Kuna napada avtoinštalacijo

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Pozdravljeni
Kot je napisano že v naslovu, mi kune napadajo in grizljajo inštalacijo po avtu (P208). Do sedaj so napadle dovodno cevko za vitrex do šob 3x in protihrupno izolacijo na pokrovu motorja. Ker je avto zavarovan, so naročeni že novi deli , avto pa je bil tudi pregledan na pooblaščenem servisu, če je uničeno še kaj drugega. Sem pošprical z sprejem, ki naj bi odganjal kune in ostale glodalce, ampak jih očitno to ne gane. Sem pa ugotovil, da se to verjetno dogaja tam, kjer je partnerka v službi, čeprav sem videl kuno tudi že v okolici bloka.
Se pa bojim, kdaj se bodo lotile še mojega avta.
Gledal sem po spletu in prišel do te napravice pa me zanima ali ima kdo to zmontirano in ali opravlja svojo funkcijo in odganja kune.
Ali se to priklopi samo na + in - na akumulatorju?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Globus

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
naredi si ene par malih vrečic iz blaga in not natlači človeške lase, ter vrečice položi na več mestih pod pokrovom.....se ne bodo več vračale
wink-1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Ultrazvočni odganjalec bo verjetno najboljša rešitev. S kunam sicer nimam izkušenj... preverjeno pa odganja mačke in neznanega glodalca, ki nam je na podstrešju pojedel UTP kabel
smile-1.gif
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Ali se ta odganjalec priključi na akumulator in je to to in se potem sam izklopi ko je avto v pogonu in se sam vklopi ko avto ugasnem.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Sem videl že svašta pod havbo in so kune veselo glodale dalje
smile-1.gif

Zna bit cela jeba.
 

vuk

Pripravnik
19. nov 2007
499
4
18
Uf, kune so sranje - jaz sem skor doktoriral iz tega, ko sem zivel prakticno ob gozdu. probal vse kar je mozno, tudi dajal mrezo pod avto, pasje dlake noter,kupoval neke posebne spreje, elektronske odganjalce itd. Na koncu mi je najbolj pomagalo ko sem motorni del vsakega novega avta presrical z WD40 - po nasvetu enega znanca. Na krpo dal WD40 in premazal skoraj celi motorni prostor, protihrupno zascito pa tudi lepo nasprical. Seveda moras postopek veckrat ponovit pa zraven pazit na razne jermene in podobno. Zraven imam se tudi elekronski odganjalec za kune iz Conrada (https://www.conrad.si/Kemo-avtomobilski-ultrazvocni-odganjalnik-kun-M100N.htm?websale8=conrad-slowenien&pi=848697&ci=SHOP_AREA_92330_0330015).
Sedaj zivim sicer v strnjenem nasleju,ampak kune se se vedno najdejo v blizini in marsikateri sosed pojamra. Jaz ko nardim ta postopek z WD40 in ga vsake tolko casa ponovim nimam problemov vec z kunami zadnjih 10 let. Tudi par sosedov je reslo problem z kunami po mojem nasvetu.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Tudi sam bom naročil ta odganjalec kun za svoj avto in avto partnerke. Potem, ko dobi nove cevi in protihrupno zaščito bom tudi z wd pošprical vse. Na servisu bom rekel naj dobro očistijo motor in motorni prostor.
Sem pa ugotovil, da se to dogaja na parkirišču kjer hodi partnerka v službo, saj se je to začelo pojavljat, ko je pred dobrim mesecem zamenjala službo.

Pa edino njen avto napadajo. Moram vprašat, če ima edina Pižoja v službi.

Dodano:

Sem bral navodila, ki so priložena izdelku na linku in mi ni jasno ta "sponka 15"


