Najlepše dalmatinske pesmi

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Ker se počasi bliža sezona dalmatinskih pesmi ;-), bom navedel še par novih/starih komadov, ki jih zadnje čase zelo rad poslušam...

Tomislav Braliæ i klapa Intrade - Lipe oči
MIROSLAV ŠKORO - Zadnja želja
Vinko Coce - Klapa i pisma (stara, ampak zelo lepa in spevna)
KLAPA SKALA - Tri dni sem ljubil (slovenska)
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
ksz

sadrc5beaj-dalmatinske-pjesme.jpg

evil.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Za tiste ki radi hodimo na Pag: O more.

A so drugeče oni kaj širše znani? Poleti igrajo praktično vsak teden za našim apartmajem in sem milsil da gre za bolj lokalno zadevo...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.787
6.072
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Za tiste ki radi hodimo na Pag: O more.

A so drugeče oni kaj širše znani? Poleti igrajo praktično vsak teden za našim apartmajem in sem milsil da gre za bolj lokalno zadevo...

Nekaj so dosegli na Melodije Istre i Kvarnera, drugače so pa bolj kot ne lokalci vpeti med Metajno, Mandrami, Šimuni in Pagom. Ampak meni so face, ob Valentinovem so peli pri nas v gostišču Iršič. Pa je bila fina fešta, pa niso skoraj nobene svoje pesmi peli.

P.s. Kje imaš apratma?
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.787
6.072
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
ksz

sadrc5beaj-dalmatinske-pjesme.jpg

evil.gif


467716-post_slo.gif


Ne štekam te fascinacije s temi dalmatinskimi pesmi, ampak ok, vsakmu svoje.

Pesmi so za nekatera ušesa pač privlačna. Drugače pa bolj kot ne, se človeku ob zvoku klap odpre občutek oziroma nostalgija ko si bil na morju, si rit namakal v slani vodi, pil pir, zdaj ti je pa hudo, ker moraš vsak dan v službo. Po mojem je tako.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Pesmi so za nekatera ušesa pač privlačna. Drugače pa bolj kot ne, se človeku ob zvoku klap odpre občutek oziroma nostalgija ko si bil na morju, si rit namakal v slani vodi, pil pir, zdaj ti je pa hudo, ker moraš vsak dan v službo. Po mojem je tako.
To o občutku se ne bi prav strinjal. Dokazano je, da pri glasbi prej pade v uho melodija. In če se ta usede, pride folku v ušesa še kakšen tekst. Vsaj refren ali del refrena. Pa naj bo to dalmatinsko ali pa kaj drugega. Klape so pa po Dalmaciji tako, kot pri nas neka pevska društva. S tem, da klape še kdaj pa kdaj kaj novega odpojejo, pr nas pa pevci bolj kot ne, neke ponarodele prepevajo v nedogled.
Če pa koga dalmatinska glasba spomni na morje, pa ni nič narobe. Sej če bi šel na npr. Švedsko in tam nekaj poslušal njihovega, bi se v Slo tud spomnil na nekaj, kar ti je bilo tam všeč. Pa naj bo to namakanje riti v morju ali pa namakanje riti v snegu
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.358
113
Dalmatinske pesmi so ravno tako kot vse ostale. Lahko jih obožuješ ali pa ne preneseš. Vsak ima svoj okus.

Edit: Alter mi je sesul komplet linkov na Youtube in res nisem pri volji vsega še enkrat popravljat...





Kar pa ni Acapella pa je nekako bolj prilagojeno splošnemu občinstvu, da gre dobro v uho. Se najdejo tudi kake precej dobre.


(Tukaj je nek tujec med snemanjem dejansko zaprosil svoje dekle, povsem neplanirano).





(morda malo manj znani a imajo svoj stil).


smile-1.gif




 
Nazadnje urejeno:

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Za tiste ki radi hodimo na Pag: O more.

A so drugeče oni kaj širše znani? Poleti igrajo praktično vsak teden za našim apartmajem in sem milsil da gre za bolj lokalno zadevo...

Nekaj so dosegli na Melodije Istre i Kvarnera, drugače so pa bolj kot ne lokalci vpeti med Metajno, Mandrami, Šimuni in Pagom. Ampak meni so face, ob Valentinovem so peli pri nas v gostišču Iršič. Pa je bila fina fešta, pa niso skoraj nobene svoje pesmi peli.

P.s. Kje imaš apratma?

Mi imamo sicer v Opatiji (podedovano), gremo pa vsako poletje za 2-3 tedne na "pravo" morje. Metajna, Ivan i Beti Lončarič (ob plaži, tik pod penzionom, kjer vsak ponedeljek igra klapa Sol).
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Spet ena pesem, ki se mi je zasidrala v srce... Predvsem zaradi vložka violine proti koncu... ;-)

In seveda pevk... :D :D