Gre kdo v Ikeo v naslednjih dneh?

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Ce gre kdo slucajno v ikeo v naslednjih dneh bi prosil ce mi lahko nekaj prinese, pozabu sem vzet eno bedarijo za 9eur brez kattere pa zal ne morem sestavit postelje
wink-1.gif
nism bil pozoren

Ce ne bo pa v parih dneh se en izlet, hvala lepa
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Na facebooku imaš kar nekaj ponudnikov, ki vozijo redno iz Ikeje. Za take manjše stvari berem, da je strošek nekaj evrov. Verjetno cenejša opcija, kot da se voziš sam, če ne boš dobil nobenega tukaj.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik Palcek pravi:
Ce gre kdo slucajno v ikeo v naslednjih dneh bi prosil ce mi lahko nekaj prinese, pozabu sem vzet eno bedarijo za 9eur brez kattere pa zal ne morem sestavit postelje
wink-1.gif
nism bil pozoren

Ce ne bo pa v parih dneh se en izlet, hvala lepa
Kaj pa rabiš, da se ne da sestavit postelje?
Me firbec matra
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Ena kovinska “palica” ki pride med ogrodjem da fiksira zadevo, joj treba pac vzet posebej pri posteljah 140 pa gor, stane piskavih 9 eur ma pa svojo kodo in je pomotoma nisem vzel ker je blo krneki robe, my bad 😇

Ce ne bo druge nardim drug tedn se en trip, sej je lustn
wink-1.gif
)

Aja je pa lokacija lj in okolica da nau lih kdo iz Mb se vozu
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
JA pa dej eno letvo vmes. To pa res ni težko. Samo višino nosilca zamakni navzdol za debelino remeljna...oz. če imaš tiste diagonalne letve pač dokupiš dva nosilca za sredinsko letev in jo daš direkt spodaj da vpašaš remeljn, na obstoječ nosilec pa tiste diagonalne letve.
 
Nazadnje urejeno:

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Sorry za off ampak zame osebno je IKEA sama "šara", nisva z ženo videla nič pametnega, večinoma samo "cheap shit"...

Mislim, da imajo vse "naše" trgovine ala: Dipo, Lesnina, Momax, Rutar, HN boljšo robo...
 

Crna_Ninja

Fizikalc
25. dec 2007
508
79
28
Moje izkusnje ravno nasprotno, moras pa seveda kupit izdelek, da vidis kaksen je. Po mojem dobis za isto ceno v Ikei dosti vec. Sploh se vidi razlika ze pri sestavljanju in po uporabi po x letih, ko jr zadeva se vedno ista, brez znakov uporabe. Pri momaxu in ostalih pa vec ali manj sam minus. Plus to da se nobene reklamacije nisem imel pri Ikei, pri ostalih pa ja.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
“Bruno”
Bom kar pri originalu k pase k ata na mamo in je kot je predvideno, bo sen izletek
wink-1.gif


“Urby”
Se vec kot strinjam z ninjo, ni primerjave, ja je pa treba gledat mal visi rang, cist osnovne stvari so lahko bol tko tko, ostalo pa ni primerjave, tako support kot to da nikol nic ne manjka ce ze mas kako reklamacijo jo resijo takoj brez nekih sprasevanj ipd, da ne omenjam garancije, pax omare pipe pa se nekaj drugih 10y garancje, kuhne 25 let, sedezne in stoli nevem kok 1000x seden gor dol... tko da....pa hodm in mam stvari iz ikee ze 20 let

Poleg tega mas vse online od podatkov zaloge teze dimenzij navodil....uglavnm top

Kuhinja pri nas 10k eur v ikeii 5k z 25y garancije, ampak ja je ze tako da majo vsake oci svojga malarja in da si vsak vzame kar mu pase zmore itd,
Ps jaz osebno dipo rutar tud pogledam ne no go, sm raj na jogiju na tleh, ampak toj moih 5c 😎
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.364
263
83
33
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Sorry za off ampak zame osebno je IKEA sama "šara", nisva z ženo videla nič pametnega, večinoma samo "cheap shit"...

Mislim, da imajo vse "naše" trgovine ala: Dipo, Lesnina, Momax, Rutar, HN boljšo robo...

Tukaj si pa tako brcnil v temo, da bolj ne bi mogel. Ikea je še vedno best buy med nizkocenovniki. Daš v kakšen Dipotu več denarja za slabšo robo. Ima pa tudi Ikea kakšen višji, dražji rang pri kuhinjah, nimajo samo tapocenih.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Nizka cena prinaša svoje slabe stvari...Tam pač ne smeš pričakovati dobre iverke ali kvalitetne izdelave, lahko pa pričakuješ nizko ceno. Včasih samo material za dobro pohištvo stane toliko kot že narejen nizkocenovnik.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Jaz pa letos nikjer niti v Gorenju, niti Alples nisem dobil kuhinje kot sva si ko z zeno zamislila in jo je nama po narocilu naredil mizar, zrisal sem kar sam, tako kot sva si zazelela.

Naj povem, da je bila cena zelo ugodna, nic drazje kot ce bi kupoval v nekem boljsem salonu pa se po svoje lahko naredis.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Sorry za off ampak zame osebno je IKEA sama "šara", nisva z ženo videla nič pametnega, večinoma samo "cheap shit"...

