Nakup S7 v tujini / ebay

I

Izbrisan uporabnik 3287

kupujes novega ali rabljenega? ta na linku je rabljen.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
V Nemčiji so nekje od 430 evrov naprej, pa še ene 20 evrov je poštnine.
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4962289_-galaxy-s7-samsung.html

Pri nas se telefon splača kupiti samo še, če je v kakšni akciji pri mobilnem operaterju z dvoletno vezavo.
uf-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Pri nas se telefon splača kupiti samo še, če je v kakšni akciji pri mobilnem operaterju z dvoletno vezavo.
uf-1.gif
hysterical-1.gif

Ampak še čisto vse telefone, kateri so me zanimali in sem preverjal vezavo, sem dobil za isti denar ali celo ceneje nove na Bolhi. Torej s slovenskim računom, garancijo, itd. Edina razlika: na Bolhi moraš kar s kešem plačat in ne na 24 obrokov.
wink-1.gif

Drugače pa, če te prav razumem, ti bi imel vse najceneje, hkrati pa še popolnoma nobenega tveganja zraven.
hysterical-1.gif

Sedaj mi pa razloži, kako naj neka trgovina z najcenejšimi telefoni nudi zraven še vse žive storitve (ja, brezplačno pošiljanje nazaj je le zate brezplačno, nekdo ga mora plačati) in pri tem preživi?
 

shaq32

Pripravnik
5. maj 2008
79
5
8
Jaz imam črnega, starega dobro leto, kot nov, brez pikice. Lahko se zmeniva če te zanima. Cena precej precej manj kot 400 :)
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Glej dobro vem, da brezplačnega kosila ne dobiš nikjer.

Ne vem pa zakaj bi bilo z mano kaj narobe, če skoraj za vsako stvar/storitev iščem, kje bi dobil čimboljšo stvar po čimnižji ceni?

Eni vse kupijo po liniji najmanjšega odpora, ne glede na ceno, potem mi pa jamrajo ja kako ti uspe preživeti s 500 evri mesečno in celo še kaj prišparati, če pa jaz ne preživim niti z jurjem in več mesečno, kaj šele, da bi uspel kaj prišparati???

Tip gre na pir, dva ali tri, jaz pa par ur za računalnik iskat najboljše po najnižji ceni.
V nekaj letih/desetletjih se pa na ta način že kar nekaj nabere.

Zdaj gledam tri telefone.
J7 2017 za nečakinjo:
Pri operaterjih z dvoletno vezavo pride cca 200 evrov, v trgovini pa 300, v tujini pa nekje 260.

Zase se pa ne morem odločiti med:
S7 pri operaterjih stane cca 350 evrov z dvoletno vezavo, v trgovini 500, v tujini pa 420.
in
A5 2017 pri operaterjih z dvoletno vezavo stane 250 evrov, v trgovini 350, v tujini pa 270.

Tako, da dvoletna vezava še vedno prinese cca 100 evrov popusta pri telefonu.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

A5 2017 pri operaterjih z dvoletno vezavo stane 250 evrov, v trgovini 350, v tujini pa 270.

To je pa že lepa cena. Najbolj mi je všeč ker je vaserdiht, drugače bi bil kak xiaomi bolj konkurenčen.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik fikus pravi:

A5 2017 pri operaterjih z dvoletno vezavo stane 250 evrov, v trgovini 350, v tujini pa 270.

To je pa že lepa cena. Najbolj mi je všeč ker je vaserdiht, drugače bi bil kak xiaomi bolj konkurenčen.

Pri Xiaomiju me moti, ker nima always on zaslona ter nima NFCja na katerega lahko naložim urbano.

Pa nekateri modeli ne podpirajo čisto vseh naših frekvenc to je pri LTE band 20, band 8, band 3 in menda še band 7.

A5 mi je všeč, ker ni tako hudo drag, ima always on ekran, ima podporo za dve sim kartici plus še micro sd kartico, kar nima praktično noben drug telefon...

S7 mi je pa všeč, ker očitno dela še najlepše slikce, je še od vseh najboljših najmanjši, še najlepši, nima pa možnosti dveh sim kartic plus sd kartice hkrati, pa še glupi stari usb priklop ima.

Očitno bom moral žrebati;)