Sneg 2017/2018

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Gre za neko spoštovanje in zdravo pamet ne glede na jebo posla. Vseeno je delodajalec in ne sužnjelastnik, kot misli Č in še nekateri in psihofizične zmožnosti so pač takšne kot so. Ko pa ti enkrat vidiš Bavarske gradove v okolici Ivančne iz avtovleke, in ti pol en po 48 urah na poti reče da si lenuh....še dobro, da kdo kdaj koga ne ustreli.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
kalbo, ja, avtovleka ima jeben posel, se strinjam ampak podobno kot kiperaj je to posel, kjer si par dni potem frej (Enako plugi...) kruta realnost.
ampak tudi delavce v proizvodnji terajo do konca (nekateri) ali pa gradbince...samo to je čisto druga tema.

dejstvo pa je da je prevozniški posel izredno kontroliran in reguliran...

ne-ne-1.gif

Če ga Stanislav tako šalta iz "tahografa" na kombi in nazaj, ima qurca kaj fraj. V takem primeru imaš pa res tempirano bombo na cesti!
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
gr69 sam to je stanislav v prekršku... ampak vem pa tudi da npr voznike reševalnih vozil (privat...) ganjajo da delajo po 16 in več ur na dan. vsak dan. in so isto iztrošeni. na žalost. se strinjam da je to tempirana bomba. enako kot vozniki enega bolj znanih transfer prevoznikov (je bila afera po tv ampak so "pošlihtal" papirje...) ki vozijo v benetke parkrat dnevno...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik JakeOnBreak pravi:
Prvi zdrs kamiona, ki je včeraj ob 7h zaprl primorsko avtocesto, se je zgodil ko je vozil tik za plužno/posipalno skupino, torej minimalno snega na cesti. Pa je kljub temu zdrsnil in zaprl avtocesto.
Meni to bolj vleče na to, da kamion ni imel ustrezne zimske opreme (kot mnogi drugi, kar malo se zapelji po počivališčih ob avtocesti in ti bo takoj jasno), kot pa na nepravilno vzdrževanje ceste.

17758-icon_confused.gif


Zdrs ob spustu al ga je postrani potegnilo, ker klanca ni zmogel (gume niso prejele)?

Če prvo, se je plužna "ustavila", če drugo pa je bla cesta za en drek očiščena ali pa že spodaj "deska". Ker za plužno bi moral navkljub letnimi priti skozi. Razen, če je bil popoln malinovc za volanom in po možnosti še za en qurc naložen.

Je pa še vedno poanta, da ga tam sploh ne bi smelo biti.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pa saj to ti @kalbo razlaga - da ga šef goni do onemoglosti.

In ja - sta oba v prekršku - sam, ko bo pyzdarija na cesti, pa je nekako močno dvomim, da bo šef "priznal" kako ga je gonil. Sam pa najverjetneje tudi ne bo razlagal, da je zavestno vozil v prekršku.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.151
2.332
113
v lokalni ostariji
gr69, taki šefi so problem izkoriščajo "sivo liso"... ampak tudi v enem velikem slo prevozniškem podjetju delajo podobno. ko "zmanjka" ur na kartici pa s kombijem naprej ali pa celo na drugo kartico (kar je hud prekršek...)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Očitno še ne tako hud, da se jim splača, ker opisana scena se je zgodila in se dogaja........zakaj je tako bi blo treba pa raziskat. Premalo kontrole, preveč kontrole, prenizke kazni, al previsoke.....diši po novinarskem delu.....si za resno novinarsko delo SJTV1?
 
Nazadnje urejeno:

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
ne nabijaj, ker nimaš pojma.

s ketnami pride kamorhočeš. če ga ne ustavi avto... a misliš da imajo kamioni ki plužijo zimske gume na vseh kolesih? dej no...

je pa jeba sred klanca štartat. tudi poleti. ni to avto...

S ketnami se po par cm nezvoženega snega ne moreš vozit ker uničuješ cesto in gume. je pa to cm pri teh letnih gumah, ki jih uporablja večina kamionarjev, že dovolj, da drsi in se zatakne ...

Skratka: lahko pišeš kar češ, ampak jaz bom pač zagovarjal prave zimske gume na vseh kolesih, in to za vse, tudi za tujce. V istem času kot za osebne avte. Da pa nimaš ti prav, je bil pa dokaz v ponedeljek.
In precej bolj resne kazni za zdrsnjene kamione ipd. In tujca se ne spusti naprej, dokler kazni niso plačane. Ko voznik plača svojo, gre lahko domov, šele ko je plačano od firme in odgovorne osebe, s sprosti še kamion. Plus stroški reševanja, seveda.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Zgleda da mu je, ker je ceneje to naredit kot počakat. Treba je tudi kazen za zdrs nabit. Normalna za voznika in odgovorno osebo, par deset jurjev za firmo.
In ne, v zakonu ne piše zimske gume na vseh kolesih, pika. Letne+ketne je treba ukinit, ker je to za kamion na AC neuporabna kombinacija. Zimske na vseh kolesih. Pika.

