TV - ukinitev

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Se sprašujem, če se mi sploh še splača imet TV.
Praktično ga imam bolj kot ne zato, da mi neka slika miglja v ozadju. Malo bolj "zapolni" prostor. Je pa TV na mute in imam radio prižgan.
Če že, pogledam kak tenis grandSlam turnir. Ligo prvakov - bolj kot ne zato, če pride kak sosed na pivo
grin1.gif

Ostalega ne. Kar me zanima, pogledam na netu.

In potem še za to kar gledam, bi lahko na kompu nek stream našel, ali pa recimo imaš nek subscription za plačat, in pogledaš par tekem. Recimo na eurosportu ipd.

Bi pa imel vseeno na steni TV. Na način, da bi imel internet na TVju in kar direkt streamal ali tekmo ali YT, da mi nekaj svira v ozadju.
Sem pa že videl TV, da ti net in YT dela, potem pa bi hotel nek stream predvajat, pa piše, da to ne gre, ker rabiš flashplayer. Ne vem, kako potem YT lahko dela.

Skratka, kot da bi imel na steni en večji monitor/računalnik. Obstaja kaj takega?
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Kar iščeš, je smart TV. S tem, da je smart TV kooratz, ker si prepuščen na milost in nemilost proizvajalca, če bo oz. kako dolgo bo izdajal popravke in nadgradnje za konkreten televzior. Brez popravkov in nadgradenj pa si mrzel, če oz. ko bo nekoč prišel nek nov format ali video standard, če se pojavi varnostna ranljivost, kakšen bug, itd. Poleg tega je upravljanje s smart TV-jem preko daljinca bolj kot ne sadomazohizem.

Jaz bi v tvojem primeru raje na obstoječ TV (če si z njim sicer zadovoljen) priklopil en HTPC. Po možnosti kakšno malo škatlico s pasivnim hlajenjem v stilu Intel NUC, zraven pa brezžično tipkovnico s trackpadom.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Youtube ne dela preko flash tehnologije.
Zakon pravi, da si zavezanec za plačilo naročnine, če imaš kakršnokoli napravo, ki je sposobna predvajati TV program, torej je že lastnik najcenejšega androidnega telefona zavezanec
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Tudi jaz bi na tvojem mestu vzel neko škatlo za priklopit na tv, namesto smart tv. Sam ga imam, sicer sem ga dobil, ker kupil to nebi. Po 3 letih uporabe mi je javil da ukinjajo podporo za youtube. In se lahko hebeš, ker so se oni tako odločili
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Ne govorim za rtv naročnino. Ampak ta varianta s kabelsko ipd. Pač od 150 programov si parkrat na leto pogledam 3 programe.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Dobro, bom pogledal v tej smeri.
Imam pa kar precej star TV. Še v tolarjih kupljen nek LG. Upam, da ima za to kakšen priklop. Drugače bo treba nekak drugač, ali pa nov tv. Nisem nek zahteven uporabnik. Samo da dela zadeva. Ne rabim 500 priključkov in ne vem kakšne super duper kvalitete slike, ker kot pravim, je to bolj kot ne za okras.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
htpc
androidni predvajalnik (imaš v sosednji temi dooolgo debato)
google chromecast (na netu tudi miljon podatkov)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
komp povežeš z tv. Pa nekdo ti da geslo za tvin, t2go, itd in gledaš. Še lepše, če imaš kak stari laptop ga za to uporabiš, da novejšega ne nucaš in lahko istočasno delaš kej drugega.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik map pravi:
komp povežeš z tv. Pa nekdo ti da geslo za tvin, t2go, itd in gledaš. Še lepše, če imaš kak stari laptop ga za to uporabiš, da novejšega ne nucaš in lahko istočasno delaš kej drugega.
Čisto delujoči Android predvajalniki so po 20 EUR. Za ta denar ni šans, da se grem jajcat z nekim prenosnikom in ne vem kaj še vse. Ob tem, da ima ta Android porabo kakšna 2W energije, prenosnik pa bistveno več in se ti že skozi to vsaj delno, če ne v celoti povrne vložek.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
imam cromecast in dela kot šus. Aja z EON od telesmeha dela siol twin pa ne gre streamat.
Dela tudi pop corn ali pa PLex
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Skratka, po kmečko povedano,

nabaviš nek box. To je računalnik, ki ima nek operacijski sistem.
Lahko je to android, videl sem tudi apple tv, ali pa kak pi3(al nekaj podobnega), kjer si naloži winse.

To nato priklopiš na TV in imaš komp/android/apple na TVju.

