Novi Audi A7

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Očitno bodo vsi Audiji v prihodnje brez MMI vmesnika na sredinski konzoli
frown-1.gif
.
Me zanima, če bosta BMW in Mercedes sledila tej bedasti touch screen logiki.
Drugače pa fajn zadeva in ''napoved'' nove A6-ke.
cheer.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Super!


... in kdaj to pričakuješ v škodilaku?
cheer.gif


Jebeš ekrančke dober virtual kockpit in HUD pa ne rabiš nič na srediski konzoli.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
... in kdaj to pričakuješ v škodilaku?
cheer.gif
Škodilak ima touchscreen že najmanj 7 let (Amundsen/Columbus navigacija).
tongue-1.gif

Sicer je pa tema tukaj novi Audi A7, če bi pa rad filozofiral o mojih razmišljanjih pa imaš spodaj Spam kotiček in si mirno lahko daš duška.
rolleyes-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.362
113
40
Lj
Ne razumem samo, kako lahko nekdo da recimo blizu 100k za tak avto, in potem hoče šparat in vzame smrdljivega dizla. To je res zanimivo.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Šparati? Bi prej reku, da nisi vozu spodobnega dizla, da bi vedu, kaj pomeni navor in udobna vožnja s takim.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Lep avto, itak sem "audijas" kar mi je pa overload od nove A8 dalje, pa isto zdaj A7 - digitalni merlniki - navigacija, na sredinskem zaslonu v armaturi - kaze navigacijo, na spodnjem sredinskem zaslonu - zemljevid. Ne vem no, a ne vedo vac kako/kako, al zakaj 3x ponovljeno.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Šparati? Bi prej reku, da nisi vozu spodobnega dizla, da bi vedu, kaj pomeni navor in udobna vožnja s takim.
Nič več, kot navor in udobje dobrega turbobencinca. S tem, da je becinec spodaj tišji, zgoraj pa ima lepši zvok.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Šparati? Bi prej reku, da nisi vozu spodobnega dizla, da bi vedu, kaj pomeni navor in udobna vožnja s takim.

Dobrodošel v letu 2017, kjer imamo že skoraj 10 let turbo bencinarje
zmaga.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ti bi lahko kar vse v spam pisal.
bonk.gif


Kaj pa bomo debatirali tu na Alterju? O novem A7 čisto resno tehnično, funkcionalno? Pa novi A8 ane.. treba bit resen pa konstruktiven o 100k€ avtu?
hysterical-1.gif


Jaz mam vsaj jajca, da si kupim im probam take kište, ko jih dobim za meni primeren budget, tako da enkrat mi bo ta A7 celo dejansko on topik.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.225
2.049
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Šparati? Bi prej reku, da nisi vozu spodobnega dizla, da bi vedu, kaj pomeni navor in udobna vožnja s takim.

Ma hibrida bi lahko napravili za to ceno, ne pa da se igrajo s smrdečim motorjem za več kot 100.000 €. Dizli so fuj in pika pa še v "športni" avto ne pašejo.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Šparati? Bi prej reku, da nisi vozu spodobnega dizla, da bi vedu, kaj pomeni navor in udobna vožnja s takim.

Ma hibrida bi lahko napravili za to ceno, ne pa da se igrajo s smrdečim motorjem za več kot 100.000 €. Dizli so fuj in pika pa še v "športni" avto ne pašejo.

All engines used in the A7 Sportback come standard with a new mild hybrid system (MHEV) for greater comfort and efficiency.
 

B81

22. jul 2007
34.426
8.917
113
To si pozabil prilepit:

The start-stop function has been significantly expanded and now activates at 22 km/h. In combination with the standard front camera, the engine can be restarted while at a standstill as soon as the vehicle ahead begins to move. The MHEV technology reduces fuel consumption by up to 0.7 litres per 100 kilometres.

Čisto neuporabno. Lih se en z A7 sekira za tale skoraj liter porabe....ali pa zaradi ekologije...
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
To si pozabil prilepit:

The start-stop function has been significantly expanded and now activates at 22 km/h. In combination with the standard front camera, the engine can be restarted while at a standstill as soon as the vehicle ahead begins to move. The MHEV technology reduces fuel consumption by up to 0.7 litres per 100 kilometres.

Čisto neuporabno. Lih se en z A7 sekira za tale skoraj liter porabe....ali pa zaradi ekologije...

Itak da je neuporabno. Tudi če bi bil "pravi" hibrid, bi bilo še vedno neuporabno:) Takšni avtomobili se izdelujejo izključno zaradi davčnih olajšav. Nekatere države imajo namreč ultra visoke davke na močnejše, sploh dizelske motorje. Če je pa hibrid ali pa "hibrid", je pa ta davek občutno manjši ali neobstoječ. Folku pač dol visi za ekologijo in "ekologijo" v taki obliki.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Drk*** izpustov pri novih avtomobilih je kot scanje v morje za dvig gladine, popoln nesmisel.

Zdajle so naši kraji res čarobni, ker moraš stalno met na notranje kroženje zraka, da se ne zadušiš od kurjenja "lesnih" odpadkov, mokrih drv ali pa samo nesposobnih kurjačev.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Mene predvsem skrbi, da se tale trend start/stop ne umirja, ampak se ga celo nadgrajuje. Za ICE motorje je ta sistem popolna norost, elektro ga pa ne potrebuje. Prišel bo dan, ko ga ne boš mogel več izklopit in boš začel čez par let plačevat vse stroške te norije. Da ne omenjam, da sistem povzroča zelo nevarne situacije v prometu (ko želiš štarati v križišču, sploh na hitro, da ujameš luknjo).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.334
9.067
113
pa ti veš kateeri pogoji morajo biti izpolnjeni za start/stop-- če iščeš luknje, se start stop ne prižge, razen če iščeš luknje v leru in pri ostavljenjem avtu.

drugače pa LEP stroj pa nisem OOOO fan. ŽE FL mi je hudo všeč, ampak mi je v tem trenutkudat 45 kilo in več za 2 leti starega, mal tu mač, mogoče naslednje leto.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.352
1.733
113
Ti imaš pa kvačkalico, aneda.

Pri avtomatiku, ti včasih dobesedno streže po življenju, kot je že Janez opisal. Bedarija brez primere.