nakup sup-a

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Primerjave s triciklom in avtom ne bom komentiral.. Bom pa jemal odgovore tebe in še dveh, ki sta se poleg vključla, malo z rezervo.

Zadnja 2 popodneva sem testiral aqua marina thrive sup na jezeru. Na trenutke je malo pihalo in rahlo valovalo...



To je do zdaj (daleč) najslabši sup, kar sem jih probal. Enoslojni material, redek dropstitch, zanič plastično mehko veslo - ročaj je ok...

Napumpal sem ga do 0.95 bara in se sicer nič opazno ni vdajal pri moji teži, ampak stabilnost levo/desno pa je bila obupna. Sicer drugi dan nisem več padel dol, tak da sem se ga precej navado
smile-1.gif
Do zdaj imam nekje 15 ur vaje na sup deskah...

Ko slabo stabilnost združiš z mehkim veslom, dobiš naporen trening in polžje premikanje po vodi. Verjamem, da bi s solidnim veslom bila precej boljša izkušnja in bi se dalo uživat tudi na tej čip šit kitajski deski.

https://ibb.co/cfNLWv lol

Zdaj najbolj razmišljam o Zray (dvojni laminat, bolj gost DS, boljša stabilnost) za 500 eur + rabljeno veslo za caa 100 eur oz. red paddleco sport 11"3 oz. race 2017 ( rpco je 99,9% najboljša deska na trgu po tehnologiji/kvaliteti in stabilnosti) za caa 1200 eur
uf-1.gif

Ker kupujem za dlje časa, se bom verjetno stegno do red-a. Po novem letu jasno..

Moral bi še enkrat sprobat zraya in še kaj drugega, zdaj ko mam več feela kaj je dobro in kaj ne. Je pa žal že konec sezone.. Definitivno bom vzel desko, s katero bo nekaj dela, da ne bo preveč na izi. Joge ne mislim gor izvajat, kak plank in kaj podobnega pa ziher.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
veš primerjava med avtom in triciklom je precej bolj na mest kot pa med poršom pa kio, kakor si že sam ugotovil AM res precej podn in se z njim ne bos kaj dalec peljal in če si imel težave na mirnem jezeru, se te hibe na morju ko so vedno vsaj neki mini valovi skoraj podeseterijo in se vse skupaj konča z veslanjem na kolenih kar pa je zelo podobno vožnji v Piago triciklu, sej pelješ se, sam je pa še precej dalec od avta.

Če si se sedaj odločil da pa bi vseeno rajši premium znamko, kot pa neke noname znamke, poglej še za drugimi kot pa samo za REdi ... Redi so zagotov dobre deske in sodijo v premium razred, vrhunski pa je pri njih samo marketing .... msl tehnologija je v uporabi od leta 2015 samo da drugi tega niso obešali na tako velik zvon kot pri njih
wink-1.gif
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Vidiš, to pa je že bolj objektivno razloženo. Taki komentarji so definitivno zelo dobrodošli.
smile-1.gif


Praviš, da naj gledam še za RDD, Fanatic, Starboard, Jabe?! Stvar je taka, da so vsi ti našteti tam okoli jurja+- kak stotak, red je pač še malenkost dražji. Zray po drugi strani pa očitno ima neko solidno tehnologijo (ni tolko slab kot je poceni) in to za polovico cene. Tu je zdaj frka.. Me pa zanima kolko izkušenj imaš ti osebno z zray 2016+ letniki? Kakšna so priložena vesla pri priznanih proizvajalcih? So dovolj uporabna in trda?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.139
113
pa dobro zaj pa nehaj utruja in že kupi enkrat zray. V vsakem postu prepričuješ kak je to to kvalitata ampak nizka cena. WTF ne kupiš?
Vesla so taka kako plačaš. Če si žid dobiš alu plastik veslo nič posebnega. Če daš par 10€ zraven dobiš steklenega. če daš še par deset zraven pa karbon. Kaj se mene tiče je steklo dovolj dobro. Se pa tudi z aluminjastim preživi BP
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
pa dobro zaj pa nehaj utruja in že kupi enkrat zray. V vsakem postu prepričuješ kak je to to kvalitata ampak nizka cena. WTF ne kupiš? Vesla so taka kako plačaš. Če si žid dobiš alu plastik veslo nič posebnega. Če daš par 10€ zraven dobiš steklenega. če daš še par deset zraven pa karbon. Kaj se mene tiče je steklo dovolj dobro. Se pa tudi z aluminjastim preživi BP

Zato, ker konkurenca ne počiva, ker zna (dobro) skopirat tehnologijo deloma ali v celoti, katera je bla na koncu še zastojn in zato tudi lahko ponudijo izdelek po nižji ceni??