Piše človek, ki se je šel zavestno peljat z letnimi po snegu.....umiri se malo. In ne, človeku za volanom definitivno ni do zdrsa, al misliš, da je mazohist in si želi prespat v kamionu bogu za hrbtom?

PS: Hint, a sol za ceste posipat vozjo pa s helikopterjem iz Kopra al kako? Ups, ne, s šleperji veš....

Se mi j..., ali mu je do zdrsa ali ne.
Ja, z letnimi sem se peljal. Ker sem bil 110%, da bo šlo in da ne bom oviral prometa. Če ne bi bil ziher, ne bi šel (zato sem tudi šel le kilometer po ravnem, ne pa recimo v službo, ker sta 2 klanca vmes). Po takem, kot je bilo, bi še z dirkaškimi štampami prišel (sprobeno pred leti). Imam dovolj izkušenj, da to ocenim in za razliko od kretenov, ki os se na AC zatikali po klancih, se nisem zmotil. Če bi se, bi zagovarjal krepko kazen zame.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Norvežani v takem primeru odšlepajo kamion do prve delavnice za premontažo gum, pokasirajo kazen, stroške šlepanja in premontažo novih gum. Ko je vse plačano se kamion sprosti, šofer lahko gre ko plača svojo kazen.

Mi pa nekaj ni jasno, pri vse prometnih nesrečah in zastojih na cestah v SLO - a se ne da malo hitreje "odplužit" razbitih avtov s ceste in sprostit promet? A res ne more prit namenski kamionski šlepdienst in kamion zahaklat pa odvlečt nekam?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.327
3.423
113
Sedaj ko že pišemo na veliko, kdaj bodo pri nas DARSOVI de*****bili postavila na kakšnem počivališču en GRADBENI ODER , ki ga lahko posodi prvi fasader,ker pozimi ga tak ne rabi , da bodo lahko vozniki tovornjakov varno odstranili sneg iz cerad.???

No v Avstriji stojijo vsako zimo na kakšnem manjšem počivališču.

Saj ni čudno da rajši komu sneg na glavo skipa kot pa se kripla naredi ,če plazi po zmrženi ceradi. https://www.zurnal24.si/sloven...lnisnici-300204
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Zgleda da mu je, ker je ceneje to naredit kot počakat. Treba je tudi kazen za zdrs nabit. Normalna za voznika in odgovorno osebo, par deset jurjev za firmo.
In ne, v zakonu ne piše zimske gume na vseh kolesih, pika. Letne+ketne je treba ukinit, ker je to za kamion na AC neuporabna kombinacija. Zimske na vseh kolesih. Pika.

Piše človek, ki se je šel zavestno peljat z letnimi po snegu.....umiri se malo. In ne, človeku za volanom definitivno ni do zdrsa, al misliš, da je mazohist in si želi prespat v kamionu bogu za hrbtom?

PS: Hint, a sol za ceste posipat vozjo pa s helikopterjem iz Kopra al kako? Ups, ne, s šleperji veš....

Se mi j..., ali mu je do zdrsa ali ne.
Ja, z letnimi sem se peljal. Ker sem bil 110%, da bo šlo in da ne bom oviral prometa. Če ne bi bil ziher, ne bi šel (zato sem tudi šel le kilometer po ravnem, ne pa recimo v službo, ker sta 2 klanca vmes). Po takem, kot je bilo, bi še z dirkaškimi štampami prišel (sprobeno pred leti). Imam dovolj izkušenj, da to ocenim in za razliko od kretenov, ki os se na AC zatikali po klancih, se nisem zmotil. Če bi se, bi zagovarjal krepko kazen zame.
Samozavest serijsko.
priden.gif
Kok mi je zanimiva pokroviteljska drža vas avto novinarjev. Po večini mlatenje prazne slame za džabe testna vozila.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.844
113
pri taščici
9.2.1999 sem sel 20+km dalec s 101 s sava exact. (Brez m+s).
Ko sem prisel na vic v sluzbo smo morali s parkinga s kombinirko vleci a4 quatroo.
Snega je padlo bistveno vec kot vceraj(cca 30cm)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Dej mal pomisli zakaj je šla stoenka po snegu. Tud moj Yugo je šel brez težav po lj s starimi zlizanimi debicami. Sam jest sem prerastel to, ti pa glede na fotko totalno zlizanih mišelink še nisi.
 

