Se bo Akrapovič preusmeril?

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
V dobi izjemno hitrega razvoja in tržnega deleža električnih vozil - na Norveškem bo zelo kmalu prodano več električarjev kot ICE vozil,in trend bo samo naraščal - sem se že večkrat vprašal,kako mislijo preživeti proizvajalci določenih delov za avtomobile z bencinskimi in dizel motorji.
V tem članku berem naslednji stavek (citat):
"...pri Audiju pa so razkrili kupejevsko izvedbo svojega električnega crossoverja. Pod to atraktivno študijo iz Ingolstadta se je podpisal slovenski oblikovalec Domen Ručigaj, pri Akrapoviču pa so priskrbeli ohišje baterijskega sklopa ."

Akrapovič,od proizvajalca vrhunskih izpuhov,do proizvajalca ohišij baterijskih sklopov?
smile-1.gif
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
581
113
Kul:) Ohišje baterije je namreč zelo pomembna zadeva pri varnosti. Pa tudi zaradi gretja/hlajenja same baterije ipd. Sigurno gre za hi-tech zadevo.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.632
770
113
Kolikor vem Akrapovič obvlada ulivanje titana, od tu naprej se mu ni za bati za bodoči biznis.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.062
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik SHARK1 pravi:
V dobi izjemno hitrega razvoja in tržnega deleža električnih vozil - na Norveškem bo zelo kmalu prodano več električarjev kot ICE vozil,in trend bo samo naraščal - sem se že večkrat vprašal,kako mislijo preživeti proizvajalci določenih delov za avtomobile z bencinskimi in dizel motorji.
V tem članku berem naslednji stavek (citat):
"...pri Audiju pa so razkrili kupejevsko izvedbo svojega električnega crossoverja. Pod to atraktivno študijo iz Ingolstadta se je podpisal slovenski oblikovalec Domen Ručigaj, pri Akrapoviču pa so priskrbeli ohišje baterijskega sklopa ."

Akrapovič,od proizvajalca vrhunskih izpuhov,do proizvajalca ohišij baterijskih sklopov?
smile-1.gif

Za razliko od Tesle, ki batereije funkne v kar eno škatlo, se pri Audiju na zaj... Cena škatle je menda okoli 2.000€ ... In kolikor sem neuradno slišal, rabiš skoraj bomobo, da jo razf... Predmeti na cesti je ne morejo poškodovat, pa tudi pri trčenju naj bi zdržala mnogo, mnogo več od ohišja baterij v tesli ...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Škoda, je pa bilo pričakovano. Praktično cel management team je odšel že pred nekaj meseci, seveda ne brez razloga.