Veslo bom kupil rabljeno, vsaj steklo, če pa bo takrat kak dober deal za karbon, pa bom to vzel.
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Jaz sem letos pred morjem kupil Starboard Blend in sem zelo zadovoljen z supom. Na morju tudi v malo večjih valovih stabilen, trden, nobenih problemov. Vsak dan sem naredil z njim okrog 10 km, prava milina. Veslo imam pa od JP australia malo boljše tridelno.

Skratka, kupi kar ti pač najbolj odgovarja. Ni tle neke velike filozofije, sprobaj pa boš videl. Jaz sem zadovoljen z Starboardom, ki jih pa na morju ni bilo velik, v glavnem so bili nižji razredi, pa tu pa tam kakšen red, to je to.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
ja konkurenca lahko kopira tehnologijo, sam kaj ti nuca kopirat tehnologijo lepljenja če je ma dropstich zanič,
razlika med supi nastane zaradi DS (dropstitcha) in ne zaradi max PSI, števila plasti, ojačitev spodaj zgoraj znotraj in kaj vem kje še vse itd ... DS je vsa skrivnost in DS se razlikuje v gostoti tkanja, natančnosti izdelave in uporabljnega materiala za izdelavo niti in tukaj nimas kaj kopirat, lahko samo vzameš DS ki je cenejši, cenejši pa je ker je slabši in če je osnovni material zanič tudi končni izdelek ne more bit dober!

www.youtube.com/watch?v=cINL1fJSh_Q


Razni Zray, Shark,AM Safe .... in kaj jaz vem kaj so se vse za ene znamke na trgu uporabljajo DS kakršnega so premium znamke uporabljaje pred tremi štirimi leti. In da , tudi te ceneješe znamke so postale dovolj dobre za nekega čist basic uporabnika ( do 90 kg) in so lahko soliden nakup če veš kaj kupuješ in zakaj bos sup uporabljal. Če pa od supanja želiš več kot le občasen krog po zalivu, ploščad za sončenje in nekaj iz česar otroci skačejo v vodo, bo treba pa malo globje sec v denarnico in kupit premium robo, ker razlika je in to PRECEJŠNJA! Tud bicikl za 400€ iz Dechatlona ne moreš primerjat z nekim biciklom kupljenim v specializirani prodajalni ki stane 1000+
Ravno gledam cene za Zray na Recreatici, nič ni na zalogi pa redne cene so vse komaj kaj nižje kot recimo od Starboard, potem pa z raznimi -27% akcijami delajo ceno nekako prebavljivo. In razne tele spletne trgovine ki nimajo svoje zaloge ampak vse vlačijo in nekih drugih stacun znotraj EU pa ponujajo popuste, ne bodo dolgo, kam boste nosil svoje stvari na servis in kje boste kupoval kose ko bodo zaprl svoje web naslove tud ne vem.

da vas slišim: Imaš BMW X1 ki stane 29000, Wv Tiguan ki je 28000 in pa Kio Sportage ki je 25000. kolk vas bo kupl Kio? cene so izmišljene in zgolj za primerjavo.




Moje izkušnje z Zrayi so takšne da sem jih videl, prijel in na njih poveslal en krajši krog. za ta denar niti niso toliko napačne in se niso pretirano zvijale, verjetno bi bilo na morju malenkost bolj zabavno, pa ne v smislu, sej je vseen ce se mal trese in bom pač mal bolj lovil ranvnotežje in bom več za sebe naredil. Če bi rad naredil nekaj zase, vzames desko ki se pod nogami ne zvija in jo ne strese vsak val pa gres odveslat 10 ali več km. ne pa da se naložiš na nekaj supu podobnega in potem 14 metrov od obale na njem 23 minut loviš ravnotežje, če bi rad lovil ravnotežje si kupi slack line ... je precej cenejši, bistvo supanja ni v lovljenju ravnotežja.
Kot že omenjeno za neko nezahtevno družinsko drgnjenje znotraj kopalne mreže verjetno čist OK, če te pa potem prime pa gres in kupis nekaj iz premuim razreda.
 
