Praznična Budimpešta

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
34
48
V začetku decembra gremo družinsko v Budimpešto za 3 dni. Nastanjeni bomo v strogem centru, tako, da bo večina zanimivih stvari (upam) blizu. Je kaj posebno zanimivega tam za videti/pojesti/popiti, kar ni napisano v vsakem vodiču?
 

PivoMan

Pripravnik
21. avg 2016
51
2
8
pivo-man.blogspot.si
Budimpešta je sama po sebi super. Pred dobrimi tremi leti sem bil tam v božičnem času in mi je najbolj v spominu ostala božična tržnica, kjer je bilo za jest res par odličnih lokalnih zadev.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.561
6.164
113
Dobro se je v Restavraciji PAPRIKA:

http://www.paprikavendeglo.hu/angol/index.html

Sem bil pred leti in je bilo
zmaga.gif
 

ergo

Fizikalc
3. sep 2007
1.030
39
48
Izogibajte pa se lokalov na Vaci ulici, še posebej tistih, ki so v lasti okvirjev in obljubljajo 50% skonto na pijačo. Takšna sta recimo Rezengyal bistro in njegova sesterska restavracija Monarchia. Tam vas bo pivo 0.5l stalo 11 EUR, hrana pa ne bo podobna hrani. V kakšni stranski ulici boste našli veliko prijetnejše in cenejše lokale; če boste npr. kje v bližini metro postaje trga Kalvin je v ulici Raday ogromno luštnih, poceni lokalov.
Še to: brez metroja si gibanja po Budimpešti ne znam predstavljati. Za 14 EUR si kupiš na avtomatu 72h vozovnico za vsa prevozna sredstva od metroja, trama, busa in se voziš kolikor te je volja iz enega konca na drugi. Pa ne se švercat po metroju, ker so konrole na čisto vsaki postaji in na vsakem metroju.

lp