E-Thorex.com - problem z izplačili

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Jason pravi:
ugibam, da so se vrgli v kripto sceno in pripravljajo kaksen nov produkt
Jap to je to, nekateri od njih so že registrirano z dejavnostjo "trženje vrednostnih digitalnih kovancev". Fantje, sedaj se splača to kupovat, ker cene gredo v nebo, mesečni donosi pa čez 20% ... vas še noben ni gnjavil po telefonu?
 

johnson45

Zelenc'
7. nov 2016
11
0
1
Torej nič noveva? Slišal sem, da so Čebulja "malo zrihtali" preden je pobegnil v tujino. Kaj pa ostali frajerji? Nekatere akterje pogosto vidim in jim ni kaj hudega. Vsi nasmejani.

Kje se da prebrati kaj bolj aktualnega? Bodo ti fantje res odnesli brez posledic?
 

kolešček

Zelenc'
18. avg 2018
5
0
1
Za akterje ne vem, ampak update iz druge strani. Zadeva Luxuris (bi pisala v namensko temo, pa je že par let mrtva, zato tu) je trenutno v predkazenskem postopku na policiji. To pomeni, da morajo intervjujati še par sto oškodovancev, preden gre lahko zadeva na sodišče, na sodišču bo pa trajalo še svojih nekaj let, da postane stvar pravnomočna in bodo lahko začeli s pregonom vpletenih.

Iz policije so me klicali na intervju (saj ne, da sem se zaman trudila priti pet let od tega, pa so me na vsaj treh kriminalističnih oddelkih v večih krajih po Sloveniji odslovili, ker nisem bila oškodovana in kljub številnim dokazom nisem smela narediti prijave). Tudi zdaj sem kljub posedovanju dokazov, ki niso imeli nobene veze z oškodovanci, lahko prišla na intervju izključno s pisnim pooblastilom vlagatelja, da govorim v njegovem imenu.

(Če ne plačaš položnice za 10 EUR, ti takoj rubijo z bančnega računa, za neplačanih 100 EUR prodajo hišo, če pokradeš par sto milijonov, pa traja 10+ let, da se sistem sploh premakne z mesta.)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.114
113
Za akterje ne vem, ampak update iz druge strani. Zadeva Luxuris (bi pisala v namensko temo, pa je že par let mrtva, zato tu) je trenutno v predkazenskem postopku na policiji. To pomeni, da morajo intervjujati še par sto oškodovancev, preden gre lahko zadeva na sodišče, na sodišču bo pa trajalo še svojih nekaj let, da postane stvar pravnomočna in bodo lahko začeli s pregonom vpletenih.

Iz policije so me klicali na intervju (saj ne, da sem se zaman trudila priti pet let od tega, pa so me na vsaj treh kriminalističnih oddelkih v večih krajih po Sloveniji odslovili, ker nisem bila oškodovana in kljub številnim dokazom nisem smela narediti prijave). Tudi zdaj sem kljub posedovanju dokazov, ki niso imeli nobene veze z oškodovanci, lahko prišla na intervju izključno s pisnim pooblastilom vlagatelja, da govorim v njegovem imenu.

(Če ne plačaš položnice za 10 EUR, ti takoj rubijo z bančnega računa, za neplačanih 100 EUR prodajo hišo, če pokradeš par sto milijonov, pa traja 10+ let, da se sistem sploh premakne z mesta.)
V sloveniji so sektorji kriminalisticne policije. Pa naceloma gres zadevo na postajo prijavit ne na SKP
 

kolešček

Zelenc'
18. avg 2018
5
0
1
Apollo8: pa si že kdaj poskusil? Prijave nihče ne sprejme, če nisi oškodovan. Še dokazov v predkazenskem postopku ne moreš izročiti, če za to nimaš pooblastila nekoga, ki je bil udeležen v shemi.
 

kolešček

Zelenc'
18. avg 2018
5
0
1
Zakaj bi sploh podajal prijavo, če nisi oškodovan?

Pred banko vidiš roparje, ki so vlomili vanjo, prav tako si videl registersko številko avtomobila, s katerim so se pripeljali. Zakaj bi to prijavljal policiji, itak niso okradli tebe? Priča si posilstvu in prepoznaš storilca. Zakaj bi ga prijavljal, če ni posilil tebe?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Pred banko vidiš roparje, ki so vlomili vanjo, prav tako si videl registersko številko avtomobila, s katerim so se pripeljali. Zakaj bi to prijavljal policiji, itak niso okradli tebe? Priča si posilstvu in prepoznaš storilca. Zakaj bi ga prijavljal, če ni posilil tebe?
Eno je biti priča kaznivega dejanja.
To kar pa se thorexa tiče, pa ali si oškodovanec, ali pa njihov nategun. Gre za poslovno goljufijo in če nisi en ali drugi, nisi priča ničemur. Le sumiš, da eni in drugi med sabo mutijo. Legalno mutijo ...