Če imaš android/apple pač naložiš dol aplikacije. YT ali kaj podobnega in to je to. Ali pa pač nekaj v browserju najdeš in pogledaš. Vem, da je na androidu bil pinguin browser, ki je npr podpiral tudi kakšne streame, ki jih drugače nikakor nisem mogel gledat v chromu.
In če že govorimo o android/apple, je v tem primeru TV samo "povečan" zaslon telefona.

Precej enostavno se sliši vse skupaj. Pa najbrž se vse to priklopi prek HDMI predvidevam.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik map pravi:
komp povežeš z tv. Pa nekdo ti da geslo za tvin, t2go, itd in gledaš. Še lepše, če imaš kak stari laptop ga za to uporabiš, da novejšega ne nucaš in lahko istočasno delaš kej drugega.
Čisto delujoči Android predvajalniki so po 20 EUR. Za ta denar ni šans, da se grem jajcat z nekim prenosnikom in ne vem kaj še vse. Ob tem, da ima ta Android porabo kakšna 2W energije, prenosnik pa bistveno več in se ti že skozi to vsaj delno, če ne v celoti povrne vložek.

Nisem probal, ker zadeve ne potrebujem. Ampak ko sosednjo temo pogledam, mi gre na kozlanje. Enemu dela, drugemu ne, en ma prenovi andoid, en prestari. Andoid se z winsi ne more primerjat. Ajde u 3 Pm, še najlepš zadeva na winsih dela. Najbolj enostavno. Elektrika? 2 kompa skoraj 24 ur na dan, pa 2 televizije zraven, pa ostala gospodinjska poraba, pa klima poleti, ko pridem domov vse luči gorijo kot v Las vegasu, račun med 43 in 48 EUR. ne me hebat z stroškom enga laptopa.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
T2 to go ali kaj je že tisti app od T2-ja dela bp. Ne sicer meni, ker nimam T2, ampak bratu laufa v nulo že ohoho časa, cena za tisti Šišonček je bila točno 21,97 EUR. S poštnino vred.
In za EON je tudi en potrdil, da točno na tistem Šišončku zadeva laufa.
Če pa želiš zadeve krast ala video streaming v smislu filmov, oddaj, itd. potem je pa stvar drugačna. Ampak tudi na Winsih se boš moral za to namatrat in vsak mesec kaj ''štimat'', ker se bodo streaming viri spreminjali.
Glede tvojega komentarja o ceni elektrike pa takole: laptop recimo da žre nekje 30W, če je non stop vključen je to ranga (na palec) 30 EUR elektrike LETNO. Napram 2 EURoma za Šišončka, ki je BISTVENO bolj udoben in lepo imaš daljinca kot se za človeka spodobi, ne pa da se jajcaš z laptopom, itd.
Pa gor lahko rukneš karhočeš (app-i), recimo YouTube in zadeva dela v nulo. Čeprav za YT pa rabiš drug daljinec, ki pa stane še 8 EUR, če hočeš kot človek zadevo uporabljat. Se da tudi z original, ampak je rahlo ''tečno''. Potem je dovolj le ta daljinec.
Toliko o hebanju...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.611
1.527
113
Laptop na tv? Welcome to 2003. Nevem zakaj bi se kdo v današnjem času s tem ubadal, ce obstaja toliko precej boljsih in poceni rešitev. Če komu android ne sede, kupi pc varjanto, ki pa je sicer malo dražja kot 20€
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Meni se recimo tak laptop valja doma

i3 330m 4 GBrama, 240 ssd, ATI Mobility radeon 5470. Star enih 8 let. Za tak lap top ne dobiš 100 EUR, za take pizdarije je pa odličen. Verjetno 4K ne podpira, full HD pa v vseh oblikah. daš na štrom, potem ga pa lahk tud za omaro vržeš in pozabiš. Miška, en klik in gledaš TV. namensko nek laptop kupvat zaradi tega za nekaj 100 EUR se pa res ne splača, se strinjam.
 
Nazadnje urejeno:

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Tudi če ne kradeš streamov in plačaš parkrat na leto za kak mesec subskripcije na določenem kanalu za določen turnir ipd, to še vedno ne nanese 200eur+ na leto za TV.
Torej če ponovim vprašanje - če nabaviš karkoli od teh malih škatel - najsibo android/apple/win, je TV v tem primeru samo zaslon tega sistema?
 

tin01

Pripravnik
31. okt 2007
413
17
18
Tocno to sem sam naredil - odjavil TV in imam se samo internet. 2X Android box prikljucen na TV, na boxu nalozen Covenant in LiveTVSerbia s slovenskimi programi - deluje super.

T.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.427
858
113
Ksz

S tako idejo sem se tudi sam poigraval. Na koncu sem ugotovil, da bom samo za internet placal nekoliko manj.
Trenutno uporabljam telemachov trojcek gold (extra?).

Dobrega - ekvivalentnega internetnega paketa pa nisem nasel.
Idejo sem nato opustil.