mimovrste

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Saj pred leti je bilo podobno. Določene zadeve so zamujale po par tednov, čeprav je bila "zaloga pri dobavitelu". Sem nehal naročat prek nih pred kakimi 4-5 leti. Morda še par naročili letno. Prejšnji ponedeljek nekaj na hitro poklikal in plačal. Dobava petek. Ni še odposlano.
Očitno čas, da zbrišem auto loggin podatke iz browserja, da me enostavnost nakupa več ne premami.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
ksz

Pri meni ni neke panike zaradi zamude, edino sin bi rad dobil kristale, ki so bili obljubljeni za petek, bodo pa, kdo ve kdaj. Jutri pride pošiljka, ki je bila obljubljena za 3.10. Vračila kupnine za naročilo, ki je bilo preklicano 21.9. tudi še ni. V zadnjem času jim nekaj šteka, je pa na njihovi strani obvestilo o preurejanju skladišča. Če je to res, potem OK, se bodo stvari normalizirale; bolj pa se bojim, da je to znak, da gre s to trgovino navzdol, to bi bila pa velika škoda.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Kolk ste eni čudni. Ko naročate pri kitajcih lahko čakate tudi po dva mesca, pa še to ni zihr, da bo v tem roku in je kar dobro. Tukaj pa zamujajo nekaj dni je pa cela drama. Matr sej ne naročaš burek in si do dostave lačen.
stupid-1.gif
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Glej, še tretjič napišem - ni panike zaradi zamude, bolj bo problem, če bo šlo s to trgovino navzdol. Tega se bojim. Ker doslej so bili resni glede rokov in je bila to pravzaprav njihova glavna prednost pred konkurenco.
 
Nazadnje urejeno:

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
354
43
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Jaz osebno z mimovrste nimam pripomb. Res, da je v zadnjih časih tudi kakšna cenejša alternativa za izdelke, toda do sedaj sem v 12ih letih še vedno dobil, kar sem hotel in v roku par dni. Ne vem, kaj vam je problem par dni počakat... Včasih se je na določene stvari čakalo po več mesecev... Tole sedaj je luksuz.
/off topic
Ravno sedaj, ko sem razbil svoj pametni telefon, spet aktiviral 11 let staro Nokio. Oh, šele, ko izgubiš to današnjo povezanost in ne moreš vsako minuto na internetu viset, vidiš, kako nam je fino. Samo navajeni smo se pritoževat
wink-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Citat:
Uporabnik nemenabijat pravi:
Kolk ste eni čudni. Ko naročate pri kitajcih lahko čakate tudi po dva mesca, pa še to ni zihr, da bo v tem roku in je kar dobro. Tukaj pa zamujajo nekaj dni je pa cela drama. Matr sej ne naročaš burek in si do dostave lačen.
stupid-1.gif
Pri Kitajcu VEŠ, da boš čakal mesec +, včasih pa te prijetno presenetijo in dobiš že v 10tih dnevih. Ponavadi naročaš stvari, ki jih ne rabiš takoj, v tem trenutku.
Pri mimovrste pa piše dobava v 1-3 dneh(in nabaviš, ker rabiš to zadevo takoj, sedaj, v max 3 dneh), čakaš pa več kot teden.
A opaziš razliko?
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
354
43
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik nemenabijat pravi:
Kolk ste eni čudni. Ko naročate pri kitajcih lahko čakate tudi po dva mesca, pa še to ni zihr, da bo v tem roku in je kar dobro. Tukaj pa zamujajo nekaj dni je pa cela drama. Matr sej ne naročaš burek in si do dostave lačen.
stupid-1.gif
Pri Kitajcu VEŠ, da boš čakal mesec +, včasih pa te prijetno presenetijo in dobiš že v 10tih dnevih. Ponavadi naročaš stvari, ki jih ne rabiš takoj, v tem trenutku.
Pri mimovrste pa piše dobava v 1-3 dneh(in nabaviš, ker rabiš to zadevo takoj, sedaj, v max 3 dneh), čakaš pa več kot teden.
A opaziš razliko?
OK, samo vseeno... nekaj tolerance moraš vzeti v zakup... Če bi rad pa takoj eno stvar, pa v avto, pa direkt v trgovino iskat.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Citat:
Uporabnik SHTF pravi:
Če bi rad pa takoj eno stvar, pa v avto, pa direkt v trgovino iskat.
Ne, nabavil bom v drugi štacuni, ki se drži napisanih rokov. Čisto simpl ane.
Zato je tudi prav, da se pove, ko ima določena štacuna težave.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik nemenabijat pravi:
Kolk ste eni čudni. Ko naročate pri kitajcih lahko čakate tudi po dva mesca, pa še to ni zihr, da bo v tem roku in je kar dobro. Tukaj pa zamujajo nekaj dni je pa cela drama. Matr sej ne naročaš burek in si do dostave lačen.
stupid-1.gif

Ce kdaj slucajno narocim pri kitajcih, je to kaksna taka stvar, za katero vem, da jo bom rabil sele cez mesec ali dva... Ce pa narocim iz slovenske spletne stacune, pa pricakujem, da bo vsaj podatek, ki je napisan, dokaj tocen... Pri narocilih iz Amazon UK se mi je ze zgodilo, da sem narocil nekaj in je bilo naslednji dan dostavljeno iz UK...
 