In ne, nisi priča bančnemu ropu, ampak najemu kredita, za katerega sumiš, da ne bo vrnjen.
Niti nisi priča posilstvu, ampak seksu na klopci v parku, kjer sumiš da bo ded babo napolnil, čeprav ji trdi da je ne bo.
 
Nazadnje urejeno:

kolešček

Zelenc'
18. avg 2018
5
0
1
Hočeš reči, da vodenje Ponzijeve sheme ni kaznivo dejanje?

Od kod sklepaš, da je nemogoče razpolagati z dokazi, da gre za Ponzija, in ne zgolj s sumnjami? Poleg tega ni res, da si lahko samo oškodovanec ali nategun. Pri Ponziju obstaja še kategorija tistih, ki so dovolj zgodaj izstopili, da niso bili ne eno ne drugo (in še kakšen tak, ki je še neoškodovanemu svetoval, naj takoj pobere denar in beži stran, ko je iz izpiskov znal izluščiti dokaze, da stvar ne pije vode).

Ne vem, ali samo meni ni jasno, zakaj ne bi bilo smotrno konkretne kriminalistične preiskave na podlagi DOKAZOV opraviti takrat, ko še ni bilo oškodovanih (oz. bi jih bilo bistvemo manj), namesto da se čaka pet in več let, da se naberejo nove in nove žrtve.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Piramidni sistem sam po sebi kot način marketinga ni prepovedan in kazniv.

Potem bi morali že polovico bank zapreti in vse mobilne operaterje, ki obljubljajo nagrado, če pripelješ prijatelja.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.114
113
Eno je biti priča kaznivega dejanja.
To kar pa se thorexa tiče, pa ali si oškodovanec, ali pa njihov nategun. Gre za poslovno goljufijo in če nisi en ali drugi, nisi priča ničemur. Le sumiš, da eni in drugi med sabo mutijo. Legalno mutijo ...

In ne, nisi priča bančnemu ropu, ampak najemu kredita, za katerega sumiš, da ne bo vrnjen.
Niti nisi priča posilstvu, ampak seksu na klopci v parku, kjer sumiš da bo ded babo napolnil, čeprav ji trdi da je ne bo.
Motis se. Vsakdo lahko pride naznanit sum kaznivega dejanja. Ne rabis bit oskodovanec ali karkoli.

Ampak ne verjamem da je mojster kamorkoli sel karkoli prijavljat. V skrajnem primeru (ce te vsi odslovijo) lahko zadevo pisno prijavis na tozilstvo in potem tozilstvo policiji da usmeritve.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
V praksi te gladko odjebejo, drugo pa je kaj v teoriji vse lahko prijaviš.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.114
113
Ni res. Ce ti prides na postajo, da bi rad prijavil kd in te odjebejo, je to osnova za siht zgubit. Ce pa je nekdo ze nekaj preiskoval in se je ta mojster sam javil da ma podatke (kaj je lepsega kot clovek ki bi sam rad sel pricat na sodisce) ga pa ni policaja ki bi tako darilo odbil.
 

kolešček

Zelenc'
18. avg 2018
5
0
1
Ampak ne verjamem da je mojster kamorkoli sel karkoli prijavljat. V skrajnem primeru (ce te vsi odslovijo) lahko zadevo pisno prijavis na tozilstvo in potem tozilstvo policiji da usmeritve.

Beri. Zgoraj je jasno napisano, da so bili vsi poskusi prijave jalovi. Na sleherni policijski postaji in na sleherni telefonski številki, ki sem jo skušala zavrteti, so bili zgolj cinični nasmeški, naj dotična oseba najprej zahteva denar in se vrne s prijavo, ko denarja ne bo, pred tem pa ni nobene opcije. Nobenemu policaju ni bilo moč dopovedati, da Ponzijeve sheme v začetni fazi še nimajo težav z izplačevanji in da po tem scenariju ne bomo mogli narediti prijave. Sicer verjamem, da ni ravno vsakodnevna praksa na policiji, da bi ljudje hodili prijavljat Ponzija v fazi, ko se še ni zrušil. Tisti, ki imajo kaj soli v glavi, ne nasedejo, tisti, ki nasedejo, pa si še leta po težavah z izplačili ne priznajo, da je bila goljufija.

Ampak ja, zdaj po petih letih sem končno dobila odgovor, da se lahko sum storitve kaznivega dejanje pošlje neposredno na tožilstvo, nakar tožilstvo pošlje stvar policiji. Ampak pet let nazaj mi tega ni znal nihče od policajev povedat.

(Ne najdem več niti svojega starega up. imena s tega foruma, niti dotične komunikacije, se je pa leta 2013 tudi na tem forumu nek policaj hvalil, da lahko sam posreduje dokaze pravim organom, na zasebno sporočilo s kontaktnimi podatki se pa ni več javljal.)
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.114
113
Verjetno jaz. Samo glede na to da se kot pravis ne spomnis niti svojega uporabniskega imena, je tvoj spomin ocitno luknjast. Meni nisi nic posiljal(a).

Lahko pa poisces temo oz sporocila pa se morda celo spomnis svojega drugega(tretjega, cetrtega, n+1) uporabniskega imena.