Letalo zdaj nad Brezovico in Vičem proti Krimu

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Pametni: A330 ima možnost izpusta goriva le kot opcijo (podobno kot naročaš avto z dodatno opremo)
Mesija: boljše je tisto, ki ti prinaša več dobička
smile-1.gif
Tehnološko so vsi na zelo podobnem nivoju, so le nekatere razlike v filozofiji pri dizajnu in načinu vzdrževanja. Bolj so si med seboj različni sami tipi letal, nekateri radi letijo ene, nekateri pogrešajo druge.. vsak tip ima svoje štose in dušo
Notranjc: jaz nisem faksa od blizu videl, razen ko smo kdaj zalutali po kakšne študentke.. sem po srednji šoli začel delati v domači firmi in nato postopoma naredil izpite ter se spravil delati po svetu. Robija pa ne poznam.
Udobje je pa striktno povezano s konfiguracijo prevoznika in nima s tipom letala praktično nobene zveze. B777 je meni osebno napram ostalim (še posebej npr. A380 in A340) precej hrupen, a nikakor ne neudoben.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Saj jaz to samo iz serije FS in Xplane poznam. Hvala za odgovore. Prvi je odlicen za IFR letenje in ostale procedure, slednji pa ima boljso "fiziko". Vecina ljudi misli, da pilot zalaufa avion kot golfa II, nastavi ap, taxi na stezo kjer se mu zdi tisti dan primerno, flapse na full in gas do konca, ko je v luftu kolesa gor, vklopi ap in poseksa prvo stevardeso, ki mu prekriza pot. V bistvu je pa protokola vec kot pri menjavi srcne zaklopke..
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Na grobo, boeing uporablja "volan", yoke in je vec mehanskih elementov, airbus je prvi predstavil fly by wire na joysticke in vec elektronike.
smile-1.gif


Saj res, kako se leti na joystick? Ker kapitan ga ima v levi roki, pa se mi zdi malo neprirocno?!
confused-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Da se vrnemo k tončku: sem šel danes pogledat pristanek, zvečer grem pa še vzlet. Zdaj pa: ugibam, da bo tako kot vsakič doslej vzletal priti Šenčurju (RWY 30)?
Da se ne bom na napačni konec postavil ...
 

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
234
67
28
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Da se vrnemo k tončku: sem šel danes pogledat pristanek, zvečer grem pa še vzlet. Zdaj pa: ugibam, da bo tako kot vsakič doslej vzletal priti Šenčurju (RWY 30)?
Da se ne bom na napačni konec postavil ...

Danes je v nasprotju z napovedmi, zaenkrat zadnjič na Brniku, tako da je le danes še priložnost za foto...

Steza za vzlet pa bo odvisna od prometa; se še ne ve trenutno.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Pri pilotih nove šole je problem, ker se pri izobraževanju pozablja bistvo, da znaš leteti in ne samo pritiskanje gumbov - pride prav, ko gre nekaj narobe in rešitve brez osnov poznavanja letenja in letala ne boš našel.
Let Air France Flight 447 je šolski primer.

V Zda letalskih podjetjih je bila nekoč praksa da so bili piloti ex-vojaški piloti.


Kako imajo urejeno drugod po svetu, da postaneš pilot na komercialnem letu ? V Slo gre preko FS LJ, letalska smer.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Pri pilotih nove šole je problem, ker se pri izobraževanju pozablja bistvo, da znaš leteti in ne samo pritiskanje gumbov - pride prav, ko gre nekaj narobe in rešitve brez osnov poznavanja letenja in letala ne boš našel.
Let Air France Flight 447 je šolski primer.

V Zda letalskih podjetjih je bila nekoč praksa da so bili piloti ex-vojaški piloti.

Kako imajo urejeno drugod po svetu, da postaneš pilot na komercialnem letu ? V Slo gre preko FS LJ, letalska smer.
a res misliš da so imeli dovolj bivših vojaških polotov za vsa civilna letala?
grims-1.gif
mogoče tik po 2. sv. vojni.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.311
942
113
Sem ga včeraj lepo od doma spremljal, kako je vzletal. Zvok in slika... Impozantno! Pa potem je še 1x preletel naš konec, se ga je še 1x konkretno slišalo. Počasi je dobival na višini... Dobro, da se ni v Šmarjetno zaletu...
grin1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.924
2.402
113
Resna firma sola svoje pilote od jadralnega letala naprej.
Pilot, ki ne zacne na jadralnem letalu pa je...drugacen. Ker, ko zacnejo stvari crkovat na motornem avionu, ostanes dejansko z jadralnim letalom.
smile-1.gif

Seveda to ne pomeni, da ostali ne obvladajo.