Odklop vgradnega pomivalnega stroja

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
419
4
18
Ljubljana
Odločil sem se, da bom sam odklopil vgradni pomivalni stroj (pokvarjen), pa me zanima, če moram biti na kaj še posebno pozoren, razen da ga odklopim iz elektrike, zaprem dovod vode......
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Če boš kupil novega, mu snemi še masko dol in jo daj na naslednjega. Meni je od prejšnjega Gorenje pasala tudi na novega Gorenje.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.191
1.807
113
Odklopit moraš tri strvari..elektriko, vodo, odtok. Stroj bo privijačen..kolikokrat..poglej koiko vijakov najdeš (običjno je s strani enkrat ali dvakrat..ko odpreš vrata jih vidiš).

Če nočeš komplikacij s prednjo fronto, nabavi stroj, ki bo imel enako izvedena prednja vrata (ali je videti diplay ali ne..oz. izmeri samo fronto in se pozanimaj kako je z novim strojem. Po moje je zadeva standardizirana...upam).
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Sem dobil na uho,od lastnikov da je baje,nova serija od Gorenja super.Kok je pa res, pa ne vem.Lahk samo rečem,da je moj Miele premium.
smile-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Mogoče je pa že Asko serija.
Sicer jaz z mojim Gorenjem nimam težav, garancija jr pa Glih mimo (smeg v preobleki).
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.272
113
Stvar je na tesno notri. Po vošini. Malo prostora da ga dvigneš. Vijaki zgoraj in pri strani.
Stari, pazi na prazen stroj-voda
Novi, Gorenje je ze nastavljen " vodoravno " malo prostora, da ga dvigneš.
Čelna plošča pazi pri montaži. Imej dolg nastavek izvijača. Kratek vrta postrani in ti " potegne " front panel. M možnosti popravka
Napeljava prvo.
Ja pa tisti trak OBVEZNO nalepi po notranji strani elementov. Stroj se sa odpre in izhaja para. Boljše sušenje, para pa po iverki elementov.
Baje se je les že napil, pa so imeli ssrrraannnjjee.
Na ti uspe!
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
78
48
Moj Miele,se tud sam avtomatsko odpre.Samo ob odprtju,Ni nobene pare.Se odpre ravno takrat k para izgine v stroju.To je pa zato,da se ne poškuduje delovni pult oz se ne napihne od vlage.Pred odprtjem,se vklopi ventilator,in zagreje delovni pult.Kar pomeni,kot neka zaščita pulta.Res pametno.Bom poiskal video in objavil kako to zgleda.

https://www.youtube.com/watch?v=Ut9d1Qu5Rh4

Pr temu,se sliši v ozadju tud ventilator.Točno tak model imam jaz.
smile-1.gif


https://www.youtube.com/watch?v=GPqjCTINwGw

Na drugem video posnetku,lahko vidite to dogajanje pred odprtjem vrat za lažjo predstavo.
smile-1.gif
 
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Odklopit moraš tri strvari..elektriko, vodo, odtok. Stroj bo privijačen..kolikokrat..poglej koiko vijakov najdeš (običjno je s strani enkrat ali dvakrat..ko odpreš vrata jih vidiš).

Če nočeš komplikacij s prednjo fronto, nabavi stroj, ki bo imel enako izvedena prednja vrata (ali je videti diplay ali ne..oz. izmeri samo fronto in se pozanimaj kako je z novim strojem. Po moje je zadeva standardizirana...upam).

fronte so standardnih dimenzij, jeba so pomivalc xxl dimenzij (kak asko, miele, pa kje kak whirlpool). ti so visoki 86 cm in na njih te standardne fronte ne pašejo