Uhajanje dima v prostor - dimikar?

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Imam težavico. Ob menjavi kaminske peči (prity fm) se pojavlja vonj po dimu v prostoru. Vonj sicer ni pretirano intenziven, meni je celo čisto normalen, ampak nežnejša polovica ima občutljivejši nos
evil.gif
 

jurga

Fizikalc
5. mar 2010
1.750
50
48
podravska
Citat:
Uporabnik SamSvoj pravi:
Imam težavico. Ob menjavi kaminske peči (prity fm) se pojavlja vonj po dimu v prostoru. Vonj sicer ni pretirano intenziven, meni je celo čisto normalen, ampak nežnejša polovica ima občutljivejši nos
evil.gif

tolko glej da ne boste vsi zaspali ,kako pa je kaj z dimnikom
sprasujem se.gif
prešvoh vlek?

pozdrav.gif
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
Močno zakurit in iti od doma, da stvar že enkrat prežge?
Dvomim, da ne bi tudi ti vohal, če bi šel dim iz peči v prostor. To se potem kopiči. Razen, če bi se zgodilo samo ob odpiranju vrat.
 
19. jul 2007
2.762
1.493
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Dvomim, da ne bi tudi ti vohal, če bi šel dim iz peči v prostor. To se potem kopiči. Razen, če bi se zgodilo samo ob odpiranju vrat.

To preveriš pa tako, da odpreš okna/vrata na prepih ko prižgeš ogenj, lepo zakuriš da vleče na polno, zapreš okna/vrata in potem povabiš boljšo polovico na kozarček na toplem pri kaminski peči in bosta ugotovila kje ste.

Pri mojih starših ne moreš odpreti vrat brez konkretnega dima, če ne daš vlek na polno.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Zna se tudi prah vohat, če se ga dosti nabere gor. Če je pa par dni stara pečka bo pa najbrž barva. Se neha. Imam tudi sam Pritty. Greje že 5 let brez problemov. In sem na začetku imel isto "težavo"
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Pepe in johan

Kot rečeno, vlek ni noben problem, vleče ko raketa tudi pri odprtih vrastih in okni. Če ne še bolj ...
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
E,tole je informacija ki sem jo potiho hotel. Nekoga, ki zadevo ima in ve kako laufa. Torej bi se "smrad" moral končati te tdni. Če se ne bo, pa ukrepamo naprej.

Hvala
nahrung002.gif


Ej, mimogrede; a tudi tebi poka ko se ohlaja? Zna prav neprijetno počit, če nisi vajen ...
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Pri mojem je v navodilih pisalo, da ga je potrebno pošteno "prežgati". jaz sem barvo vohal še vsaj en mesec. Dim pa takrat, ko sem površen pri kurjenju. Poka pa tudi, sploh ko pošteno naložiš...
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Bo nehalo smrdet. Drugače pa čisto normalno, da poka ko se ohlaja. Mal več lufti te dni pa bo
grin1.gif
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.071
301
83
Hvala vsem za informacije.
nahrung002.gif
in kurimo

Je pa pokanje res moteče. Ampak to je to za ta denar.
evil.gif
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Sprememba temperature od "sobne" do "polno" naloženega kamina je velika, zato je to normalno, če je kovina...
 

impre

Pripravnik
19. apr 2008
330
7
18
Pozdravljeni.
Bom kar tu vprašal... Razmišljam, da bi v prihodnosti v dnevni prostor, poleg talnega dodal še eno kaminsko peč za prehodne dni in pozimi malo vzdušja, zato me zanima ali je lahko odvod za dim do glavnega dimnika pod kotom ali mora biti povsem vertikalno? Koliko se to pozna na vleku? Zaradi postavitve stopnic mi žal ne gre drugače. Kolikšen je minimalni kot in dolžina cevi?
Najlepša hvala za pomoč...
 
Citat:
Uporabnik impre pravi:
Pozdravljeni.
Bom kar tu vprašal... Razmišljam, da bi v prihodnosti v dnevni prostor, poleg talnega dodal še eno kaminsko peč za prehodne dni in pozimi malo vzdušja, zato me zanima ali je lahko odvod za dim do glavnega dimnika pod kotom ali mora biti povsem vertikalno? Koliko se to pozna na vleku? Zaradi postavitve stopnic mi žal ne gre drugače. Kolikšen je minimalni kot in dolžina cevi?
Najlepša hvala za pomoč...

nekatere peči imajo mislim da opcijo ventilatorja za odvajanje dimnih plinov. To bi bil morda odgovor na tvojo situacijo. jaz bi definitivno pogledal tudi v tej smeri
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Koliko dolžine pa naj bi bilo to?

Drugače se vlek gleda kot višinska razlika med kuriščem in izhodom iz dimnika. Če boš imel ti dimnik pod kotom to na vlek ne bo vplivalo.
Kaj pravijo raznorazni predpisi o dolžini takega priključka ne bi vedel. Imaš pa praktično pri vsaki peči tudi horizontalni del...tako da poševnina za moje pojme ne more predstavljat problema.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Poševnina ni problematična. Sploh če je potem kar nekaj vertikalnega. Tudi horizontalnega dela je verjetno lahko nekaj, vendar bi se mu izogibal.

Se pa splača imeti nekaj dimnika, ker veliko toplote v prostor preide tudi skozenj!