Mislim, da imajo vse "naše" trgovine ala: Dipo, Lesnina, Momax, Rutar, HN boljšo robo...

Pa si samo gledal ali tudi kaj kupil? Ker ravno ikea ima zelo širok razpon med ultra poceni in netakopoceni artikli in posledično tudi razlika v kvaliteti.

Mene so, ko sem nekje 4 leta nazaj začel opremljati stanovanje, najbolj žalostne slovenske trgovine. Ko imajo sicer nekaj zaloge, ampak večino stvari (postelje, omare,...) čakaš in čakaš. Plačaš seveda vse v naprej, kot da ti bodo po meri delali. V ikeo prideš in naložiš. Še prej lahko za zihr preveriš na netu, če jim ni česa zmanjkalo, si narediš šoping list, prideš s tem v trgovino in nabereš (sploh, če delaš kako kompleksno omaro, si lahko sprintaš kosovnico).

Največja razlika je pri sestavljanju. Pustimo da je pol postelj kar sem jih v rangu petih let sestavil (iz HN) je zrelih za menjavo in imajo že zdavnaj notri dodatne ojačitve, tudi če nisi totalen motorični [cenzura], so včasih priložena navodila hudo konfuzna. Moj primer je z omaro. Ogromna zadeva za v spalnico, kupil sem pač tisto, ki jo je imel HN takrat na zalogi. V tisti barvni kombinaciji, želja je bola zgolj dimenzija. Nič eksotičnega, čim višja (ne razumem za kaj bi kupoval 180cm omaro, če je strop krepko čez 2m). Dobil sem 210cm visoko, mislim da je nekje 280-300cm širine. Prvi šok je bilo pakiranje, kjer so bili štirje simpatični paketi po ~25kg in en, ki smo ga trije "fejst komadi" komaj naložili. Fak. Kak bomo to nesli v prvi štuk... Že sam design konstrukcije (zadeva ima pomoje med 100-150kg) je bil malo vprašljiv, navodila so predpostavljala montažo na tleh. Pa da to dvignemo? Ajde, gremo. Štirje izkušeni smo rabili 3 ure (ok, deloma zaradi omejenega prostora in ker smo točno tako sestavljali prvič), po navodilih 2 človeka 2 uri. Yeah right. Število vijakov in njihova raznolikost je bil prvi izziv, kjer se iz enega A4 lista ni dalo niti točno razbrati, kateri gre kam (10 različnih tipov in dolžin, količine se itq niso ujemale). Z metodo ostrega očesa smo zadevo spravili skup, ampak... ne predstavljam si, da bi to nek laik zložil skup. Za razliko od Ikea opreme, kjer imaš zraven navodila kot za lego-technik, korak po koraku. Če nisi ravno smotan američan po duši, boš spravil skup karkoli, ker imaš zraven knjižico
smile-1.gif


Samo toliko na kratko. Ja, vsaka štacuna ima svoj šrot, samo nekater je bistveno trajnejši kot drug
grin1.gif


p.s.: "mogoče" grem na poti z dopusta (naslednjo nedeljo) v ikeo (villese). Nisem še zihr, lahko mi pa na ZS linkaš del in ti javim ko bom vedel, če še ne boš dobil.

Lp
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Če je lahko za sestavit ne pomeni, da je konstrukcijsko boljše. Je pa po navadi, če kupiš boljše stvari od ikeje, je skoraj taka cena če ti mizar naredi po meri.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Sorry za off ampak zame osebno je IKEA sama "šara", nisva z ženo videla nič pametnega, večinoma samo "cheap shit"...

Mislim, da imajo vse "naše" trgovine ala: Dipo, Lesnina, Momax, Rutar, HN boljšo robo...

Problem pri teh Rutar, Lesnina, HN,... je to, da veliko zadev sploh nimajo na zalogi... in je cakalni rok 45 ali celo 60 dni... pa se tega se potem velikokrat ne drzijo ... Vsaj jaz imam take izkusnje iz teh treh omenjenih stacun... V Moemaxu sem kupoval dosedaj bolj kot ne drobnjarije... prav tako v Dipo ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.312
9.057
113
Citat:
Uporabnik urby20 pravi:
Sorry za off ampak zame osebno je IKEA sama "šara", nisva z ženo videla nič pametnega, večinoma samo "cheap shit"...

Mislim, da imajo vse "naše" trgovine ala: Dipo, Lesnina, Momax, Rutar, HN boljšo robo...

ne morem se strinjat. Samo primer otroških sob iz teh centrov, ni primerjave, koliko bolje je skupaj narejena v Ikei za celo manjši denar.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.023
313
83
Goriska
Problem je, ker nama v IKEI ni bila prav nobena stvar vsec od pohistva, ko sva letos preurejala mansardo...

No na koncu sva vzela vsaj par kompletov kozarcev
smile-1.gif


Drugace nama je skoraj kompletno pohistvo naredil mizar. (budget ni bil ne vem koliko omejen in je prislo malo drazje, kot ce bi narocala po trgovinah).

Sva pa vzela sedezno v HN ravno zato, ker je bila na zalogi in je bil cas za vselitev
smile-1.gif