Sato_Leone

Pripravnik
18. feb 2011
230
10
18
Sierra
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Sedaj ko že pišemo na veliko, kdaj bodo pri nas DARSOVI de*****bili postavila na kakšnem počivališču en GRADBENI ODER , ki ga lahko posodi prvi fasader,ker pozimi ga tak ne rabi , da bodo lahko vozniki tovornjakov varno odstranili sneg iz cerad.???

No v Avstriji stojijo vsako zimo na kakšnem manjšem počivališču.

Saj ni čudno da rajši komu sneg na glavo skipa kot pa se kripla naredi ,če plazi po zmrženi ceradi. https://www.zurnal24.si/sloven...lnisnici-300204

Ta je speljal direkt iz industrijske cone pa ni spucal, pa bodo pucali na avocestnih postajaliscih?
Pa v industrijski coni Podskrajnik je trenutno postavljenih precej gradbenih odrov ce bi tel spucat bi lahko.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
S temi 3 mm lah ti cmeraš policaju.
smile-1.gif
Vsak prevoznik dobro ve, kaj je prava zimska oprema. Je kolega prevoznik in mu na pamet ne pade, da bi se zajebaval, kazni so v k€, očitno prenizke, ker eni so frajerji.
Je pa res, da je prevod v ENG hecn, tričetrt manjka.

Saj meni je ravno, naj stoji ves promet na AC 8 ur ko sneži, se ne vozim po primorki.
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.844
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Dej mal pomisli zakaj je šla stoenka po snegu. Tud moj Yugo je šel brez težav po lj s starimi zlizanimi debicami. Sam jest sem prerastel to, ti pa glede na fotko totalno zlizanih mišelink še nisi.
Miselinke so imele skoraj 3mm profila.;)
No sedaj imajo nove gume skoraj cm....
evil.gif

Si srecen
wink-1.gif


Slika tistih miselink je bila nalepljena v dugem konteksu. V konteksuntietih ki oravijo dw vozijo 2 alinpa tri sezone poleti in pozimi zimske gume. Jaz sem pa dal sliko zimske gume po taki uporabi.
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.816
504
113
Še zapis tovornjakarja

Hvala DARS, za novo adrenalinsko izkusnjo. Res sramota in nesposobnost do konca. Zjutraj ob 6:10 sem s tovornim vozilom vstopil v SLO na mejnem prehodu Fernetici. Kot sem pricakoval je ze snezilo in popolnoma jasno mi je bilo, da bo snega se vec proti Postojni.

Sploh okrog Razdrtega je vedno za pricakovat "cirkus".

Meni, navadnemu soferju je jasno, da bo sranje, vele ucenim pristojnim sluzbam pa NE. Vozil sem se po celem ali ze steptanem snegu (ledeni dili) in nekako prigural do Loma. Sele tam sem srecal prve Darsovce. PRVE!!!!!!

Banda laznjiva, pa koga image za norca? Kdo je posuval in pluzil? KDO???

Pristojne sluzbe sigurno ne. Seveda je se sedaj vse zaprto, ker tovornega vozila se ne da z dvemi pari rok porinit naprej. Tist vas predpotopen pravilnik o ciscenju cest si nekam zatlacite. Dokler se vi zmigate na ceste, je ze vse steptano od teze tovornjakov. Pa naj majo se tako dobre gume nastane sranje.

Res bi bla potrebna ena dobra skupinska tozba za ogrozanje varnosti vseh udelezencev v prometu... Iscem somisljenike in kakega advokata, ki bi nam pomagal to zahojeno organizacijo "pristojnih sluzb za ceste" postavit pred dejstva in zahtevati od njih odgovornost za ogrozanje varnosti v prometu ter povzroceno gospodarsko skodo. Banda nesposobna... Pa se pojasnilo bi rabil.

Zakaj je bilo od Loma pa okrog prestolnice vse polno posipanja in pluzenja od Sezane pa do Loma pa nikjer zive duse??? Zakaj? Snega je bilo ze ob sedmih pri Postojni pol vec kot ob devetih v LJ!!! Sramota. In za vse smo spet krivi tovornjakarji kot ze celo dopoldne tuli Val202.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.204
5.588
113
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Ja res so šalabajzerji s temi obvestili v angleščini
bonk.gif
Če bi dali slo tekst v http://presis.amebis.si/prevajanje/ bi bilo boljše kot nič.

Tako vsi, ki ne znajo slo, niso vedeli, da razsaja burja.

Vsaj še cca 3 ljudi bi morali zaposliti, da bi prevajali
bonk.gif
.


Tile pri darsu so res bukovi.


btw, na AC Reka - Delnice čez Gorski kotar 5 urnih zastojev ni bilo.