Vgradnja TEMPOMAT Avensis VERSO 2.0 D4D 85kw 2003

borkla

Zelenc'
19. okt 2017
1
0
1
Pozdravljeni
Sem nov na forumu in zanima me če je možno vgraditi v Toyoto Avensis originalen tempomat ali kakšno kopijo?
Gledam pri Conrad WAECO kopija ampak raje bi original če se da.
cheer.gif
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.209
700
113
Citat:
Uporabnik borkla pravi:
Pozdravljeni
Sem nov na forumu in zanima me če je možno vgraditi v Toyoto Avensis originalen tempomat ali kakšno kopijo?
Gledam pri Conrad WAECO kopija ampak raje bi original če se da.
cheer.gif

Jaz imam WAECO vgrajen v Opel Vivaro (prejšnji model na koncu proizvodnje), kjer tovarna ne omogoča naknadne vgradnje tempomata.
Moram napisat, da zadeva dela čist OK. Je pa odzivnost tempomata slabša kot pri Vectri (kjer je tovarniško vgrajen). To pomeni, da tempomat kasneje reagira tako pri pospeševanju kot pri odvzemanju hitrosti (recimo preko vzponov in spustov na cesti). Nisem pa prepričan, ali je za to vzrok v tempomatu WAECO ali v avtu (Vivaro).
Imam pa vgrajeno dodatno ročico (ker obstoja tudi gumb).
Vsa komunikacija poteka preko CAN-BUSa.
Za vgradnjo rabiš 1 uro (električar), treba je postavit ročko, napajanje in najti ustrezna PINa na ODB konektorju.
Vse ostalo dela kot pri tovarniškem tempomatu..Torej izklop če pohodiš bremzo ali sklopko, ...

Aja..Kupil sem ga na Ebayu pri eni firmi, ki mislim da večinoma prodaja Kamper-Avtodom opremo. Vgradil pa takoj pri novem avtu.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Pri nekaterih Toyotah je tempomat elektronika že celo vgrajena, manjka samo gumb.
Slednje gre preveriti.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Tudi Fiat Ducato ima tako.
Imel sem Waecota na avtodomu, je boljše kot nič - absolutno boljše, ni pa enako kot tovarniški.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.187
5.732
113
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Tudi pri nekaterih OPLIH je tako.

Ja, včasih, ko so bile stvari še analogne je bilo pogosto tako. Dandanašnji gre čisto vse preko canbusa in se lahko večinoma samo slikaš, če želiš karkoli naknadno vgradit.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Vcasih si moral.pa se stikala na sklopke pa se kam vtikat. Dobil original rocko za Merivo A, pa bi moral se par malenkosti urediti pa sem opustil projekt.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.248
267
83
38
Ljubljana
pri Oplu je moral bit gas na potenciometer da si lahko vgradil tempomat, večina dizlov je to mela, bencinarji pa redki... govorim za starejše ople.

ročka+neka zajla+programiranje
 

Podobne teme