Odvajanje kajenja

_robi_

Pripravnik
15. maj 2009
455
0
16
Še moja izkušnja.
Danes je 8 mesecev od zadnjega cigreta. Občasno mi še zadiši(predvsem ko mi otroc živce pijejo), drugače je pa vse ok. Od začetka sm bil tečen, pa zdredil sem se za 8-10(hujšamo drugo leto)
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Citat:
Uporabnik Lateral pravi:
Če verjameš v metodo, bo mogoče delovalo. Dva znanca sta šla na hipnozo za odvajanje od kajenja... Eden si je takoj, ko je prišel ven prižgal čik, drugi pa je zdržal 7 mesecev.

Pol ne deluje al nuben ni verjel?
hysterical-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Moja izkušnja (pred 13 leti): sem obljubil, da bom nehal, je prišel dan, sem šel ven na zadnji čik, 1 dan je bilo OK; 2 dan me je metalo, da sem doma ostal (tudi malo vročine), še kaka teden sem moral odganjat misli na like, še ene par mescev sem počel refleksne kadilske gibe, od takrat naprej še pomeilsim ne da bi prižgal.
Sem se pa precej zredil, ampak ne samo zato, ker sem nehal kadit. No ja, tudi to urejamo ... Če lahko nehaš kadit, lahko tud nehaš preveč in narobe jest ... Vse je le v glavi. Se je bilo pa meni lažje odvajat kadit.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Citat:
Uporabnik Robbit pravi:
ksz

toplo priporočam, da probate s fugam! Meni za enkrat uspeva. Je pa res, da se tud tega navlečeš.

Super, odkar pijem vino, mi pir sploh ne paše več. Ne da se je ne navlečeš, v tem primeru se sploh nisi ničesar odvadil, ampak samo navlekel na drugo obliko ki jo je še težje skinit, ker te nihče ne preganja. Za razliko od čikov si lahko praktično 24 ur na dan zabasan u božjo mater ne da bi kogarkoli zmotil.

Vglavnem, menjavo fuge za čike toplo odsvetujem.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Ni isto - od fuge maš manj bolezni kot od čika. Nimaš pljuč zabasanih. Lahko ti služi kot pripomoček pri odvajanju od kajenja - nikotin sicer je, ni pa vseh tistih navad (skos v roki nekaj imet itd.) kot pri čikih, ki jih je težko opustiti.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Če je to da je manj potencialnih bolezni zate tolažba, potem potrebuješ strokovno pomoč. Ne vem, a za umret rabiš 10 vrst raka ali ti je dovolj samo ena? Pa konec koncev sploh ne govorim o tem. Fizične odvisnosti pri nikotinu praktično ni oziroma telo opravi z njo v nekaj dneh (čeprav so doze pri fugi v primerjavi s čiki ubijalske). Težava je psihična odvisnost. Če si bil pri čikih odvisen od tega da imaš nekaj v rokah boš pri fugi pač od tega da imaš nekaj pod žnablom oziroma od rituala ko si zadevo tlačiš pod žnabl. V osnovi so zadeve iste in odvajal se boš od fuge enako kot bi se od čikov. Vsaj če si sam pri sebi v stanju ko si odločen da boš nehal. In neha se tako da ugasneš čik/pljuneš fugo in ne prižgeš/zabašeš nove(ga). Ne pa da zamenjaš obliko in čakaš da te bo minilo. Tega ni. Oziroma je, ampak to ni odvajanje ampak iskanje nadomestka in tolažbe. In seveda bližnjice (ki je ni).
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Ok, ne promoviram fug, da ne bo pomote. So škodljive, brez dvoma. Jst sem se cigareti spopadel pač tako - delim svojo izkušnjo glede na to, da je tema odvjanje od kajenja. Praviš, da sem se narobe lotil. Možno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Jaz pač pišem tako kot ti iz svoje izkušnje. Kadil nisem nikoli, sem pa 10 let basal ko zmešan. In sem na koncu nehal tako da nisem zabasal naslednje, ne da sem basal manj ali tlačil v usta nekaj drugega. In še zdaleč ni bilo tako da me je pa lepega dne minilo in sem sam od sebe pozabil na to.
 

Robbit

Fizikalc
26. jul 2007
2.209
20
38
Ok, vzamem nazaj. Ne probavajte se odvajat cigaret s fugami, ker je isto sranje!:)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Dobiš pa raka na grlu in čeljusti! Pika!

Poleg tega da zgleda ogabno.
Ker cigareti pa izgledajo ful sexy, a ne?
smile-1.gif

Ne vem kaj hočeš povedat - ne kadim in ne fugiram, tako da si napačnega vprašal, če pa lahko povem svoje mnenje, ja se mi zdi čik v ustih manj ogaben kot zobje polni "trave", je pa oboje na strani nelepega, če lahko to tako imenujem.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Ti nisi fuge na daleč videl ali pa si jo zamenjal s tobakom, ki ga žvečijo hillbilliji. Ravno obratno je kot pri čikih. Čik začne smrdet ko ga prižgeš. Fuga pa neha smrdet ko jo podložiš. Ne, ne smrdi naokoli in ne, nič ni po zobeh. Kaj komu lepše in grše zgleda je pa stvar osebnih preferenc. Marsikdo si je bolj všeč če ima čik v gobcu ali v roki. Z zatečenim žnablom pa ne vem če si je kdo bolj všeč kot brez. Vsaj jaz ga še nisem srečal. Se pa enim bolj vidi, drugim pa sploh ne.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Pod ogabno sem razumel izgled, vonj in okus. V osnovi gre za filozofsko vprašanje ali je manj lep konjski ali kravji gnoj.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No to pa se sedaj strinjava.
wink-1.gif


Sem šel poguglat fuge, pa sem se podučil, da so "ta prave" v filter vrečki, moj kolega je fugiral pa res z nekim tobakom al kaj - ni pa žvečil. No meni je zgledalo ogabno.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Sem se pa precej zredil, ampak ne samo zato, ker sem nehal kadit. No ja, tudi to urejamo ... Če lahko nehaš kadit, lahko tud nehaš preveč in narobe jest ... Vse je le v glavi. Se je bilo pa meni lažje odvajat kadit.

Odvajanje od kajenja poteka na način da ga več ne prižgeš...'zgolj' pregrešit se ne smeš

Odvajanje od hrane? Boš nehal jest? Moraš grešit 3 do 5 x dnevno...kako se torej odvadit od preveč hrane?
wink-1.gif
Na nek način precej težje...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Citat:
Uporabnik ales85 pravi:
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Dobiš pa raka na grlu in čeljusti! Pika!

Poleg tega da zgleda ogabno.
Ker cigareti pa izgledajo ful sexy, a ne?
smile-1.gif

Ne vem kaj hočeš povedat - ne kadim in ne fugiram, tako da si napačnega vprašal, če pa lahko povem svoje mnenje, ja se mi zdi čik v ustih manj ogaben kot zobje polni "trave", je pa oboje na strani nelepega, če lahko to tako imenujem.
Nisem ciljal na tebe. Samo na splošno. Meni se zdi oboje enako ogabno.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
467716-post_slo.gif


Jaz sem na elektronski leto in pol... Nehal z dvema škatlama rdečih Winston, začel z 18 nikotina , sedaj 6. Še malo, pa nula, pa vse podarit...
cheer.gif