Najugodnejsi "zemeljski" internet

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.930
34
48
Kateri je trenutno najugodnejsi internet za hisno uporabo (samo internet, brez vezav, vsaj 10 Mbit)? Je se kaj ugodnejsega od 10/10 optike za 23.99 EUR pri T2 ali so se karte kaj premesale? Oz. v drugi smeri - ponuja kdo visje hitrosti za to ceno?
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Če imaš na voljo samo T-2 optiko, potem tako ali tko nima boljše izbire... razen, če si pripravljen iti nazaj na xDSL. Ampak tam boš kvečjem plačeval več za manj. Če pa imaš še optiko/kabelsko od drugih operaterjev, pa preveri cene na njihovih straneh. Saj tako veliko izbire pa spet ni pri nas. T-2, Telekom, Telemach in A1... potem pa še par lokalnih kablašev in WiFi ponudnikov. Mislim, da je best buy T-2 100/10 za 30€ na mesec.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Mene pa zanima, če ima kdo internet samo preko omrežja mobilnih operaterjev, brez vsakega kabla?

A deluje zanesljivo ali bolj tako tako?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
Jest mam mobilni net... Dela naceloma ok, tja pa sem ga zabase, pa je treba mal zresetirat... Edini kabel je za polnit modem...
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.340
975
113
Celje
Obišči stran
Kot rezervna linija pri stranki je mobilni net. 6 poslovalnic s po 10 računalniki. Vmes vpn. Mikrotik ruterji za lte z dodatnimi antenami. Na simobilu smo za test pustili po teden dni vsako in niso niti opazili da je kaj drugace. Pred tem pa telekom redne prekinitve vpnja za par minut in nihanje hitrosti večkrat dnevno.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Sam razmišljam, da bi enostavno odjavil fiksni internet, ki nam dela manj kot 10Mbit in naročil kak mobilni paket, ki vidim, da so celo še cenejši od tega stacionarnega.

Predvsem me zanima delovanje na podeželju, kjer ni ravno odličen signal?

Ta fiksni net dela počasi a precej stabilno in ne bi šel rad na mobilnega, če bi mi potem vse skupaj crkavalo-sploh ob večjih obremenitvah linije.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Pa tako dela samo ob popolnem signalu ali tako dobro dela tudi pri bolj povprečnem signalu?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Kako dobro bo deloval mobilni net, je precej odvisno od tega, kako zasedene so bazne določenega ponudnika na tvojem območju. Luft je pač deljen medij in ima več omejitev kot kabel do vsake hiše. Na določenih mestih, kjer ni drugih opcij in se veliko ljudi odloči za razne pakete domačega mobilnega interneta, zna biti sranje ob določenih urah. Je bilo nekaj jambranja na to temo tudi že na alterju. Tam kjer je zasedenost v mejah normalne oziroma so kapacitete dovolj velike, pa lahko mobilni internet deluje čist ok.

Je pa odvisno, koliko prenosa podatkov na mesec rabiš. Če zadostuje tam do 50GB na mesec, lahko pogledaš kakšne običajne mobilne paket ala HoT EXTRA, sicer bo treba pogledat za paketi domačega interneta, ki imajo večinoma polno hitrost tja do 200GB prenosa in so vezani na fiksni naslov recimo:
-Telekom TopSolo Brezžični - 10/2 Mb/s brez omejitev prenosa za 30,95€ na mesec (oziroma 19,95€/mesec prvih 12 mesecev, če se vežeš za 24mesecev... efektivno 25,45€/mesec v teh dveh letih z vezavo), ampak odpade, če imaš možnost njihovih fiksnih storitev preko kabla
-A1 domači net - 10/3Mb/s do 200GB potem 2/1 za 24,99€/mesec oziroma 19,99€/mesec z vezavo (imaš še opcije 20/5 do 200GB za 29,99€/mesec in 40/5 za 39,99€/mesec). Če hočeš neomejen prenos moraš doplačati za TV opcijo, ki pride 9,99€ na mesec. Potem se ti hitrost ne zmanjša po 200GB prenosa (torej 34,98€/m oziroma 29,98€/m z vezavo za 10/3 neomejeno).
-Telemach Hišni Internet - 8/2 Mb/s do 200GB potem 2/1 za 20€/mesec (oziroma 16€/mesec, če imaš že kakšne druge njihove fiksne storitve npr. na drugi lokaciji) oziroma 16/4 Mb/s do 200GB potem 2/1 za 25€/mesec (oziroma 21€/mesec, če imaš že njihove fiksne storitve...)

Pogoj je seveda, da imaš na lokaciji (dober) LTE signal od izbranega ponudnika in da nimajo že preveč userjev z omenjenimi paketi. Če imaš vsaj zunaj hiše kolikor toliko vredu signal, se da še kaj rešit z zunanjo anteno.

V kolikor je na voljo stabilen net preko kabla, jaz vseeno ni bi šel na te mobilne opcije, razen če internet rabiš zelo malo.
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Pet zvezdic za res izjemen odgovor na vse kar me je zanimalo.
nahrung002.gif


Glede na to, da imam večinoma lepo delujoč fiksni internet nekje 6-8Mbit, bom še vsaj kakšno leto ostal na tem paketu.

