Zadnja leva luč

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
Fiat Stilo 2004
v avtu utripa k novoletna jekla
grin1.gif

kaže opozorilo za zadnji levi žmigovc, štop lampo & meglenko
ko stisnem bremzo se prižke meglenka, ko vklopim žmigovc izmenično utripata štop lampa & luč za rikverc
če imam vklopljene brisalce, ko stisnem zavoro se vklopi še zadnji brisalec....
bonk.gif


sem v soboto dol vzel luč in pričakoval, da bo vse zarustano, da bodo uničeni kontakti, pa na veliko presenečenje luč zgleda kot nova & tudi vse žarnice so O.K.

mogoče kaka ideja?
confused-1.gif

hvala
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.190
1.805
113
Če si pred kratkim menjal tam žarnico (ali kje drugje) jo vzami ven in še enkrat vstavi..oz jo zamenjaj.

Nekaj je v stiku pa je žurka.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB

Na Renoju sem imel isti problem.

Problem je bil z maso.Potegnil sem novo maso pri zadnji luči in problema več ni.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB

Jaz sem prilotal novo maso na zadnjo luč, privijačil na pleh in to je to.

Prav tako sem imel pri zaviranju Las Vegas na luči, pri vklopljenih brisalcih je zaviranje še pomenilo vklop zadnjega brisalca, ali zavijanje v desno ( pri mojem primeru ) z vklopljenimi brisalci, je vklop žmigavca še pomenil vklop zadnjega brisalca.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
To z brisalcem je hecno... ker masa na zarnicah ne bi smela met veze z brisalcem?

Sem pa ta fix na Clio2 naredil ze vrsto let nazaj, s tem da, meni je prav stopilo konektorja, na obeh straneh (en minus za vse zarnice - mogoce je to zanalasc, da se meglenkarjem se hitreje pokuri kontakt
grin1.gif
)
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
To z brisalcem je hecno... ker masa na zarnicah ne bi smela met veze z brisalcem?

Zanimivo, ampak zgleda da je bilo nekaj na tem, sedaj teh problemov več nimam.
smile-1.gif
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Pomeni, da je nekje se pretrgana izolacija kablov verjetno pri pregibu prtljaznih vrat. Ko je stop luc zasvetila, je prisel tok se do motorcka ker je bil stik. Ker pa je zdaj popravil maso na drugih luceh, je manjsi tok in motorcek ne mrdne.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik Abeta pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
masa 100%

hvala vsem...
kako pa to zrihtat?
confused-1.gif

huh bolje da pelješ do električrja če neveš kako se lotit.
Drugače pa kable slečt in konektorje pa vidiš kje je problem. Lahko je samo oksidirano. Lahko stopi maso v konektorju. Lahko so kabli preribani, lahko je kabl preperel. To vidoš ko maš zadevo narazn.