravnem, ne pa recimo v službo, ker sta 2 klanca vmes). Po takem, kot je bilo, bi še z dirkaškimi štampami prišel (sprobeno pred leti). Imam dovolj izkušenj, da to ocenim in za razliko od kretenov, ki os se na AC zatikali po klancih, se nisem zmotil. Če bi se, bi zagovarjal krepko kazen zame.
Samozavest serijsko.
priden.gif
Kok mi je zanimiva pokroviteljska drža vas avto novinarjev. Po večini mlatenje prazne slame za džabe testna vozila.
Če veš in znaš, si lahko samozavesten.
Ostalega pa ne bom komentiral, sem že velikokrat napisal, zakaj.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik nacek pravi:
Še zapis tovornjakarja

Hvala DARS, za novo adrenalinsko izkusnjo. Res sramota in nesposobnost do konca. Zjutraj ob 6:10 sem s tovornim vozilom vstopil v SLO na mejnem prehodu Fernetici. Kot sem pricakoval je ze snezilo in popolnoma jasno mi je bilo, da bo snega se vec proti Postojni.

Sploh okrog Razdrtega je vedno za pricakovat "cirkus".

Meni, navadnemu soferju je jasno, da bo sranje, vele ucenim pristojnim sluzbam pa NE. Vozil sem se po celem ali ze steptanem snegu (ledeni dili) in nekako prigural do Loma. Sele tam sem srecal prve Darsovce. PRVE!!!!!!

Banda laznjiva, pa koga image za norca? Kdo je posuval in pluzil? KDO???

Pristojne sluzbe sigurno ne. Seveda je se sedaj vse zaprto, ker tovornega vozila se ne da z dvemi pari rok porinit naprej. Tist vas predpotopen pravilnik o ciscenju cest si nekam zatlacite. Dokler se vi zmigate na ceste, je ze vse steptano od teze tovornjakov. Pa naj majo se tako dobre gume nastane sranje.

Res bi bla potrebna ena dobra skupinska tozba za ogrozanje varnosti vseh udelezencev v prometu... Iscem somisljenike in kakega advokata, ki bi nam pomagal to zahojeno organizacijo "pristojnih sluzb za ceste" postavit pred dejstva in zahtevati od njih odgovornost za ogrozanje varnosti v prometu ter povzroceno gospodarsko skodo. Banda nesposobna... Pa se pojasnilo bi rabil.

Zakaj je bilo od Loma pa okrog prestolnice vse polno posipanja in pluzenja od Sezane pa do Loma pa nikjer zive duse??? Zakaj? Snega je bilo ze ob sedmih pri Postojni pol vec kot ob devetih v LJ!!! Sramota. In za vse smo spet krivi tovornjakarji kot ze celo dopoldne tuli Val202.

Takemu pa v ksiht povem, da je tečen bumbar. Peljal se je pa ziher z letnimi gumami, brez keten. OK, če mu je zneslo, ni problema - ampak večini ne, in zato je treba ukrepat tako, da se jih od tega odvrne. Ker je dosti eden, da stojijo vsi, tudi on. Lahko pa naredimo drugače: free for all, mej kar maš gor, lahko tudi F1 slickse po snegu na Vršič, ampak če se zatakneš, zaplemba vsega premoženja firme in zapor za voznika in direktorja. Pa naj se vsak po svoji vesti samoizloča.
Ve se, kakšni so predpisi in temu se je treba prilagodit, dokler se ne spremenijo (pa bodimo realni, pri nas je večinoma OK spluženo, če imaš primerno zimsko opremo). Sploh, ker se kamionarji po AC vozijo (glede na to, koliko jo razturijo) prkatično zastonj.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
In ti pišeš o avtomobilizmu. Fino bi bilo, če bi se v kak kamion usedel. Pa še enkrat....težko predavaš od predpisov, če se jih sam ne držiš.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Sem že kdaj kak kamion vozil ...
Ta drugi stavek je pa sploh mimo ... Katerih predpisov se nisem držal? Avto je imel predpisano zimsko opremo, torej letne gume in ketne v prtljažniku.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Resno, ker take pametne pišeš: ali si bil na avtocesti, zmeril sneg, preveril koliko tornega koeficienta je imelo cestišče (in zraven za primerjavo še, koliko ga ima kje drugje ob sneženju) in pišeš na osnovi tega?
Ali si res samo navaden tečen nakladač, ki uniči solidno temo?
Hint: voznik, ki je to napisal, je po tej cesti vozil. Kaj si delal ti?
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.001
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Z letnimi pnevmatikami je peljal otroka v šolo. Kaj pomaga zakon, če se je komaj vlekel po cesti. Sicer ne zagovarjam tovornjakarje toda pisuni so vsi isti. Spadajo v isti rang kot naši politiki, pravosodje in zdravstvo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Imamo dva "vira": DARS in ljudi, ki so bili tam kot vozniki. On ne spada v nobenega od teh, negira pa enega od virov. Kako, s kako osnovo?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.548
8.901
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Sem že kdaj kak kamion vozil ...
Ta drugi stavek je pa sploh mimo ... Katerih predpisov se nisem držal? Avto je imel predpisano zimsko opremo, torej letne gume in ketne v prtljažniku.
Uau, kamion si vozil
aplauz.gif
a sem lahko tvoj prjatu....in ker si enkrat pet minut sedel v kabini tovornjaka so ti jasne vse tegobe kamionarjev in ti je kristalno jasno vse po spisku. Po samo enem tednu tempa povprečnega voznika tovornjaka dobesedno crkneš, s plugom spredaj in posipovalcem zadaj se pa sesedeš po eni sami noči.

