Pomivalni stroj samo izčrpava vodo

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Najdaljši moj program je 2:35 ure.
Je gorenje, glede na navodila v italijanščini in dizajn bi znal biti smeg.
Opere dobro.
Drugače če dam tako premoženje mi ga mora skoraj da že potegnit. Ima pa odličen sistem košar tale Milček kot sem videl na YouTube.

katerega maš v mislih. Gorenje s smegom kaj dosti ne posluje več. če maš stare zaloge zna biti smeg (poglej če maš orbitalni sistem pranja (60) oz twist (45 cm)). Ti tanovi, ki jih ponujajo, so nekaj njihove proizvodnje, ostalo je midea. So pa meli kratek čas enega fagorja v ponudbi, mislim pa da ga ni že lep čas videti
orbitalni? malo več povej, lahko tudi slikam.

EDIT: model je GV 65324 XV made in Italy
 
Nazadnje urejeno:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Najdaljši moj program je 2:35 ure.
Je gorenje, glede na navodila v italijanščini in dizajn bi znal biti smeg.
Opere dobro.
Drugače če dam tako premoženje mi ga mora skoraj da že potegnit. Ima pa odličen sistem košar tale Milček kot sem videl na YouTube.

katerega maš v mislih. Gorenje s smegom kaj dosti ne posluje več. če maš stare zaloge zna biti smeg (poglej če maš orbitalni sistem pranja (60) oz twist (45 cm)). Ti tanovi, ki jih ponujajo, so nekaj njihove proizvodnje, ostalo je midea. So pa meli kratek čas enega fagorja v ponudbi, mislim pa da ga ni že lep čas videti
orbitalni? malo več povej, lahko tudi slikam.

EDIT: model je GV 65324 XV made in Italy

tole je čisti smeg. Namreč smeg izdeluje komplet pomivalne stoje v Italiji (vem, ker sem ga začetek tedna naroču in to pri njih preveru, pa tudi drugače Gorenje nima porizvodnih obratov v Italiji), tako da če je made in italy je smeg. pa tudi komanda plošča (tisto knofi zravn displeja) je smeg

orbitalni sistem pranja maš tule prikazan
https://www.youtube.com/watch?v=ErMVTaPKvvw&t=36s

upoštevaj da se mala vetrnica vrti z 10x hitrostjo tavečje. je pa to passe zadeva, sedaj so prešaltali na planetarium

https://www.youtube.com/watch?v=JfwAw0TZcTI

to dvoje velja za stroje 60 cm. Orbitalni sistem pranja se kliče pri smegu in klical se je tudi pri gorenju

45 je imela pa swingwash, pri gorenju se je pa klical twist (oz nekaj podobnega)

http://www.electromenager-compare.com/definition-de-swing-wash.htm

novejše različice 45 cm pa imaj onekoliko novejši swing wash. Se enako kliče, deluje pa malce drugače

https://www.youtube.com/watch?v=ffMxgg9xobM tam pri 1:47 imaš prikazan ta sistem
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Še ena zadeva ..obrazloženo kako stroj deluje

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed//VT4MnVhvvJE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ko je bila debata čemu sol v stroju..oz. da ni potrebna češ, da je le ta že v tableti.

vau...ful drugače kot 100 ostalih znamk
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
sprasujem se.gif


Kdo govori zdaj o Mieletu kot takem?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Citat:
Uporabnik visek_izobrazbe pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Najdaljši moj program je 2:35 ure.
Je gorenje, glede na navodila v italijanščini in dizajn bi znal biti smeg.
Opere dobro.
Drugače če dam tako premoženje mi ga mora skoraj da že potegnit. Ima pa odličen sistem košar tale Milček kot sem videl na YouTube.

katerega maš v mislih. Gorenje s smegom kaj dosti ne posluje več. če maš stare zaloge zna biti smeg (poglej če maš orbitalni sistem pranja (60) oz twist (45 cm)). Ti tanovi, ki jih ponujajo, so nekaj njihove proizvodnje, ostalo je midea. So pa meli kratek čas enega fagorja v ponudbi, mislim pa da ga ni že lep čas videti
orbitalni? malo več povej, lahko tudi slikam.

