Obsedenost s tekom (tekaštvo)

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

O tem bi sicer znal največ povedati naš bivši član na alterju
evil.gif


https://vw-ljubljanskimaraton.si/sl

http://www.rtvslo.si/sport/rekreacija/na-facebooku-je-ze-vsak-nedeljski-izletnik-maratonec/435950

Citat:


Tek mora biti užitek in sprostitev
Pri teku si nikoli ni pomagal s kakšnim dopingom, za preostale tekače pa ni prepričan, da je tako. "Nekatere imam malo na sumu, da so sposobni marsičesa, kar se mi zdi velika škoda. Na rekreativni ravni bi moral biti tek usmerjen le v užitek, sprostitev, v odpravo stresa. Nerazumno je, da bi človek sploh pomislil na doping, a očitno so nekateri tako ambiciozni, da to počnejo." A vseeno: kakšne (naravne) dodatke bi priporočal tekačem? "Le maščobe omega tri, saj tega v hrani ne dobiš dovolj, tako da je to smiselno jemati v kapsulah ali v tekočini. In morda še kakšne vitaminske tablete."

Obsedenost s Facebookom
"Kar na bruhanje mi gre, ko vidim fotografije in razne komentarje, a to je očitno postal trend. Da moraš ob vsakem treningu na družbenem omrežju objaviti fotografijo in se hvaliti. Ljudje so obsedeni s tem. Ali pa ko prideš na štart maratona. Vse piska, na rokah imajo skoraj televizijo. Ko smo mi tekli, še štoparic ni bilo. Tekel si po svojem občutku. Očitno je to postal velik posel. Da je treba rekreativcem prodati vse, od dragih športnih copat do vse te tehnologije."

priden.gif
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.673
579
113
Evo snečko, kle te pa podprem.

Dej povej mi a si že kdaj vidu koga k laufa pa se smeji al pa je nasmejan.

E nisi, loh pa prideš na pir
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zadnje čase videvam "tekače", ki sopihajo in se matrajo. Pred poletjem videvam malo več debeloritnih, ki probajo še malo izpilit za kopalke, sicer pa same take kot jih opisujejo, mp3, iphone 11, pisane barve, izraz na licu kot da betonira, sam tekaški gib pa takšen, da se sprašujem, ali je to sploh zdravo za telo
smile-1.gif


Pol pa jamrajo, kak jih boli križ pa sklepi itd.

Tek je matranje, to je dejstvo.

Do sedaj sem sicet tekal največ do 10km, sem bil bolj kratkoprogaš, za daljše razdalje moraš biti bolj dachau-ec
smile-1.gif
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.268
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Meni so pa smešni tisti, ki ob 5:00 zjutraj lepijo na facebook fotke iz šmarne, kao sončni vzhod. Vsak teden.... A greš na šmarno ob 5:00 zjutraj zaradi sebe ali drugih?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Podobno je s "hribovci"-speši v hrib, kot bi ga hudič preganjal, s pogledom ,uprtim pred sebe molče premaguje višinske metre.
Najbolj je zadovoljen, da "počasneta" sreča nazaj poskakujoč tam nekje na polovici poti navkreber..
wink-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Če za vzorec vzameš facebook pač težko narediš kakšen drugačen zaključek. Ampak s tem največ poveš o sebi in svojih predsodkih, nič pa o tekačih, ki jih na facebooku (in ljubljanskem maratonu, stravi, twiterju,....) ni. Isto analogijo lahko prevedeš še na kolesarsko sceno in maraton franja (pardon bolnico franja). Pa to še zdaleč ne pomeni da drugih kolesarjev/tekačev ni. Če jih ne srečuješ pomeni samo da nisi tekač/kolesar ali pa moraš zamenjat okolje. Iste sorte tiči skup letijo. Namesto na fejsbuk pejte ven da vam glave prepiha, tam se najde še kaj drugega kot paciente.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Poglej število "tekače", kako iz leta v leto narašča na "maratonu"
smile-1.gif


Jaz se sicer sprehajam, pohodništvo, da se nadiham svežega zraka, vmes ko čekiram fb. Med tekom teško bereš FB.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Meni so pa smešni tisti, ki ob 5:00 zjutraj lepijo na facebook fotke iz šmarne, kao sončni vzhod. Vsak teden.... A greš na šmarno ob 5:00 zjutraj zaradi sebe ali drugih?