Na vozišču je bil sneg, če nisi mel keten na pogonskih kolesih si bil v prekršku. Glede predpisov pa....na količke in skoke čez polno črto še vedno nisem pozabil, al se morjo po tvoje držat predpisov samo drugi in to točno tistih ki jih boš ti zapovedal.

Sej drugače maš point, sam pokroviteljska drža in nenavadna sovražnost do kamionov na sploh me prekleto moti in moti me še posebej zato, ker si novinar in še posebej, ker pišeš za avtomobilistično revijo. Tud testni avto s katerim si se danes pritresel na šiht je prišel iz kamiona oziroma verjetno več njih, pa sol po kateri so tvoje nožice hodile tudi. Ta sol je bla najprej na šleperju najverjetneje na relaciji Koper - LJ, ki jo je pripeljal kamionar, ki začne dan takrat, ko se ti šele prvič obrneš, posul jo je pa spet....ne boš verjel.... kamion, ki se je prvič peljal mimo takrat ko si ti umival zobke za spat, drugič pa takrat ko si se prvič obrnil.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Z letnimi pnevmatikami je peljal otroka v šolo. Kaj pomaga zakon, če se je komaj vlekel po cesti. Sicer ne zagovarjam tovornjakarje toda pisuni so vsi isti. Spadajo v isti rang kot naši politiki, pravosodje in zdravstvo.

Peljal sem z avtom, ki je imel zakonsko predpisano zimsko opremo. In nisem se vlekel, je pa res, da sem večino lasa stal v gneči, ki je nisem jaz povzročil. Še kaj?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Imamo dva "vira": DARS in ljudi, ki so bili tam kot vozniki. On ne spada v nobenega od teh, negira pa enega od virov. Kako, s kako osnovo?
Kaj že negiram? Ne zanikam, d aje bil sneg na AC. Saj je zmeraj. Videl dosti fotk s kraja dogajanja, da vem, kako je bilo in kolikos nega (plus s parimi ljuidmi sem govoril). Za z zimskimi gumami vozit je bilo OK. Za ketne na mariskaterem delu premalo (konec koncev: poglej fotko, ki jo je tip zraven objavil na FB) ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Sem že kdaj kak kamion vozil ...
Ta drugi stavek je pa sploh mimo ... Katerih predpisov se nisem držal? Avto je imel predpisano zimsko opremo, torej letne gume in ketne v prtljažniku.
Uau, kamion si vozil
aplauz.gif
a sem lahko tvoj prjatu....in ker si enkrat pet minut sedel v kabini tovornjaka so ti jasne vse tegobe kamionarjev in ti je kristalno jasno vse po spisku. Po samo enem tednu tempa povprečnega voznika tovornjaka dobesedno crkneš, s plugom spredaj in posipovalcem zadaj se pa sesedeš po eni sami noči.

Na vozišču je bil sneg, če nisi mel keten na pogonskih kolesih si bil v prekršku. Glede predpisov pa....na količke in skoke čez polno črto še vedno nisem pozabil, al se morjo po tvoje držat predpisov samo drugi in to točno tistih ki jih boš ti zapovedal.

Sej drugače maš point, sam pokroviteljska drža in nenavadna sovražnost do kamionov na sploh me prekleto moti in moti me še posebej zato, ker si novinar in še posebej, ker pišeš za avtomobilistično revijo. Tud testni avto s katerim si se danes pritresel na šiht je prišel iz kamiona oziroma verjetno več njih, pa sol po kateri so tvoje nožice hodile tudi. Ta sol je bla najprej na šleperju najverjetneje na relaciji Koper - LJ, ki jo je pripeljal kamionar, ki začne dan takrat, ko se ti šele prvič obrneš, posul jo je pa spet....ne boš verjel.... kamion, ki se je prvič peljal mimo takrat ko si ti umival zobke za spat, drugič pa takrat ko si se prvič obrnil.

