Passat R-line vs. Škoda Kodiaq

kikach

Zelenc'
22. nov 2013
26
0
1
Odločam se za nakup novega avtomobila in izbiram med tema dvema modeloma. Sam sicer delam okoli 30.000km na leto in za ta denar se mi zdi, da je Kodiaq najboljša opcija na tržišču. Moti me, da nima digitalnih merilnikov. Glede udobnosti mislim, da ni razlike, ker bi vzel polna paketa pri obeh.

Vsa mnenja bodo dobrošla :)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vso srečo pri dobavi Škodilaka. Trenutno 3 mesece zamude od 4 mesečnega dobavnega roka.
frown-1.gif
 

Hoci

Fizikalc
18. avg 2007
2.546
5
38
Ni debate passat, ker boš čakal pol leta manj na njega dobil mnogo večji popust pa še poraba manjša. Če že hočeš "terenca" pa vzameš alltrack.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Obstajajo določene zdravstvene težave, ko bi se človek vseeno rajši odločil za škodiaqa. Npr. slabovidnost z bolečinami v križu.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Če te boli križ, potem višje sedenje baje paše. Če si pa slaboviden ti je pa čisto vseeno kako avto izgleda.

Sicer passat ni ravno "čimbolj vsestranski", je pa dober avto.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Passat je verjetno v osnovi udobnejši (vsaj tišji) in bolj primeren za kakšne dolge poti, v Kodiaqa pa lažje usedeš in imaš boljši pregled nad cesto.

A "cool" faktor ne dopušča nabave Superba? Kakšen sportline 2.0 tdi DSG zna biti luštna zadeva.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Samo res, nebi še superba pogledal? Ker passat je reeees dolgočasen in sterilen za zjokat. Za kodiaka pa ne morem podati mnenje, ker mi te kante niso pri srcu. Ima ga sicer lokalni mesar, pravi da je super.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
Citat:
Uporabnik kikach pravi:
Glede udobnosti mislim, da ni razlike, ker bi vzel polna paketa pri obeh.

Kaj je zate polni paket?
Passat 240KM, 4-Motion, komplet R-Line (ne samo zunanjost) in vsa možna oprema nanese 60.000 EUR.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Danes se ravno vozil v zelo dobro opremljenem testnem Kodiaqu vendar me je pustil hladnega.
Števci čisto "češki", notranjost prostorna ampak to je tudi vse. Tudi vožnja se mi v primerjavi z mojim RAV 4 ni zdela udobna.
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Glede na to, da omenja udobnost, verjetno ni debata o 240 KM, hkrati pa tudi govori o r.line, kar nima kaj dosti povezave z udobjem.
4x4 pa seveda zna bit udoben.
smile-1.gif
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Citat:
Uporabnik kikach pravi:
Odločam se za nakup novega avtomobila in izbiram med tema dvema modeloma. Sam sicer delam okoli 30.000km na leto in za ta denar se mi zdi, da je Kodiaq najboljša opcija na tržišču. Moti me, da nima digitalnih merilnikov. Glede udobnosti mislim, da ni razlike, ker bi vzel polna paketa pri obeh.

Vsa mnenja bodo dobrošla :)
To sploh ni debate. Passat.

Če bi primerjal s superbom, potem je dilema malo večja. Pa vendar je nekaj stvari v prid passatu. Vsaj ko sem se jaz odlocal so mi bile to tocke odlocitve.
 

fijatovPES

Fizikalc
1. okt 2007
446
30
28
Imam highline 240 ks 4x4

Avto ima 100 tisoc zaenkrat brez pripomb

Pocipan je na 285 konjicev zadeva res gre noro

Najlepse je ko se ti wanabee hiter passat -beri r line z 180 konji zalepi na rit in blenda ....
V avtu se ne pogresa nic, bo pa naslednji visji...malo mi je prenizek oziroma opazam tudi sam da se staram
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

kikach

Zelenc'
22. nov 2013
26
0
1
Sam sem sedel v najnovejšem Superbu L&K pa me nekak ni prepričal. Imam dve leti on pol starega Mondea in bi rekel, da je boljši od Škode. Še vedno je Passat zagotovo boljši avto.

Sem tudi gledal Tiguan Allspace samo me ne prepriča.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.006
113
Citat:
Uporabnik kikach pravi:
Sam sem sedel v najnovejšem Superbu L&K pa me nekak ni prepričal. Imam dve leti on pol starega Mondea in bi rekel, da je boljši od Škode. Še vedno je Passat zagotovo boljši avto.

Sem tudi gledal Tiguan Allspace samo me ne prepriča.

Imam dve leti on pol starega Mondea in bi rekel, da je boljši od Škode Fabie.......
evil.gif
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Citat:
Uporabnik kikach pravi:
Odločam se za nakup novega avtomobila in izbiram med tema dvema modeloma. Sam sicer delam okoli 30.000km na leto in za ta denar se mi zdi, da je Kodiaq najboljša opcija na tržišču. Moti me, da nima digitalnih merilnikov. Glede udobnosti mislim, da ni razlike, ker bi vzel polna paketa pri obeh.

Vsa mnenja bodo dobrošla :)

Glede na to, da bo Karoq prvi Škodilak z digitalnimi števci, najbrž ne bo dolgo trajalo, ko jih bo dobil tudi Kodiaq?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Torej da povzamem:
- Superb L&K te ne prepriča, Kodiaq te je pa prepričal in je v izboru
grin1.gif

- na eni strani športna limuzina (Passat), na drugi strani SUV (Kodiaq)

Moje razmišljanje gre v tri smeri:
- si slep in brez občutka
grin1.gif

- si pod resnim vplivom substanc
frown-1.gif

- se pogovarjamo o HotWheels avtomobilčkih
evil.gif


Če pa se motim v vseh treh predpostavkah, pa zapri net in se spravi do salona oba avtomobila potestirat. Sem prepričan, da bo odločitev bistveno lažja in hipna.

PS: Lahko bi pisal s svojim pravim nickom
grims-1.gif
.
 

kikach

Zelenc'
22. nov 2013
26
0
1
Ne razumem kaj ti ni jasno. Torej med terenskimi vozili me je v tem cenovnem rangu najbolj preprical Kodiaq. Pri karavanih pa Passat. Se pa ne morem odlocit katerega od teh dveh modelov bi izbral.
 

lecko

Pripravnik
11. okt 2016
77
6
8
Citat:

Glede na to, da bo Karoq prvi Škodilak z digitalnimi števci, najbrž ne bo dolgo trajalo, ko jih bo dobil tudi Kodiaq?



Tudi karoq je zaenkrat v praksi še kar brez digitalnih števcev(razen v reklamah in sejmih). Naj bi jih dobil v praksi z novim modelnim leto, sredi 2018 menda. Za kodiaqa pa nisem zasledil kdaj.

Sicer pa morda še boljš brez digitalnih, se tako manjkrat pogled umakne s ceste na števce ?