NLB podražitve

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Kartico težje zlorabiš kot čeke(zraven je pa 95% ljudi imelo še bančno kartico in osebno), ker tudi fizična kraja ne pomaga kaj dosti.

Je pa kartico seveda možno zlorabiti tudi na daljavo in zato pač imam samo predplačniško, ki več kot zadošča za moje potrebe.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
to je problem inflacije, in ne bistvo čekov. Sej čeki še tudi zdaj obstajajo,
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Vidim da ste se iz teme kater mobilnik spravil tipu razlagat n26:))).

N26 ima tudi dodaten pin, ko placas poloznico + potrditev s telefonom.

Pa pozabil ste mu omenit, da lahko kartico v appu zaklenes za uporabo, tako da jo lahko nosiš s sabo, ni potrebe po trezorju:).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
tema je NLB podražitve
evil.gif


Koliko je Free nakazil na N26? dvigov vem da 3 na mesec
 

mimika

Pripravnik
8. feb 2008
703
0
16
Jst nisem opazil za plačila z mastercard v novembru, zato sem jih povprašal in so mi takole odgovorili:

"Za plačilne kartice začne nova tarifa veljati 04.12.2017. Način obračunavanja nadomestila je ugodnejši od nakupa gotovine v banki ali menjalnici, kakor tudi od dviga gotovine ali plačila nakupa s konverzijo in obračuna nadomestila na bankomati (kar zaračuna banka lastnica bankomata)."

Tako da zadeva velja šele par dni...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.032
2.353
113
Lepo so zavili v celofan. Ugodnejše je kot, če ti konverzijo opravi bankomat, če pa domača banka je pa še ugodnejše, če ti seveda tega posebej ne računajo. Sam sem na češkem dvignil 1500 kron in po tečaju moje banke (DBS) je to zneslo nekaj malega čez 58 EUR, če bi mi pa konverzijo delal bankomat, bi pa bilo 65 EUR.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Sicer pa ERSTE to počne že vsaj 1 leto (oz. ko je prevzel Diners Club in obračunava konverzijo USD->EUR po svojem, zelo slabem tečaju + 1,5% zneska transakcije).
USD pa se plačuje povsod izven Slovenije (oz. evroobmočja). Na netu je USD card only...
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113

Finance poročajo o kršenju pravil EU s strani banke NLB, saj so jim za čezmejni dvig v evrih na Hrvaškem zaračunali občutno preveč. Dvig evrov na bankomatu druge banke na območju EU namreč ne bi smeli zaračunati več kot doma, so jasna evropska pravila. Hrvaška je v evroobmočje vstopila s 1. januarjem, a na NLB je kljub temu napačno obračunavala provizijo - kot bi dvignili kune, ne evrov. Napačno so računali 1,03 odstotka od zneska, minimalno 2,50 evra in maksimalno 23 evrov.

"Napako smo zdaj skupaj s procesnim centrom odpravili. Tako da bodo stranke odslej za dvige z BA na Hrvaškem plačale enako provizijo, kot velja za dvig gotovine na bankomatu druge banke v Sloveniji. Ta znaša 0,73 evra. Za imetnike NLB Premium paketa pa so taki dvigi brezplačni. Za neljubo napako se iskreno opravičujemo. Iskreno se opravičujemo tudi vsem oškodovanim strankam, ki so od 1. januarja 2023 dvigale gotovino na bankomatih in POS terminalih na Hrvaškem z BA karticami. Razliko v zaračunani proviziji jim bomo vrnili avtomatsko na njihov osebni račun še ta teden," so zagotovili v odzivu za Finance.
 
22. jul 2007
12.689
1.257
113
123
Ja lahko Brodnjak hodi kot pav, ko so obresti na depozite skoraj nič in ko niso vračali razlike do negativnih obresti pred krizo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska

Finance poročajo o kršenju pravil EU s strani banke NLB, saj so jim za čezmejni dvig v evrih na Hrvaškem zaračunali občutno preveč. Dvig evrov na bankomatu druge banke na območju EU namreč ne bi smeli zaračunati več kot doma, so jasna evropska pravila. Hrvaška je v evroobmočje vstopila s 1. januarjem, a na NLB je kljub temu napačno obračunavala provizijo - kot bi dvignili kune, ne evrov. Napačno so računali 1,03 odstotka od zneska, minimalno 2,50 evra in maksimalno 23 evrov.

"Napako smo zdaj skupaj s procesnim centrom odpravili. Tako da bodo stranke odslej za dvige z BA na Hrvaškem plačale enako provizijo, kot velja za dvig gotovine na bankomatu druge banke v Sloveniji. Ta znaša 0,73 evra. Za imetnike NLB Premium paketa pa so taki dvigi brezplačni. Za neljubo napako se iskreno opravičujemo. Iskreno se opravičujemo tudi vsem oškodovanim strankam, ki so od 1. januarja 2023 dvigale gotovino na bankomatih in POS terminalih na Hrvaškem z BA karticami. Razliko v zaračunani proviziji jim bomo vrnili avtomatsko na njihov osebni račun še ta teden," so zagotovili v odzivu za Finance.
Če so se opravičili in bodo razliko v proviziji takoj vrnili, je to kvečjemu pozitivno. Praviloma se banke v podobnih primerih v nedogled izgovarjajo.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
757
766
93
Za kršenje pravil EU, so predpisane kazni, tako, da niso to heci. Ko ECB postane huda, postane huda. Pridejo Man in Black v petek zvečer, v ponedeljek zjutraj banke več ni.
 

prjatu

Pripravnik
24. jul 2007
413
9
18
Če so se opravičili in bodo razliko v proviziji takoj vrnili, je to kvečjemu pozitivno. Praviloma se banke v podobnih primerih v nedogled izgovarjajo.
Da ga serjejo, so jih moral opozorit novinarji. Vse banke so morale to zrihtat ob prehodu HRK->EUR, edino njim se je tako zelo zalomilo.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
No sicer pa vsi hrvaški bankomati lupijo z fiksnim nadomestilom , to bi bilo tudi treba Hrčke po prstih.

Edino UniCredit gre dvig brez provizije na bankomatih Zagrrebške banke , kakšno pa je stanje pri drugih bankah pa naj malo novinarji raziščejo.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
809
36
28
Tudi pri Sparkasse lahko dvigneš brez provizije na vseh hrvaških Erste bank bankomatih. Pa na vseh preostalih Erste group bankomatih po Evropi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: CLIO15

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.218
3.369
113
Za Nemčijo ti lahko povem ,da na Sparkasse in VR-Bank (vseh vrst ) sigurno ne plačaš provizije pač paket ki ima vse bankomate zastonj po Euro območju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dale