EDIT: model je GV 65324 XV made in Italy

tole je čisti smeg. Namreč smeg izdeluje komplet pomivalne stoje v Italiji (vem, ker sem ga začetek tedna naroču in to pri njih preveru, pa tudi drugače Gorenje nima porizvodnih obratov v Italiji), tako da če je made in italy je smeg. pa tudi komanda plošča (tisto knofi zravn displeja) je smeg

orbitalni sistem pranja maš tule prikazan
https://www.youtube.com/watch?v=ErMVTaPKvvw&t=36s

upoštevaj da se mala vetrnica vrti z 10x hitrostjo tavečje. je pa to passe zadeva, sedaj so prešaltali na planetarium

https://www.youtube.com/watch?v=JfwAw0TZcTI

to dvoje velja za stroje 60 cm. Orbitalni sistem pranja se kliče pri smegu in klical se je tudi pri gorenju

45 je imela pa swingwash, pri gorenju se je pa klical twist (oz nekaj podobnega)

http://www.electromenager-compare.com/definition-de-swing-wash.htm

novejše različice 45 cm pa imaj onekoliko novejši swing wash. Se enako kliče, deluje pa malce drugače

https://www.youtube.com/watch?v=ffMxgg9xobM tam pri 1:47 imaš prikazan ta sistem
Planetarium deluje po istem principu kot ekscentrična brusilka hehe, samo da je tam z drugega razloga (bolj gladko z manj vidnimi razami).
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Bi kr tole temo nadaljeval z mojo težavo s pomivalnim strojem. Na vikendu, kjer je pomivalni stroj občasno v uporabi, se je zdaj začelo dogajati, da mi meče FID ven. Stroj pri odprtih vratih začne kar delati, ko pa jih zaprem, pa vrže FID ven.

To se je začelo dogajati, ko mi pri zadnjem pranju ni dokončal programa. Na displeju je odštevalo minute in ustavilo se je pri 1. Ko sem odprl stroj je bila voda še v stroju. Po resetu stroja in ponovnem zagonu je vodo spumpalo, hkrati sem imel občutek kot da se voda nekam pretaka (ko je pumpa izklopila je bil zvok pretakanja vode). Pod strojem ni bilo nobene luže. Naslednji dan je potem začelo metati FID ven. Ko sem stroj umaknil izpod elementa sem opazil, da je pri nagibu začela iztekati voda. A je to normalno?

Morda kdo ve, kaj lahko sam preverim preden kličem servis. Stroj je Gorenje, vgradni in star več kot 7 let. Vprašanje, če se klic serviserja sploh ekonomsko izplača. Hvala za pomoč.
 
  • Wow
Reactions: MieleFan

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Ja, FID meče ven, le ko so vrata zaprta in stroj želim vključiti. Če so vrata odprta in je stroj vključen, potem FID ne meče ven.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Pri beko pomivalcu se je voda začela nabirati v dvojnem dnu pod pralnim delom. Ni teklo na tla. Je pa tam potem črpalka delala cel čas, ko si ga startal, ker je očitno nekako to zaznalo in hotelo to vodo izčrpati. Dostop do tega območja je bil spredaj. Vsake nekaj 10 pranj se je nabralo, ampak na koncu sem stroj menjal. Verjetno je kje pri tesnilu pri vratih rahlo polzelo dol. Ali pa je bila kaka cev preperela, pa nisem na prvi pogled našel.
 
27. jan 2022
4.706
1.676
113
Tisto spodaj je "lovilni bazen", v katerem je senzor izliva vode, ki mora takoj izklopit dotok vode v stroj in vklopit črpanje iz stroja. ;)
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Aha, torej je voda po programu, ki se ni zaključil (stroj je bil poln vode) zgleda stekla v ta lovilni bazen. Možno, da se je kaj zamašilo. Filtre sem sicer preveril in vse je izgledalo ok.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.875
8.895
113
EU
Naš stroj je tudi stalno poganjal črpalko. Gorenje v garanciji. Spuščalo neko tesnilo, katero je serviser zamenjal. Povedal, da je to zelo redka napaka. Danes je star petnajst let in še dela ok. Tok, tok na les.
 