Nazadnje urejeno:

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
To pa si dobro in natančno spisal! Zdaj so mi zadeve še dosti bolj jasne. Bom upošteval tvoje nasvete in se stegno do premium znamke. Pa naj bo to Jabe, ali enoslojni Fanatic oz. Red ali Starboard. Bomo vidli po novem letu, kake bojo cene in zaloge. Dejansko je neznižan Zray predrag špas, če pa bo res kak hud deal, dobesedno za polovico cene, pa mogoče razmislim tudi o njem. Še je čas, da se bolj informiram, pogledam kak yt video in še od koga kaj pametnega slišim
smile-1.gif
 

grmas

Zelenc'
24. sep 2017
1
0
1
Lep pozdrav vsem, vidim da ste tukaj kar poznavalci, zato grem kar k vprašanju
smile-1.gif

Od letošnjega poleta ponosen in zadovoljen lastnik starboarda touring 12.6, za mano je že nekaj preveslanih kilometrov, in slej kot prej pride trenutek, ko te začnejo zanimati primerjave :D
Na Bohinjskem jezeru sem odveslal 5km, ura se je ustavila pri 39:30, bilo je brezvetrje. Nekaj malega rezerve je bilo še v moči, v tehniki zagotovo še veliko, me pa zanima, kolikšen je vpliv samega supa. Gledam rezultate s tekem, kjer krepko dosegajo rezultate pod 30 min.
Tehnika ima zagotovo zelo velik vpliv, ampak če bi recimo dali tehnično dobrega veslača, ki poseduje trd tekmovalni sup, na mojega, kolikšen bi bil pribitek v času? Koliko zamahov na vsaki strani je optimalno - ali je to stvar vsakega posameznika?
hvala za odgovore; je malo off-topic, ampak kolikor sem pregledal temo, ni diskusija vezana striktno samo na nakupe.
smile-1.gif
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
hja, daleč najbolj da hitrost vpliva dolžina deske. nekako za vsa plovila katera niso gnana z motorjem velja, da njegova vodna linija, določa teoretično najvišjo hitrost ....
na 12'6'' in 5km je tvoj rezultat za rekreativca zelo dober. Za kolk bi te nažgal razni Puvarji, Milenkoviči ali pa Manca Notar je teško rečt. Milenkovič se hvali s povprečno hitrostjo preko 10km/h, gre pa za izkušenega športnika ki ima trdo desko dolžine 14' in precej svojega prostega časa nameni treningu.
V sami tehniki se zagotovo skriva še kaj rezerve, ampak glede na navedene podatke si že kar dober. Kolkokrat na eni pa potem na drugi strani je odvisno od pogojev, tokov, vetra itd ... nekega zapisanega optimuma ni