Me pa veseli, da se ponudba mobilnega interneta krepko izboljšuje in počasi bo to precej dobra alternativa, ker kakšne optike v naši vasi ne bomo nikdar dočakali.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mimogrede: Telemach fizičnim osebam ne omogoča samo internetnega priključka - razen mobilnega.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Na Hrvaškem v apartmaju je gazdarica imela mobilni internet, katerega je vzela za dva meseca od njihovega providerja. Prijaviš se s priloženim geslom (nalepka na brezžičnem ruterju) in zadeva dela neproblematično za pregledovanje alterja. Problem je zvečer, ko se vsi s plaže vrnejo v apartmaje in se povežejo na obstoječi repetitor na vrhu brega. Zadeva je tako štekala, da je določeno stran Alterja odpiralo po trideset sekund. Neuporabno in sem rajši ugasnil telefon (tablico).
uf-1.gif
 

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
Hvala za opis izkušenj.

Bom še vsaj kakšno leto ostal pri obstoječem fiksnem internetu, četudi me ta pride dražje za slabšo hitrost, a vsaj stabilno deluje.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
Za 20/mesec dobis tole v prilogi.

Zdej majo nove modeme sem vidu k so zihr bolj stabilni, jest mam uno skatlco za v zep... Pa sej reset 1 na dva meseca ni ravno projekt..
2622968-Screenshot_2017-10-21-08-07-43.png
 

Priponke

  • 2622968-Screenshot_2017-10-21-08-07-43.png
    2622968-Screenshot_2017-10-21-08-07-43.png
    190,9 KB · Ogledi: 276

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
V nedeljo ob osmih zjutraj, ko še 95% uporabnikov interneta spi, popolnoma verjamem, da dela tako krasno.

Če dela tako tudi zvečer in, da nikoli ne crkne za več kot eno uro, potem bi bila pa zadeva že zelo uporabna.

Ampak mi smo bolj na podeželju in, da bo taka zanesljivost prišla do nas, bo trajalo še vsaj kakšno leto...

Ne skrbi me toliko resetiranje modema kot prezasedenost linij in je zadeva neuporabna ravno takrat, ko bi jo res rabil.

Je pa že super alternativa, če nimaš nobene druge izbire.
cheer.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
Caki. Lej, jest mam svojo sim kartico, svoj modem in svoj wifi. Pri meni ni mogoce da bi bile linije prezasedene.

Ti to mesas z javnim wifijem... Tam se zabase vse skupej...

Ce se ne motim lahko vzames za 1 mesec testno in vrnes ce ni ok... (A1). Reskiras 20e in 1uro letanja po poslovalnici...

Kaksen signal pa mas na gsmju? A mas 4g?
 
Nazadnje urejeno:

fikus

kaktus
23. apr 2008
2.528
14
38
A bazna postaja ima pa neomejene zmogljivosti?

Po moje se glih tako zabaše.

Mi pa ta mobilni internet še ni nuja, ker mi fiksni dela čisto lepo, le počasen je že precej glede na tvoje hitrosti mobilnega interneta.

Bom pa najbrž enkrat si vzel čas in šel po testni modem, omrežje imam LTE, pri hiši, moči ene dve tretjini črtic.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.518
267
113
ja sej jest mam tud opcijo javnega wifija sam je res zalost... nisem zdrzal...

hja mislim da se bazna postaja precej tezko zabase
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Gonzo pravi:
Na Hrvaškem v apartmaju je gazdarica imela mobilni internet, katerega je vzela za dva meseca od njihovega providerja. Prijaviš se s priloženim geslom (nalepka na brezžičnem ruterju) in zadeva dela neproblematično za pregledovanje alterja. Problem je zvečer, ko se vsi s plaže vrnejo v apartmaje in se povežejo na obstoječi repetitor na vrhu brega. Zadeva je tako štekala, da je določeno stran Alterja odpiralo po trideset sekund. Neuporabno in sem rajši ugasnil telefon (tablico).
uf-1.gif

Dve leti nazaj sem imel na Malem Lošinju paket Bonbon (internet po luftu).
Razen med polnoči in sedmo uro zjutraj so bile brzine 2Mb downloada in 0.2Mb uplaoda. Skratka,norčevanje iz tistega, ki je kupil paket...

Mi je povedal monter HT-ja, da v poletnih mesecih dogonijo na otok akumulatorske bazne postaje na koleščkih, ker se jim ne izplača (rentabilnost) imeti ornk signal čez celo leto...
evil.gif


Je pa res, da ima LTE le manjši del Lošinja.... Vsaj tako je bilo poleti 2015.

Na žični liniji (ADSL?) pa ima Lošinj popolnoma sprejemljivo brzino (37/15)...
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
527
82
28
Citat:
Uporabnik fikus pravi:
Sam razmišljam, da bi enostavno odjavil fiksni internet, ki nam dela manj kot 10Mbit in naročil kak mobilni paket, ki vidim, da so celo še cenejši od tega stacionarnega.

Predvsem me zanima delovanje na podeželju, kjer ni ravno odličen signal?

Ta fiksni net dela počasi a precej stabilno in ne bi šel rad na mobilnega, če bi mi potem vse skupaj crkavalo-sploh ob večjih obremenitvah linije.
prej sme imel pri A! neko varijanto paketa z LTE 40GB, sedaj mam domači internet paket z TV, nekaj programov ki jih itak ne gledam. 30€ mesec, dela počasneje kot prej ko mislim da sem imel 150/50, sedaj mam 10/2 ali 10/3. Mi pa zadstuje. Pokristo s signalom je 3/4 na ruterju, probaval tudi TV in računalnik pa ni bilo videti da bi se linija zabasala. Cenovno me pride 10€ več na mesec kot prej, ampak sedaj imam neomejeno količini GB.
Vzami paket na probo in boš videl kako dela.