27. jan 2022
4.706
1.676
113
Aha, torej je voda po programu, ki se ni zaključil (stroj je bil poln vode) zgleda stekla v ta lovilni bazen. Možno, da se je kaj zamašilo. Filtre sem sicer preveril in vse je izgledalo ok.
Če kaj ne pušča ali crkne nivo senzor, nima kaj tečt tam not, če ne premikaš stroja. Voda je namreč vedno malo pod robom vrat; ko pride do tja mora izklopit dotok vode, če ne izklopi se prelije preko spodnjega roba vrat in izklopi "lovilni senzor". Možno pa je da je odtočna cev počena, ali spušča "šelna", ali kje pri grelcu (takrat tudi štrom ven meče),...
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Bi kr tole temo nadaljeval z mojo težavo s pomivalnim strojem. Na vikendu, kjer je pomivalni stroj občasno v uporabi, se je zdaj začelo dogajati, da mi meče FID ven. Stroj pri odprtih vratih začne kar delati, ko pa jih zaprem, pa vrže FID ven.

To se je začelo dogajati, ko mi pri zadnjem pranju ni dokončal programa. Na displeju je odštevalo minute in ustavilo se je pri 1. Ko sem odprl stroj je bila voda še v stroju. Po resetu stroja in ponovnem zagonu je vodo spumpalo, hkrati sem imel občutek kot da se voda nekam pretaka (ko je pumpa izklopila je bil zvok pretakanja vode). Pod strojem ni bilo nobene luže. Naslednji dan je potem začelo metati FID ven. Ko sem stroj umaknil izpod elementa sem opazil, da je pri nagibu začela iztekati voda. A je to normalno?

Morda kdo ve, kaj lahko sam preverim preden kličem servis. Stroj je Gorenje, vgradni in star več kot 7 let. Vprašanje, če se klic serviserja sploh ekonomsko izplača. Hvala za pomoč.
Gorenje servis običajno reče,da se ne splača popravit.In ti kr ponudijo novga...Sploh po garanciji.Tak majo direktivo baje,da se čim več proda.Včasih,so ti neke vrednostne bone ponudli,da si ga uveljavil ob nakupu novega.
Iz kterga konca pa si?Če si iz Celjskega konca,ti lahko priporočim poštenega serviserja.Pride,pogleda aparat in iskreno poda stanje stroja.Tako je meni pred 5 leti popravil pomivalca.Drug serviser je reku,da je vse dotrajano.Pride ta,reče vaš stroj je kot nov.Potrebno samo menjat semering.In še zdej služi znancu brez ene napake.Je pa letos dopolnil 16 let.Znamka Bosch.In tudi moj pomivalc Miele.V vseh 5 letih..nikoli zatajil.Trkam po lesu...
 

nowinc

Pripravnik
31. maj 2008
328
1
18
Če priključni kabel obrnem za 180 stopinj, potem FID ne vrže ven. Sicer še nismo poskusili, ali pranje in vse ostalo deluje. Morda kdo ve kako najlažje odstraniti spodnjo plastiko, ker izgleda vse v enem kosu. Rad bi preveril preveril spodnje kable in konektorje in ne vem, kako priti poleg.
 
27. jan 2022
4.706
1.676
113
Če priključni kabel obrnem za 180 stopinj, potem FID ne vrže ven. Sicer še nismo poskusili, ali pranje in vse ostalo deluje. Morda kdo ve kako najlažje odstraniti spodnjo plastiko, ker izgleda vse v enem kosu. Rad bi preveril preveril spodnje kable in konektorje in ne vem, kako priti poleg.
Imaš mogoče ničenje na domači elektro instalaciji?
Očitno ti nekje masa prebija, kar je vsekakor bolje, kot če prebija faza, oboje pa je nevarno.