Napotek: pri večini avtomobilov s sponka »15« pri izklopu motorja samodejno položena s plusa na
»maso«. Če je to tako tudi pri vašem vozilu, potem negativne žice odganjalnika kun ne priključite
na maso, temveč na sponko »15«. Potem se bo odganjalnik kun samodejno vklopil takoj, ko boste
ugasnili vozilo.
Odganjalnik kun priključite na sponko 15 vašega avtomobila, ker bo obratoval samo pri parkiranem
avtomobilu. Nekaj strank nas je vprašalo, kje pri njihovem avtomobilu je sponka 15. Dobili smo
informacijo, da naj bi po evropskem standardu sponka 15 bila prisotna na vtiču za avtoradio in da
naj bi bila tudi označena.
V državah EU je nujno potrebno odganjalnik kun namestiti tako, da lahko obratuje samo pri
parkiranem vozilu in nikoli pri obratujočem motorju. Za to priključite priključek mase dovoda toka
naprave tako kot je opisano v navodilu na sponko 15 vaše ključavnice za vžig. Če pri vašem vozilu
ta sponka ni prisotna ali če se odganjalnik kun samodejno ne izklopi, ko motor teče, potem se
pozanimajte pri vašem servisu, kako priključite napravo.

Kako se naj torej priključi in kam, da bo pravilno, kje je ta "sponka 15" pri Focusu in P208?
 
Nazadnje urejeno:

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.439
92
48
Citat:
Uporabnik kapadimul pravi:
Pozdravljeni
Kot je napisano že v naslovu, mi kune napadajo in grizljajo inštalacijo po avtu (P208). Do sedaj so napadle dovodno cevko za vitrex do šob 3x in protihrupno izolacijo na pokrovu motorja. Ker je avto zavarovan, so naročeni že novi deli , avto pa je bil tudi pregledan na pooblaščenem servisu, če je uničeno še kaj drugega. Sem pošprical z sprejem, ki naj bi odganjal kune in ostale glodalce, ampak jih očitno to ne gane. Sem pa ugotovil, da se to verjetno dogaja tam, kjer je partnerka v službi, čeprav sem videl kuno tudi že v okolici bloka.
Se pa bojim, kdaj se bodo lotile še mojega avta.
Gledal sem po spletu in prišel do te napravice pa me zanima ali ima kdo to zmontirano in ali opravlja svojo funkcijo in odganja kune.
Ali se to priklopi samo na + in - na akumulatorju?

Imaš srečo, da nimaš Trabianta. Njega pa svinje celega požrejo
evil.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
modra (vsaj mislim da je še modra) konzerva. oziroma najmočnejši strup za glodalce. bo mir dokler se ne nasilejo nove ali pa zečneš delati dovolj kilometrov da jim bo avto konretno zasmrdel. rade imajo nove avte...
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Grem v ponedeljek najprej nabaviti strup za glodalce. Moram še poiskati prostor kamor ga bom namestil. Upam, da ga bodo imele kune raje kot inštalacijo.
Dokler uživa samo na cevki za dovod vitrexa in trga protihrupno zaščito je še čas za ukrepanje, ko bo napadla elektroinštalacije bo pa že prepozno pa avto (ne)vozen.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
priporčam lonček od jogurta... lahko tudi malo večji in ga nekam zatlačiš kjer se ne greje. je lahko stalno v avtu. da je dovolj globok da vab ne zgubiš med potjo. lahko ga tudi s kakšno žičko pričvrstiš.
nabavi tiste vabe ko so v malih vrečkah. da kuna nese v gnezdo. si prepičan da je kuna? mogoče je tudi podgana. se mi zdi da podgan staarost avta ne moti, kune ponavadi po nekaj tisoč kilometrih odnehajo.
 

kapadimul

Fizikalc
10. avg 2007
646
26
28
Dravograd
Predvidevam, da je kuna. Tam kjer dela partnerka je blizu gozd in ima 8 ur mir in lahko dela škodo. Ali bi podgana tudi naredila tak drmr po protihrupni zaščiti
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Obujam temo, ker se mi je pojavil podoben problem.

Opazil sem pogriženo izolacijo pod motornim pokrovom in bodo sedaj potrebni zaščitni ukrepi.
Kot je eden pred menoj omenil sem malo našprical z wd-jem in nastavil strup za podgane, baje da prav za kune ne obstaja:sprasujemse:

Torej iščem še preizkušen elektronski odganjalec za vgradjo pod avtomobilski pokrov., kaj priporočate tisti z izkušnjami?

Tnx
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.640
2.359
113
Pomurje
Če malo voziš elektronskih sploh ne priporočam.
Prav tako se navadijo teh frekvenc in se jim fučka.

Smrad deluje par mesecev.
Največ haska je od močne mačke ali dveh ali pes. Takrat se umakne.