je pa tako ... če hočeš it hitro potem prvo poiščeš izboljšave in rezerve v sebi, potem iščeš boljšo opremo.
Prvo .. daljša deska je hitrejša, v naši bližnji in daljni okolice se je obveljalo pravilo da se tekmuje na deskah dolžine 14' - obstojajo tudi dalješ deske ti unlimited razred, katerga pa na tekmah ne boš našel.
Drugo ... trda deska je od napihljive hitrejša, to je desjtvo, se pa ta razlika zmanjšuje - sem ravno iz Paddlexpo ( sejem v Nurbergu ) kjer je Starboard predstavil svoje napihljive dirkalnike za 018 in se hvalili da je Conor Baxter na napihljivcu komaj kaj počasnejši kot na trdaku. Res pa ima 018 napihljiv racer par dodatkov ki jih drugje ni in obetajo. ... počakamo da ga dobim v roke in javim, tam 1x konec januarja ko boste vsi smučali
tretje .... ožje je hitrejše ... drži če si deski kos. NIKOLI ampak res nikoli ne kupovat preozke deske, za rekreativce je širina 26'' res najožje kar si lahko privoščijo. pa tudi to je za nekoga ki za seboj nima vsaj enega leta na Touringih okoli 30'' premalo in bo trpel. Po parih letih izkušenj pa lahko posežeš po požjem. Se na tekmah lepo vidi ko si fanjte bildajo ego s preozkimi deskami in potem ni rezultata, ker namesto da bi veslali, večino časa lovijo ravnotežje ali pa plezajo nazaj na desko. sam se s supanjem ''ukvarjam'' od 2013 in vozim napihljivca 14x28 ... pa sem pri koritu in bi lahko imel katerokoli desko oz. sem jih nekaj tudi že imel, pa sem si za 018 zopet naročil napihljivca 14x28 pa so za 018 v ponudbi tudi napihljivci 14x26 in 24
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Je mozno kupit soliden amaterski sup za 200eur, ali pa rabljenega katere firme ce je za tak denar?
Ceprav vidim da tukaj kupujete sepu za 1keur
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
232
17
18
Za 200€ po moje ne,.. jaz sem poleti mojega JP-ja 9,8 starega par let prodal za 350€,..za 200€ bo po moje težka,..
DK
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
Cene soldnih supov so začnejo pri 600€ ... potem pa si sam izračunja kaj lahko pričakuješ za 200€

glede amaterskih in profi supov. Tega tukaj NI! pri biciklih se še lahko delijo na material iz katerga so narejeni in lahko rečes da je tisti z jeklenim okvirjem popolnoma dovolj za nekoga ki rabi bicikelj za 2,7 km odaljeno trgovino, tisti ki prevozi 150 km/dan pa seveda poseže po karbonskih verzijah.
Ajde pri trdakih imas na voljo v osnovni poliesterski izvedbi za recimo 1300 in pa isto desko v ful karbonski za 2900 in je lažje opravičeti razliko v ceni. pri napihljivcih pa je vse odvsino on dropsticha in poceni - nekvaliteten dropstich ti da cenen slab izdelek, in kaj je pri napihljivih deskah slab izdelek. Slab napihljiv sup je tisti ki se ti na morju ob najmanjših valovih začne pod nogam trest in zvijat ( govora je cca 80 kg veslaču, pri težjih kalibrih je to še toliko bolj izrazito ) če te deska ki si jo kupil na morju ne drži oz na njen ne moreš stat je to zato, ker je zanič in ja cena odraža dobro desko. In ne moreš rečt ajde sej nisem profič pa bom kupil tega XY pa še samo 378€ stane. Kaj ti nuca to da je bilo poceni, če se pa na koncu gor lahko otroc igrajo, k pa fotra prime da bi šel veslat je pa NOGO in potem veselo sedijo in gledajo soseda kako se mirno prevaža v stoje in to po valovih, pa čeprav po mojem standardu valov v Jadranu ni.
robe je velik, cene so različne kaj ti preostane narest .... test test test ... vsi resni trgovci imajo možnost da njohov desko nekje preizkusiš, zagotovo ne takoj za tvojo hišo in ne tisto popoldne ko so te otroc zdrmal in si popustil in bi zdej pa takoj ne ki kupu ... vzam si neki cajta, preglej kje se da kakšno desko sprobat, ali rentat potem pa se tudi veliko lažje odločiš kakšno desko in za koliko se kupi.
 

damjanko

Pripravnik
6. okt 2008
232
17
18
Ojla,.. info o popravilu supov,..
Bananaway 3 delavne dni,.. obvestilo s strani serviserja da je sup popravljen, status ni preverjeno ker ni bilo časa za supanje
Surf shop,.. po 14 dneh pokličem v trgovino kjer mi povedo da naj bi bil zrihtan,.. brez obvestila ,.. po testu v soboto na Planinskem polju sup še vedno pušča pri ventilu,..sup danes vrnjen drugič reklamacijsko:-(,.. bomo videli kako naprej,.. najbolj pa nisem zadovoljen nad resnostjo,..
DK
 

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Tak, pa je sup sezone zares konec. Zadnje 3 tedne sem mel rentan zray sup, o katerem sem pred meseci že pisal. Zray x2 model s starboard hibrid carbon veslom...



