Kje dobiti gumo za cizo ;)

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Če dam na cizo gume čisto drugih dimezij, potem moram zamenjat os, pa ležaje...
Dela za cel mesec...

Največjo neumnost sem naredil, ko sem staro na pol razpadeno gumo vrgel stran, ker sem bil prepričan, da bom zlahka dobil kakšno drugo.
bonk.gif


Zdaj vidim, da bi bilo mnogo bolj pametno okrog tiste na pol razpadene gume, okrog in okrog naviti kakšno zračnico pa bi bila dobra še za kakšnih deset let-itak jo rabim samo za to, da ene trikrat letno odpeljem z njo, veje dreves, grmovij...
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Ne rabiš vse menjati. Od starega platišča Cize, odrežeš v krogu sredinski del z luknjami za pritrditev vijakov. Na novem platišču tudi odrežeš sredinski del z luknjami in na njegovo mesto privariš stari del s Cizine feltne. Malo paziš da je zadeva približno v centru in to je to.
zmaga.gif
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
V našem kraju so postavili polnilnico za električne avtomobile. Običajno je tam priklopljen električni BMW.
Malo sem ga podrobneje pogledal in sem se nehote spomnil tvoje Cize. Gume ima prav tako tenke in bi širina verjetno ustrezala.
Torej, novejše tehnologije grejo v smeri tvoje Cize in kopirajo dimenzije gum
hysterical-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Gume od cize so baje od diane, torej tako kot povsod gre razvoj spet nazaj na začetek.
Ne vem pa kako se avto s tako ozkimi gumami sploh lahko drži ceste?

Sicer gre pa tudi pri mobilnih telefonih razvoj nazaj na začetek, ko je bilo treba telefone nositi z nahrbtnikom-še par let pa bomo tam tudi pri mobilnih telefonih
bonk.gif


Če pa kdo pozna kak odpad starih gum se pa priporočam za nasvet klje je, da grem pogledat, če imajo kaj podobnega R15 do širine 130.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Kaj pa s to cizo vozis?
Kaksno tezo?
Meni se vse skupaj zdi pretezko. Pri nas imamo cizo iz japanarja narejeno, gume neke cca 2,5x 19 al nekaj takega.
Mogoce res isci v smeti resitve da menjas.komplet s platiscem od nekega motorja ali kaj podobnega.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Parkrat na leto s cizo peljem nažagane veje z vrta, par sto metrov daleč, kjer potem vse skupaj zakurimo...
Ni velike teže ampak je pa prav fajn, ker se jih na cizo da ogromno naložiti in mi jih ni treba cel dan vlačiti ročno tja.

Največjo neumnost sem naredil, da sem staro razparano gumo vrgel stran (ker sem bil prepričan, da bom zlahka dobil drugo saj nekaj podobnega imajo tudi motorji) namesto, da bi jo s kakšnim starim šlavfom enostavno povil in bi bila za moje potrebe še čisto ok.

Je pa pač narejena tako kot je, očitno je dedkov brat, ki jo je naredil pač te dele najlažje dobil.

Da bi pa menjal celotno podvozje z gumami vred je pa bolje, da kupim novo ali pa dobim kje kakšno rabljeno.

Ampak neka guma zagotovo obstoja, nek odpad pri Mariboru ima podobno gumo na prodaj in verjetno se bom enkrat odpeljal tja na izlet pogledat, če bi slučajno pasala.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Gume na rudleku so bile preveč "mehke" in sem jih napumpal. Peljal dve vreči cementa in pospravil. Zvečer slišim nekakšni pok iz stare hiše in sem odšel pogledat, da se ni kaj zrušilo, ali omet padel na tla. Nič ni bilo za videti. Čez nekaj dni žena naroči premestitev posodo z oleandrom na drgo mesto, in sem to mislil opraviti z rudlekom Takrat sem komaj ugotovil vzrok eksplozije, ker je ena guma in zračnica bila počena.
hysterical-1.gif