Letalo zdaj nad Brezovico in Vičem proti Krimu

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.574
490
83
In kakšen je sploh postopek da postaneš pilot takega letala? Verjetno najprej ustrezna izobrazba, naprej pa kaj?
Da bom znal tamalemu razložiti, ker me je ravno spraševal
smile-1.gif
 

steiner

Pripravnik
2. sep 2007
69
0
6
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik SavageSam pravi:
Ontopic - antonov pride še kar nekajkrat....

Daj datume in ure, da skočim vendarle pogledat. Mogoče kaj čez vikend, da še tamalo vzamem s sabo, ker bi ful rada vidla?

V soboto naj bi še bil, prihod ponovno ob 12 uri, odhod ob 19:00. Itak je pa/bo let na letališki strani začudan napisan (ADB299F)
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.020
567
113
Citat:
Uporabnik Fly pravi:
In kakšen je sploh postopek da postaneš pilot takega letala? Verjetno najprej ustrezna izobrazba, naprej pa kaj?
Da bom znal tamalemu razložiti, ker me je ravno spraševal
smile-1.gif

Najlažje je, če imaš dovolj denarja. Recimo Adria Airways letalska šola oglašuje od 0ur do ATPL( air traffic pilot licence) za 44.500€.
Potem na žalost verjetno "pay to fly", ko nabereš dovolj ur, pa probaš v kakšni bolj resni firmi.

Žal so poklic pilota čisto "uničli", dejansko so to postali, predvsem na nizkocenovnikih, šoferji namesto avtobusa, letala.
Izobrazbe kolko vem ne rabiš nobene posebne (V. stopnja), je pa res, da je vse drago ratalo.

Danes na letališču Maribor bo od 9ih do cca. 16ure potekalo šolanje Švicarske družbe z 4 motornim letalom A340-300.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Citat:
Uporabnik matej_ pravi:
Najlažje je, če imaš dovolj denarja. Recimo Adria Airways letalska šola oglašuje od 0ur do ATPL( air traffic pilot licence) za 44.500€.
Potem na žalost verjetno "pay to fly", ko nabereš dovolj ur, pa probaš v kakšni bolj resni firmi.

To je res, če ti je življenska želja priti iz letalske šole direktno na recimo a320 in delati za 1500€ mesečno kje v vzhodni Romuniji.
V moji zdajšnji firmi so na selekciji gladko odpikali vse, ki so se šli pay to fly.
Na srečo pa še obstajajo možnosti, ko te firma zaposli brez predhodnih izkušenj (tudi naša Adria je še taka, čeprav so v preteklosti tudi oni ponujali paytofly).
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
V1 je točka, ko prekinitev vzleta ni več mogoča, če se prav spomnim
Jp in če se ne motim je V2 hitrost, ki omogoča varen vzlet.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Namesto da tu vsak po svoje pametujemo, se lahko kaj v živo dobimo in predebatiramo.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Mogoče kdo ve s katere strani bo pristal? Bo direktno iz Avstrije ali bo zaokrožil nad Litijo in bo s te strani?
Jaz bom počasi startal, še na en pirček, pa bo glih prav!
cool-1.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Zagotovo bo pristal iz smeri Litije. Iz druge strani se pristaja izjemoma le takrat, ko piha vzhodnik z več kot 10 vozli.