Sajenje trte

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Lani je soseda odrezane rozge dala v vodo in te so pognale korenine v tistem delu stebla, ki je bilo v vodi To bi se moralo prijeti tudi ko bi ukoreninjene presadil v zemljo. Ona je sicer delala zaradi neke stare fore o napovedi pridelka. Verjetno se gleda, kolikšen delež očes požene.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik retro pravi:
SAm pogrobam v jeseni daljšo vejo in jo potem čez leto ali dve odkopam in vejo na koncu kjer je še vedno spojena s staro trto odrežem, ta ostali ukoreninjen del veje z koreninami potem presadim .a.htm]http://www.savel-hobi.net/leksikon/htm/trta/htmlt/oskrba.htm[/url]

Grubanje pravimo tem pri nas.

Po dveh letih bi moral med staro in novo trto samo delno odrezati, da se nova bolj sama zakorenini in manj izčrpava staro, tretje leto pa do konca.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Sem že včeraj pisal disertacijo, pa sem potem zbrisal. Sem vseeno pričakoval kakšnega bolj pametnega od mene. Sicer imaš praktično vse odgovore že napisane, na kupu pa še ne.
Zato; povej ti meni katere sorte pa je ta veja, ki jo imaš že odrezano?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Res je bilo bolj kot ne že vse povedano ja
zmaga.gif
Sorta pa naj bi bila muscat bleu.
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.069
301
83
Potem moraš cepit. Cepič pa na samorodnici ob najbližjem zidu ...

Zdaj, al ti bo to ratalo samemu je pa drugo vprašanje. Ni ravno kvantna fizika, je pa treba vedet kaj delaš in imet roko za to. Lahko sicer kupiš strojček za delanje cepičev
evil.gif


Pod črto; raje vzemi narejeno sadiko ....
 

bisnen

Pripravnik
9. maj 2008
400
0
16
Sedaj v času mirovanja odreži vejo trte in jo zakopli kakšnega 40 cm na mesto kjer jo želiš imeti. Pusti kaknega 2 - 3 očesa nad zemljo ostalo odreži. Pa posadi več takih vej skupaj, ker se vse ne bodo prijele. Čez poletje, kadar bo suho jih občasno zalij. Ni pa to enako kvalitetno kot če posadiš trs.
Veliko uspeha ti želim.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Aha aha, super. Hvala obema
zmaga.gif


Drugače pa tudi, če gre vse rakom žvižgat se ne bom sekiral kaj preveč. Kot sem že napisal gre bolj kot ne za neko zafrkancijo ampak če pa uspe pa toliko bolje
cool-1.gif