Ampak tukaj se zgražate ravno tisti, ki vsako svojo bicikel turo objavljate na alterju in ste glavni v temi z 800 stranmi o urah in gps-ih za rekreacijo. In ob vsakič ko mišica zapeče sprašujete kaj pojest. In za vsakič se usrat kater prehranski dodatek pojest.

Kot je rekel Rok Puhar v članku. Tek je tako enostaven, da ne rabiš trenerja. Rabiš 4 stvari.: par copat, nogavice, hlačke in majico. Nič (z besedo:0) drugega.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
509
171
43
Ker je LJ maraton blizu je tek trenuten trend, in ga je facebook poln. Niso pa tekači nič posebno izstopajočega (vsaj na mojem facebooku). Imaš kolesarje, ki stalno limajo linke iz strave, pa slike kolesa ob tabli za vršič...pa crossfiterje v prešvicanih majicah, pa spinning entuziaste, pa ženske na skupinskih vadbah v pajkicah... vsega je polno, tek ni izjema.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
kzs
Meni pa se zdi, da mi na FB najbolj "težijo" neki tečni motoristi, prijatelji, znanci izpred desetletij. Kje so bili čez vikend in katere predpise so kršili na cesti in tam, kjer ceste ni. Da je najbolj aktiven izven prostega časa policist, ne rabim razlagati. A so res vsi motoristi taki?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
kzs
Meni pa se zdi, da mi na FB najbolj "težijo" neki tečni motoristi, prijatelji, znanci izpred desetletij. Kje so bili čez vikend in katere predpise so kršili na cesti in tam, kjer ceste ni. Da je najbolj aktiven izven prostega časa policist, ne rabim razlagati. A so res vsi motoristi taki?

Ja, vsi motoristi smo takšni
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.305
5.334
113
Pa kaj je zdaj problem točno? Da obstaja način "pravega" teka? Ki absolutno ne sme imeti ur, FB dostopa in pinki najkic? Če pa to spravi ljudi migat, pa tudi nič narobe...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
jest vidim da pac vsak objavlja svoje hobije... tek in fb mata tok skupnega kot kolo in fb...

pac stvar posameznika, ce rabi potrditev drugih, da je zadovoljen.
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Pa mogoče malo slabe vesti, ko na terasi s čikom v roki in prvim pirom tega dneva gleda FB.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
Meni so pa smešni tisti, ki ob 5:00 zjutraj lepijo na facebook fotke iz šmarne, kao sončni vzhod. Vsak teden.... A greš na šmarno ob 5:00 zjutraj zaradi sebe ali drugih?

Ampak tukaj se zgražate ravno tisti, ki vsako svojo bicikel turo objavljate na alterju in ste glavni v temi z 800 stranmi o urah in gps-ih za rekreacijo. In ob vsakič ko mišica zapeče sprašujete kaj pojest. In za vsakič se usrat kater prehranski dodatek pojest.

Kot je rekel Rok Puhar v članku. Tek je tako enostaven, da ne rabiš trenerja. Rabiš 4 stvari.: par copat, nogavice, hlačke in majico. Nič (z besedo:0) drugega.
467716-post_slo.gif

Jaz sem iz te scene (maratonov namreč) izstopil. To ni nič drugega kot ena velika top-šop-fop mašinerija, ki bi ti za drobiž prodala lastno mamo. Velja za tek in bicikl. Ja, malo ven iz "top" lokacij srečaš normalne ljudi, ne nujno ravno dachau-ce, take ki se znajo pogovarjat in se (ne morš da verjameš) celo smejejo.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Če za vzorec vzameš facebook pač težko narediš kakšen drugačen zaključek. Ampak s tem največ poveš o sebi in svojih predsodkih, nič pa o tekačih, ki jih na facebooku (in ljubljanskem maratonu, stravi, twiterju,....) ni. Isto analogijo lahko prevedeš še na kolesarsko sceno in maraton franja (pardon bolnico franja). Pa to še zdaleč ne pomeni da drugih kolesarjev/tekačev ni. Če jih ne srečuješ pomeni samo da nisi tekač/kolesar ali pa moraš zamenjat okolje. Iste sorte tiči skup letijo. Namesto na fejsbuk pejte ven da vam glave prepiha, tam se najde še kaj drugega kot paciente.

zmaga.gif