mimovrste

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Sedaj gledam DPD tracking in piše Vašega paketa ni bilo mogoče dostaviti. Za več informacij se prosim obrnite na klicni center DPD.

Do sedaj sem imel vedno dobre izkušnje z njimi, danes pa ne vem kaj se dogaja.

Bodo jutri ponovno dostavljali ali moram klicati tja, ima sluajno kdo izkušnje?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kot spremljam zedeve še pri nekih drugih poslih so trenutno dostavne službe v Sloveniji na neki zelo nizki točki.
Včeraj čakam DPDjevca skoraj eno uro pred objektom, on pa ves čas trdi, da je tam. No potem je končno prišel in rekel, da je bil nesporazum v komunikaciji.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Najbrž to res ni ustavna pravica, ampak - a je res tako čudno pričakovati normalen in resen odnos?

edit: jaz pri naročanju, če se le da, izberem Pošto - doslej še niso zatajili, pa tudi če me ni doma za prevzem, me pošiljka čaka na bližnji pošti. Verjamem pa, da so pogoji dostave različni glede na kraj.
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Sicer ni povezano z mimovrste, a vseeno...

Dobavni roki so postali katastrofa. Do edaj je imel moj dobavitelj dobavni rok PLC-jev max. 4 tedne, če niso bili na zalogi pri proizvajalcu (da so šli komaj v proizvodnjo). Zadnje naročilo je trajalo skoraj 3 mesece! Enako se je zgodilo z ohišji (Fibox) - normalni dobavni roka max. 10 dni, zadnje naročilo 2 meseca. Vremenska postaja - normalni dobavni rok 7 dni, zadnje naročilo 1 mesec... Pa vsa naročila oddana in 100% avansirana v juniju in juliju...
Za PLC so mi rekli, da je v Evropi na področju avtomatizacije skokovita rast, vsi pa so po zadnji krizi zmanjšali proizvodne zmogljivosti (tudi pozaprli proizvodne obrate). Zdaj pa ne dohajajo naročil, hkrati pa ne upajo povečati zmogljivosti, ker se bojijo, da bi spet prišlo do balončka...
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Konec dober, vse dobro, danes sem končno dobil paket. Odogovr dpd-jevca zakaj ga včerja ni bilo pa je bil, da se mu je vse izbrisalo iz skenerja....
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Konec dober, vse dobro, danes sem končno dobil paket. Odogovr dpd-jevca zakaj ga včerja ni bilo pa je bil, da se mu je vse izbrisalo iz skenerja....

To je še ok odgovor..meni je šofer enega manjšega ljubljanjskega kurirskega podjetja na vprašanje kje je bil včeraj odgovoril z "boli me [cenzura]", nato pa še "jebe se mi". Nisem reagiral, ker se z opicami ne ukvarjam, sem pa dosegel, da je dobavitelj zaradi takega odnosa in zamujanja dostave prekinil pogodbo z njimi.
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Me prav zanima, doselj vse dobil v roku, ampak sem vedno naročal stvari, ki os bile pri njih. Sem pa včeraj naročil nekaj kar je na zalogi pri dobavitelju, pa da visimo, ali se bodo držali roka.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Evo, včeraj so končno poslali, 15 dni po naročilu, prišlo bo predvodoma v ponedeljek, torej 18 dni od naročila. Če bi isto zadevo naročal kjerkoli v evropi bi jo imel 14 dni nazaj doma. Madona, v 18 dneh bi še iz kitajske direkt pršlo
grin1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Me prav zanima, doselj vse dobil v roku, ampak sem vedno naročal stvari, ki os bile pri njih. Sem pa včeraj naročil nekaj kar je na zalogi pri dobavitelju, pa da visimo, ali se bodo držali roka.
Dobil točno v roku.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Me prav zanima, doselj vse dobil v roku, ampak sem vedno naročal stvari, ki os bile pri njih. Sem pa včeraj naročil nekaj kar je na zalogi pri dobavitelju, pa da visimo, ali se bodo držali roka.
Dobil točno v roku.

Zanimivo. Sem moral naročit še en korito za tišlerja, nisem hotel ampak jebiga... Na zalogi pri dobavitelju, naročeno v sredo, danes poslano, dobil bo ali jutri ali ponedeljek. Datum na sajtu je držal.

Očitno je dejansko od dobaviteljev veliko odvisno...
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Jaz sem do zdaj zelo zadovoljen z njimi. Ravno v ponedeljek narocil monitor.
Pisalo je dobava 5 dni. Dobil ze po treh dneh.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Jaz sem pred kratkim pri njih narocil mikrovalovko, katera je bila skupaj s postnino cenejsa za 40€ od najcenejse pri nas. Narocil, naslednji dan je dpd ze pripeljal, sem bil prav presenecen, kako je mozno, da je bilo od narocila pri meni v manj kot 24urah.