Ni blo glih 5 minut ... Ampak pustmo to, ker nimam izpita za kamion ...
Zakona nisem kršil, ker za pnevmatiko ni ostala snežena sled, kot temu rečejo pri Policiji. Je bila brozga.
Priznam pa, da zakon občasno kršim. NI prav, ampak ga. Ampak to še ne pomeni, da ne smem pisat o o prometni problematiki.
Kamionarjev ne sovražim (mi je jasno, da brez njih ne gre, in da so fraze v smislu "kamione na železnico" samo prvljice za majhne otorke in bodo to ostale še leta in leta), me pa močno motijo tisti, ki delajo sra'nje, sploh, če s tem, da se ne držijo predpisov. Če kdaj kaj nepomembnega prekršijo, je'biga, veliko so na cesti. Ko pa zaradi njih vse stoji ...
Ravno tako, kto ne maram DARSa, ker ne opravlja svojega dela, kot bi ga moral (pa ne mislim na pluženje). Že to, da ne znajo naredit niti protihrupnih ogarj in 3 pasu, je dovolj. In "ni denarja" tu ni izgovor.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Imamo dva "vira": DARS in ljudi, ki so bili tam kot vozniki. On ne spada v nobenega od teh, negira pa enega od virov. Kako, s kako osnovo?
Kaj že negiram? Ne zanikam, d aje bil sneg na AC. Saj je zmeraj. Videl dosti fotk s kraja dogajanja, da vem, kako je bilo in kolikos nega (plus s parimi ljuidmi sem govoril). Za z zimskimi gumami vozit je bilo OK. Za ketne na mariskaterem delu premalo (konec koncev: poglej fotko, ki jo je tip zraven objavil na FB) ...
Čestitam, da si tak genij, da si iz fotke videl, če je spodaj pod snegom ledeno. Se predam pred tako brihto ...
Spomnil bi samo na dogodek izpred par let, ko so imeli nesrečo policisti. Takrat je nenadoma bilo krivo stanje ceste in vzdrževalec. Do takrat (in od takrat) pa zmeraj vozniki in neustrezna oprema.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.148
2.326
113
v lokalni ostariji
ma lahko kamionar zimske gume povsod pa se bo še vedno zgodilo da bo pošrek parkiral... ketne so zakon. šlepar načeloma gre, če je šofer dober. bo SJTV1 povedal več o tehniki kako ker je izkušen kamionar ... hmm

kazni so dovolj visoke, pravilniki so... ampak na žalost je vmes tudi človeški faktor. sploh kakšen voznik avtomobila ki obtiči na ac in zaustavi kamion. potem pa še s tako dobro gumo ne bo speljal...
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Dobro ste tega novinarja. tricetrt ljudi z bmwjem ne zna speljati iz sparovega parkirisca, ko je steptan sneg in so jame. In taki potem pametujejo kako se vozi po snegu s 40t tovora. Zimske gume imajo pa kaj dereze spodaj? Da namescanja keten sploh ne omenjam, klele se mularija hvali kako se za poceno gumo klice asistenco, ker ne zna zamenjati rezerve, a sploh veste kako izgleda namescanje ketne na kamion?

Ko se po koncu dneva usedes iz kamiona v osebni avto, se ti zdi, da vozis skiro. Taksna je razlika.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.148
2.326
113
v lokalni ostariji
altf4 ja vemo kako izgleda in kako se jo namesti pa kako je prijetno to naredit ko zunaj sneži....

sej en del težave je v temu, kar praviš...v voznikih... ki kljub zimski guni na pogonski osi ne bo znal speljat...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.220
4.700
113
Škoda, da ta dan niso policisti šli s svojo novo pridobitvijo - vodnim topom - iz Kopra v Lj. Potem bi mogoče nepričakovano ugotovili, da cesta ni bila dovolj dobra
evil.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ksz

Zame je kriv izključno DARS, meteorologi so že en teden vnaprej napovedali vreme !
DARS se pa izgovarja, da bo plužil in posipal šele ko bo več kot 10 cm snega na cestišču
uf-1.gif


Marš, banda zahojena! Pravi čas so vedeli, da bo "nočni šiht", oni so domačini tu pri nas in najbolje od vseh vedo, kako se razmere na naših cestah ob podobnih vremenskih prognozah odvijajo - pa so raje šparali in se zgovarjali na neko smernico o 10 cm snega!

Na grmado z njimi!
10.gif


Marš! Kpl. vodstvo DARS-a na gnoj !
10.gif
 
Nazadnje uredil moderator:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
@hanzi: A vprašanje si pa zignoriral?
A mislis stoenka. Nisi dal ? Na koncu. Vem zakaj je sla v sneg. Zato sem tudi raje sel s stoenko kot z G2, pa ceprav je bil G2 na zimskih. Ce bi stoenko stolkel, ni bila vredna nic, golf pa se nekaj jurjev. Golf jensel prihlizno tako v sneg kot tisti quatro kateri se s parkinga ni mogel skobacat.
Tudi danes se upam s pametnimi letnimi gumami v sneg. Prej kot pa s tistimi zlizanimi michelinkami, pa ceprav so bile mishelinke malenkost pod zakonsko mejo. Pred nekaj meseci so bile se 3+mm.
 
Nazadnje urejeno: