resetiranje in ponastavitev android telefona

univerza982

Pripravnik
24. okt 2013
40
1
6
kupil sem si nov gsm in starega (2,5 let starega) bi rad oddal, prodal...etc
Kaj je dobro narediti, da se bodoči novi lastnik ne bi mogu dokopat do podatkov na tem telefonu. gre pa za telefon huawei g620s.
določene stvari (fotke, glasbo) sem imel na sd kartici, katero sem že odstranil, bolj se mi gre za to, da se ne bi konektal na moj google accaunt. Bo factory reset in sprememba gesla na googlu dovolj ali bo treba kaj več se poigrati?
 

BlonG

Pripravnik
10. avg 2010
174
15
18
Gesla na Google računu ni potrebno spreminjati.

Ko narediš kopijo podatkov (fotk in podobno) kar pač želiš obdržati, narediš enkripcijo nato pa factory restore.
Če imaš na aparatu vključeno, da ga nov lastnik ne more prijaviti/registrirati/aktivirati, še to prej izklopiš, da ga novi lastnik lahko nemoteno uporablja.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Odstrani vse Google račune iz telefona - nekateri telefoni imajo zaščito pred krajo in jih po factory reset lahko aktiviraš le z istim Google računom (razen če jih pred tem vse odstraniš).

Nato obvezno šifriranje in factory reset - brez šifriranja lahko z data recovery programi prideš do podatkov.
 

univerza982

Pripravnik
24. okt 2013
40
1
6
hvala za hitra odgovora, torej telefon je huawei g620s, verzija androida je 4.4.4, ampak nikjer v meniju pod security ne najdem “Encrypt phone”...predhodno sem vklopil screen lock...je možno da ta enkripcija ni mogoča na vseh aparatih?
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Izbriši vse račune in factory reset. To zadostuje, saj folk ne bo šel v drobovje. Če se ti pa zdi, da si imel zase tako pomembne podatke v telefonu, ga pa uniči, saj prav veliko ne moreš dobiti za to zgodovino. Oportunitetni strošek bo manjši.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik univerza982 pravi:
hvala za hitra odgovora, torej telefon je huawei g620s, verzija androida je 4.4.4, ampak nikjer v meniju pod security ne najdem “Encrypt phone”...predhodno sem vklopil screen lock...je možno da ta enkripcija ni mogoča na vseh aparatih?

Mislim da ta telefon res še nima podpore za encryption. In glede na Android verzijo prav tako nima anti-theft zaščite.

Tako da drugega kot navaden factory reset niti nimaš na voljo
rolleyes-1.gif
 

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.051
282
83
Ali ta reset ne pride upoštev:
Recovery Mode

Turn off the device
Press and hold Volume UP key + Power Key about 10 seconds
Release all key when you see Android logo
Press Power key to enter Recovery Mode
Use Volume key to select Menu
Use Power key to Confirm or Execute Menu


Hard reset Huawei Ascend G620s

In Recovery Mode select wipe data / factory reset
press Power key to confirm
select Yes — delete all user data, press power key to confirm
select Reboot system now to finish hard reset
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
V avto lahko vstopiš skozi leva sprednja vrata na vozniški sedeš in odpelješ, lahko pa ravno tako vstopiš skozi prtljažnik, na zadnjo klop, ven skozi leva zadnja vrata, greš okrog do sopotnikovih vrat, jih odpreš, vstopiš na sopotnikov sedež, zlezeš preko sredinske konzole na voznikov sedež in odpelješ.
V obeh primerih vstopiš in odpelješ.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Citat:
Uporabnik XXXL pravi:
V avto lahko vstopiš skozi leva sprednja vrata na vozniški sedeš in odpelješ, lahko pa ravno tako vstopiš skozi prtljažnik, na zadnjo klop, ven skozi leva zadnja vrata, greš okrog do sopotnikovih vrat, jih odpreš, vstopiš na sopotnikov sedež, zlezeš preko sredinske konzole na voznikov sedež in odpelješ.
V obeh primerih vstopiš in odpelješ.

Iz lastnih izkušenj ti lahko povem, da ni vedno enako.

Pred časom sem resetiral HTC Desire S preko settings menija in sem po rebootu začuda imel še vedno aktiven lockscreen, tudi ozadje je ostalo od prej. Prav tako se ni zagnal setup po prvem bootu (ko nastaviš jezik, dodaš account ipd.). Aplikacije so pa bile izbrisane in ponastavljene.

Potem sem šel v recovery in tam naredil factory reset, ki pa je dejansko pobrisal vse zadeve.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Po prvem bootu po factory reset ne bi smel sam priti do nobenih prejšnjih podatkov. Ker takrat nisem nič vpisoval ali se prijavljal v kak račun - določeni podatki so enostavno pač ostali. Komaj factory reset iz recovery mode je pobrisal vse in po prvem bootu zagnal phone setup proces (torej kot da bi nov telefon prvič vklopil).
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.334
759
113
Še vsak telefon, kateremu sem stisnil factory reset je bil kot nov, se pravi, začnemo iz nule... mogoče sem močneje pritisnil
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Sin je izgubil telefon, ki smo ga kasneje našli. V vmesnem času smo zablokirali kartico in preko spleta na daljavo sprožili resetiranje aparata, ter spremenili google password. Po resetu se ni dalo več vpisati v aparat s starim userjem. Tudi po naslednjem factory resetu (iz “dos-a”) kot je opisano zgoraj. Aparat prepozna, da je bila ponastavljena in zahteva prijavo z enim uporabnikom, ki je bil predhodno nameščen. Logiranje z starim userjem konstantno vrača na začetni položaj - prijavno okno.
Se da kako drugače resetirati aparat in ali je morda težava v google security nastavitvah? Huawei y5.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Je aparat povezan z internetom (preko WIFI)? Ob spremembi gesla so včasih neke težave po factory reset in je potrebno čakati par dni, ampak to je mislim da v tvojem primeru že mimo.
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
Ja, povezan je preko wifi. Čakam na novo sim-ko, ki pride čez nekaj dni. Upam da do takrat zadeva steče.
 

Lucijan

Pripravnik
2. jun 2015
178
2
18
V vednost: dobil sem novo sim kartico, jo aktiviral v drugi napravi, jo vstavil v resetiran aparat in google uporabniško ime je bilo tokrat sprejeto.
Je pa bilo spooky, da po factory resetu aparat dovoli samo prej uporabljenega userja v kombinaciji s pravo sim-ko. Po svoje dobro, slabo pa če ne veš...