Primerjava zray/tricikla z Red paddle/poršejem je naravnost
bonk.gif


Supanje mi že precej dobro gre in je postalo že rutina na nek način. Včasih so mi med treningom misli odplavale, sem bil zazrt naprej v daljavo in čisto pozabil da sem na reki in da veslam.
smile-1.gif
In to na zvitem zray, napumpanem na majn kot 1bar z nekje 20 uram predhodnega znanja. Zray, če se ga dobi za polovico cene priznane znamke ni in ne more bit slab nakup! In je daleč od tega, da bi bil neuporaben!! Z dobrim veslom se da opravit konkretn trening. Pač nisi najhitrejši, itak pa tak model/oblika ni namenjena podiranju hitrostnih rekordov. Moje mnenje...

Osebno mislim v prihodnosti veliko supat in zato želim nekaj kvalitetnejšega in zahtevnejšega. Trenutno me najbolj mika STARBOARD ASTRO TOURING 11'6'' ZEN 4.7'' 2017 (širina 76cm, 79cm pri 12'6'') o kakršnem je zgoraj pisal grmas. Če bi zdaj kupoval, bi ga zagotovo vzel..
 

kemarkone77

Pripravnik
3. jun 2011
145
8
18
Jaz sem letos poleti nabavil STARBOARD ASTRO BLEND ZEN (11,2 x 32 x 4,75) in sem ga uporabljal na morju predvsem za konkretne treninge. Lahko samo povem, da sem zelo zadovoljen z supom, je kar hiter za moje potrebe (povprečna hitrost okoli 7 km/uro), trden in okreten. Jeseni ga uporabljam tudi na Savi in ni nobenih problemov, super sup.
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
@rawr .. takole skrivljen sup je predmet reklamacije, vsaj pri Porših, pri tricklih pa je to normalno
wink-1.gif

veslo .... SB HibrydCarbon TufSkin - palica zgornji črni del je iz mešanice karbona in stekla, spodaj lopata pa iz cisto navadne plastike - to je praktično neuničljivo veslo - gre pa za vstopni model pri SB .... obtoja tudi HibrydCarbon TikiTech - tukaj pa je celo veslo izdelano iz mesanice karbona in stekla - tudi lopata, zaradi česar je veslo lažje za cca 350 gramov.
Touring - če ze pol vzameš 12'6'' ... daljši kot je hitrejši je .... 11'6'' je je bolj za ženske in otroke - lažje veslače, da ga lažje obrnejo.

na Bolhi imas vsaj enega ali dva SB 12'6'' - pardon ni na Bolhi ... tukaj sem videl https://www.facebook.com/samo.laharnar
 
Nazadnje urejeno:

rawr

PDA maher
19. jan 2012
6.188
1
38
Haha ok ajde, tu se strinjam, da resne firme brez problema zamenjajo tak sup. Ni kaj, drži malo denarja malo muzike, ampak zray se je res čisto dobro obneso na dravi.
smile-1.gif


Aha, tak da je ta lopata plastična. Dobro je opravla delo (to je na koncu pomembno..) sem pa pomislo, da bi eno številko večjo vzel. Ni pa mi pomembno 350g majn, bo vsaj trening bol efektiven pa še precej eur prihranim
smile-1.gif


SB touring 11'6'' pa se mi bolj dopade zaradi ožjega trupa. Kot sem rekel, želim nekah malo bolj zahtevnega, jasno pa ne v stilu race modelov, ki so komaj kaj preko 70cm širine ali pa še to ne. Mam pa še cajt za razmislek..
 

Grestr

Fizikalc
Izključen uporabnik
6. jun 2016
495
142
43
350g pri veslu je ogromno .... pa večja lopata ne bo prinesla višje hitrosti, kvečjemu bolečine v ramah. Res pa da je veslo na sliki model 016, 017 je precej drugače oblikovana in bolj efektivna.

30 vs 31 na obeh bos enako delal ... po sezoni ali dveh se gre pa na 14 x 28 ali 26
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.139
113
lol sup ki je zvit medtem, ko počiva na obali in "in ne more bit slab nakup!" tole dvoje samo v rawr-jevi dimenziji paše skupaj