Nazadnje urejeno:

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.324
666
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik SHTF pravi:

OK, samo vseeno... nekaj tolerance moraš vzeti v zakup... Če bi rad pa takoj eno stvar, pa v avto, pa direkt v trgovino iskat.

Jaz ti tudi ponavadi naredim... ce le gre za kaksen tak izdelek, da ga imajo v stacuni na zalogi... in ce je razlika v ceni minimalna ...

Ce pa narocam kaj preko spleta, pa vecinoma raje narocim iz tujine... ker je izkusnja dosedaj bila vecinoma boljsa kot nakup preko slovenske spletne stacune ... Sicer so tudi izjeme, vendar so zal v manjsini
smile-1.gif
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Evo, naročeno prejšnjo nedeljo, še vedno ni paketa.... V četrtek so mi poslali mail, da dobim v petek ali v ponedeljek, če slučajno v soboto pošta ne dostavlja. Iz Amazona naročeno isti dan spet dobil del naročenega, mimovrste ne uspe v Sloveniji dostaviti artikla v 8ih dneh...
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Očitno mimovrste res ni več to, kar je bil. Tudi jaz sem kakšen mesec, dva naročil nekaj. Pisalo "na zalogi pri dobavitelju", 3 dni dobavni rok. Trajalo je pa prej kakšnih 10 dni. Sicer sem takrat mislil, da je bil problem praznik vmes (1 delovni dan)... ampak očitno to ni osamljen primer. Meni se sicer ni preveč mudilo... sem pa naročil pri nas, ker sem si želel stvar dobiti čim prej.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.453
335
83
Joj a res. Delaš an MV? Jaz bi tudi liziko.

Če se nekaj obljubi mora biti izvedeno v predvidenem roku. V zadnjih 10 dneh zvedel 6 nakupov prek spleta. Iz Amazona je zadeva zamudila za en dan ker je zahebal UPS. Rekli so da niso našli naslova?!? No to se mi je prvič zgodilo. Se pač zgodi in je nekdo nekaj zašmornal. Amazon je od sebe dal kot je napisal. Ostalo je prišlo v normalnih 4 dneh iz DE Včeraj naročeno pa je šlo danes po navadni pošti iz GB in NL. Tu glede na izkušnjo pričakujem 5 do 10 dni.
Za robo, ki naj bi bila v SLO pa pričakujem do 3 dni od plačila in niti ure ne več.
Z Amazona je bilo že nekajkrat v 20 urah na vratih. NE spomnim se da bi se iz MV to kdaj zgodilo. Če je roba v DE ponavadi traja 3 dni če je v IT pride naslednji ali drugi dan.
Lokalno se naroči zato, da se izogne mednarodni "pošti". Če "lokalc" zamuja nima nobene prednosti pred EU trgom. Ne vem kako si MV predstavlja svoj obstoj?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
ksz...

Na Mimovrste je očitno dosti tega za.jeba krivda osebja. Jest sem sicer uglavnem naročal iz tujine in dovolj prej, letos pa je prišlo tako, da sem rabil eno zadevo nujno do dopusta, torej do petka popoldne. Že pri naročilu sem gledal, da gre za zadevo, ki je na zalogi a lokaciji Brnčičeva in recimo naročil v sredo robbo z pripisom da bo lahko dostavljeno v četrtek. Da bi bila zadeva ziher, sem izbral osebno prevzem, torej bi morali umetniki samo postaviti zadevo iz skladišča na mesto za prevzem (v isti stavbi) in označiti da je na voljo za prevzem. V četrtek sem nato počakal do konca dneva in potem ene 15 minut prej poklical in so rekli da še ni, da pa bo naslednji dan gotovo. V petek sem potem uspet urgiral in so rekli naj kar pridem, in ko sem šel tja, so seveda zadevo šele šli iskat v skladišče.

Me ne moti počakat, samo moti pa me da se nekaj obljublja, potem pa ni.
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sem imel gume na zalogi in predvidena dostava 5.10, danes jih bom zgleda dobil.

Ni panike, majo pa nekaj narobe zgleda.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
ksz...
V petek sem potem uspet urgiral in so rekli naj kar pridem, in ko sem šel tja, so seveda zadevo šele šli iskat v skladišče.

Me ne moti počakat, samo moti pa me da se nekaj obljublja, potem pa ni.

Zanimivo. Jaz pridem po še eno robo na prevzemno mesto na Brnčičevi, pa zraven vprašam, kaj pa tista moja pasja hrana, na katero še čakam in bi morala že biti in piše sledenje, da je v skladišču, pa je rekla, bom šla vprašat zadaj.

Je prišla nazaj in rekla da tisti dve vreči sta v skladišču, ampak da mi jih ne more dati, ker nekaj še ni vnešeno v sistem. In sem čakal še en teden, da sta se vreči premaknili skozi ena vrata.

No, na pozitivno noto, vse ostalo sem dobival ob pravem času, ta pasja hrana pa mi je že drugič zamujala, ampak ni bilo panike, ker sem imel še v vreči doma še dosti zaloge.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
za vse te zaplete bi lahko rekli samo ... dobrodošli v čudovitem paralelnem vesolju ki se mu reče SAP
grin1.gif