Kolo - luč

corsol

Guru
11. mar 2010
2.664
821
113
Ima kdo kakšno priporočilo glede luči(spredaj + zadaj) za bicikel.
Uporaba:MTB+cestak
Vožnja večinoma izven naselj,torej neosvetljene ceste.
Trenutno uoprabljam 1 iz hoferja(660lm), ki pa nima najboljše/enakomerne osvetlitve.
Pod 100€ ,si mislim da je vse bolj kompromis, ..
Gledal sem cateye(1200-1600lm),BM(90lux)....

+kakšna naglavna-manjša bi
tudi prišla prav
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.664
821
113
No tako imam zdaj, to je verjetno najbolj razširjen model ,ki se prodaja pod različnimi imeni in take ne bi , ker kot sem že omenil, fokus ni ok(preveč koncentriran v 1 točki).V bistvu niti ne iščem najcenejše luči z največ svetlobe, rad bi dobil nekaj kar ima kvalitetno razporeditev svetlobe(česar poceni kitajci očitno nimajo) pa, da ne stane preveč.
 

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Za MTB obvezno rabiš 2 luči (verjetno tudi za cestaka). Torej eno na balanci in drugo na glavi čelko. Verjetno se strinjaš, da rabiš backup če ti slučajno sredi ovinka ena odpove. Verjetno ima iz istega vzroka tudi avto 2 lampi. In ob dveh lampah pri takih močeh jamrat da fokus ni OK (ni točkovno) je bolj kot ne smešno. S takimi lučmi se lahko vozi po MTB enoslednicah.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.864
5.466
113
Sicer z lučjo ni nič narobe..sploh za ta $$$.. . Mam eno baterijo od jest5-ke z enako ledico in dela dan
smile-1.gif


Sam Lumnom nej da kitajc eno nulo stran...700
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Uf, a ni tole za teči malo pretežka oborožitev. Čutiš da nekaj je na glavi. S kakšnim manjšim kalibrom se ti zdi da imaš samo trak.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.651
1.576
113
Citat:
Uporabnik roblek007 pravi:
Za MTB obvezno rabiš 2 luči (verjetno tudi za cestaka). Torej eno na balanci in drugo na glavi čelko. Verjetno se strinjaš, da rabiš backup če ti slučajno sredi ovinka ena odpove. Verjetno ima iz istega vzroka tudi avto 2 lampi. In ob dveh lampah pri takih močeh jamrat da fokus ni OK (ni točkovno) je bolj kot ne smešno. S takimi lučmi se lahko vozi po MTB enoslednicah.

Se lahko samo podpišem pod to. Ena taka kot na linku iz alija na glavi, ena na belanci in nimaš kaj jamrat o fokusu. Sem s tako kombinacijo kar nekaj sezon divjal po temi po singletrackih v gozdu polnega listja in vsakič preživel. Na cesti s tako kombinacijo luči marsikateri avto prekosiš po svetilnosti
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.241
-8.465
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Jaz sem si lani tole za tečt ubodel - BMK če lumni ne štimajo - sveti ko sunce žarko.
tongue-1.gif
Ne samo, da lumni ne štimajo, sedaj je vedno pogosteje, da so v teh poceni lampah ponaredki CREE ledic, ki svetijo še pol slabše, kot original
evil.gif